Győzni megy Svájcba a Kohász
Már az EHF Kupa második selejtezőkörének svájci odavágóján előnyt szerezne a Spono Eagles ellen a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.
Nem a legszebben alakult a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia bajnoki rajtja, hiszen az eddig lejátszott hat fordulóban mindössze egy győzelmet tudott elérni együttesünk, így jelenleg a 11. helyen áll a K&H női kézilabda liga tabelláján. Ráférne tehát egy kis sikerélmény György László tanítványira, akik az előttünk álló hétvégén megkezdik nemzetközi kupaszereplésüket, ugyanis szombaton délután öt órától a svájci Spono Eagles otthonában lépnek pályára az EHF Kupa második selejtezőkörében. Az oda-visszavágós rendszerű párharc esélyesének azért így is a mieink számítanak, ám csapatunk szakvezetője szerint egy pillanatig sem becsülhetik le ellenfelüket, ám ezzel együtt egyértelműen az a céljuk, hogy győzelemmel zárják a párharc első felvonását.
- Egy dán, egy német, egy bosnyák és egy szlovén légióssal áll fel a hétvégi kupameccsre ellenfelünk, melyet elemezve megállapíthattuk, hogy értik a kézilabdát, s nagyon gyors játékot játszanak, s az eddigi eredményeik alapján úgy véljük, hogy rengeteget futnak a mérkőzéseiken. Többszörös svájci bajnokok, az előző fordulóban könnyedén győzték le koszovói ellenfelüket, az első meccsen 35-14-re, míg a másodikon 36-14-re nyertek idegenben, így kettős győzelemmel jutottak tovább a második körbe. Nem vár ránk könnyű mérkőzés, senki ne gondolja azt, hogy azért, mert egy svájci csapatról van szó, ezért hátradőlve, könnyedén túljutunk rajtuk. Szombaton kora reggel indulunk, öttől lejátsszuk a meccset, mely előtt azért túl sok videó nem áll rendelkezésünkre, ám igyekszünk így is a lehető legjobban felkészülni ellenfelünkből.
Képek: DO-archív
Lelkileg most egy kicsit gödörben vagyunk, az elmúlt hetek bajnoki eredményei azért megviselték a lányokat, de megpróbálunk túllépni ezen, s a lehető legjobban megoldani az előttünk álló kupafeladatokat. az bebizonyosodott az elmúlt hetekben, hogy nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy egy tízperces rövidzárlattal előnyt adjunk ellenfeleinknek, ezért azt várom, hogy szombaton az első perctől az utolsóig nagy odafigyeléssel, fegyelmezetten játszunk majd. Ugyan két mérkőzésről van szó, vagyis a továbbjutás Dunaújvárosban dől majd el, ám mi meg szeretnénk nyerni már a svájci összecsapást is.
A rovat további hírei: Sport
Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál
2025. dec. 18.
Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.
DSTV: évet zárt a DKSE is
2025. dec. 18.
Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.
Czifra Lili lett a legjobb női tornász
2025. dec. 18.
A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!
DSTV: köszönet a kiválóságoknak
2025. dec. 17.
Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.
Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC
2025. dec. 17.
A felejthető kezdés után nagyot küzdött a DKSE röplabda csapata a DEAC otthonában, de a házigazdák végül 3-0-s győzelemmel gyűjtötték be a három pontot kedden este.
Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda
2025. dec. 16.
Elmaradt a csoda és döntő részben a hullámzó teljesítmény miatt végzett a hetedik helyen a magyar női kézilabda-válogatott a vasárnap zárult holland-német közös rendezésű világbajnokságon Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint.
Debrecenbe látogat a DKSE
2025. dec. 16.
Újra hazai pályájától távol lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának tizedik fordulójában ma este nyolc órától.








