Egyéni összetettben van esély a döntőre

Szárszó Lajos - 2018. október 27. 15:46

Megkezdte szereplését a dohai tornász világbajnokságon Kovács Zsófia. A Dunaferr SE Európa-bajnoki ezüstérmes versenyzője négy szeren állt a bírák elé, s jelenleg úgy tűnik, hogy egyéni összetettben van esélye a döntőbe jutásra.

Nagy izgalmak vártak ma a torna szerelmeseire, hiszen a magyar női tornász válogatott megkezdte szereplését a dohai tornász világbajnokságon. A mieink, Fehér Nóra, Péter Sára, Kovács Zsófia, Böczögő Dorina és Makra Noémi összeállításban elsőként a talaj gyakorlataikat mutatták be. A Dunaferr SE Európa-bajnoki ezüstérmes tornásza, Kovács Zsófia ezen szeren 12.633 pontot ért el, amely a csapat második legjobb eredménye, de valamilyen hiba becsúszhatott a gyakorlatába, mert tudásához képest körülbelül fél ponttal kevesebbet kapott. Ugrásban kiválóan teljesített Trenka János tanítványa, hiszen 13.633-al az övé lett a csapat legmagasabb pontszáma, amely igen szép teljesítmény.

Kép: MTI-archív

Gerendán biztos gyakorlatot mutatott be, melyért a pontozóktól 13.066 pontot kapott, mely a magyarok közül ugyan a legjobb, de az biztos, hogy ezen a szeren sem jut be az egyéni szerenkénti döntőbe, ahová nyolc versenyző juthat be, hiszen jelenleg a kilencedik helyen áll. Korláton 12.833-al Zsófia csapata legjobbja lett, viszont itt is lehetett benne kisebb hiba, hiszen tudása ennél körülbelül fél ponttal több. Összességében azonban 52.165 pontot gyűjtött, így az egyéni összetett versenyben pillanatnyilag a hatodik helyen áll, így Zsófiának arra van esélye, hogy bekerüljön az összetett egyéni fináléba. Ám ahhoz, hogy mindezt biztosra tudjuk mondani, meg kell várni a kvalifikáció végét. A csapatversenyben a magyarok jelenleg a hetedikek.

A rovat további hírei: Sport

Nem volt esélye Újpesten a DAB-nak

Nem volt esélye Újpesten a DAB-nak

2025. okt. 19.

Az emberelőnyeit remekül kihasználó Újpest ötgólos győzelmet aratott a fáradtabban mozgó Acélbikák ellen a két gárda szombat esti mérkőzésén az Erste Ligában.

Idegenben szerepel a DFC

Idegenben szerepel a DFC

2025. okt. 18.

A Szekszárd elleni mérkőzéssel folytatja a harmadosztályú bajnokság küzdelemsorozatát a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután.

Két harmadig volt esélye a DAB-nak

Két harmadig volt esélye a DAB-nak

2025. okt. 18.

Háromgólos vereséget szenvedtek a DAB jégkorongozói a DVTK otthonában lejátszott találkozón az Erste Liga péntek esti fordulójában.

Kialakult a négyes döntő mezőnye

Kialakult a négyes döntő mezőnye

2025. okt. 17.

A BVSC ellen juthat be a Magyar Kupa idei kiírásának fináléba a DFVE női vízilabda csapata.

DSTV: szép eredmények a DKSE Kupán

DSTV: szép eredmények a DKSE Kupán

2025. okt. 17.

A tornászok sem unatkoztak a közelmúltban – a fiúk után a lányok is a szőnyegre léptek. Remek eredmények születtek a hétvégi DKSE Kupán, melyen ismét kitettek magukért a hazaiak fiatal versenyzői. Hangkép.

Nehéz csaták idegenben

Nehéz csaták idegenben

2025. okt. 17.

Huszonnégy órán belül két találkozó vár az Erste Ligában a DAB jégkorong csapatára, mely pénteken a DVTK Jegesmedvék, szombaton pedig az Újpest otthonában lép pályára.

Nem hibáztak a fiatalok

Nem hibáztak a fiatalok

2025. okt. 16.

A DFVE női vízilabdázóinak serdülő és ifjúsági együttese is sima győzelmet aratott a Fehérvár VSE elleni korosztályos bajnokin.