Izgalmas DAB-siker

spigott - 2018. október 19. 22:10

Kétgólos előnyből alig öt perc alatt kétgólos hátrányba került, ám végül 7-4-re nyert a Vienna Capitals elleni Erste Liga mérkőzésen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

A Vienna Capitals II elleni hazai mérkőzéssel folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Antti Karhula együttesében bemutatkozhatott a héten igazolt Dubek Vladimir is: a rutinos center a harmadik sorban kapott lehetőséget a DAB finn mesterétől, aki egyértelműen győzelmet várt tanítványaitól a tabella tizedik helyén álló osztrákok ellen. a mérkőzés azonban jókora, közel másfél órás csúszással kezdődött, mert a vendégeken kifogott a közlekedés, s csak nem sokkal hét óra után érkeztek meg a csarnokba.
A közjáték azonban nem zavarta meg a mieinket, erősen kezdtek, s már a 4. perc elején megszerezték a vezetést Iossafov remek lövésével (1-0). A folytatás azonban nem volt ennyire fényes, mert a bécsiek is felvették a ritmust, többször is nehéz helyzetbe hozták Garbacz kapust, ám a fiatal hálóőr állta a rohamokat.

A túloldalon is akadt helyzet szép számmal, ám egészen a harmad hajrájáig nem sikerült újabb gólt elérnie a Bikáknak, ám a 19. percben Jabornik is megvillant, s még nyugodtabban szemlélhettük az összecsapást (2-0). Úgy tűnt, hogy ez a nyugalom kissé ráült csapatunkra is a második felvonásban, mert játékosaink egyik kapu előtt sem koncentráltak maximálisan. Ezekből előbb kimaradt helyzetek, majd bécsi ziccerek születtek, s bár Garbacz a 30. percig védett mindent, a harmad derekán azonban egyáltalán nem érdemtelenül szépített a Capitals (2-1).

Ez a találat alaposan meg is zavarta a mieinket, másfél perccel később Saari felső sarkos lö9vésével egyenlített a bécsi alakulat, majd a 32. percben Maxa ment el szólóban, s már a vendégeket juttatta vezetéshez (2-3). Jött is a hazai időkérés, ám ekkor ez sem segített, mert a 35. percben a félpályáról nézett be egy pattogó korongot a DAB hálóőre, s kezdett meglehetősen csúnyán festeni hazai szempontból az eredményjelző (2-4). A bajban szerencsére tudtak újítani az Acélbikák, s alaposan ráléptek a gázpedálra, a 37. percben Makovics szépségdíjas góljával visszajöttek egyre, majd Uski harcolt meg a korongért, s hozta kihagyhatatlan helyzetbe Iossafovot, így a 38. percben kezdődhetett minden elölről (4-4).

A harmadik etapot ismét nagy elánnal kezdték az Acélbikák, több tiszta ziccerük is volt a vezetés megszerzésére, de a túloldalon Garbacz sem unatkozott, mert a bécsiek megugrásaiban is rendre ott volt a gólveszély. Ami nem ment ziccerből, az összejött egy jól eltalált lövésből, mert a 49. percben Erdélyi lőtt kapásból nagy gólt a bal kapuvas mellé, s végre ismét a DAB-nál volt az előny (5-4). A vendégek mindent elkövettek az egyenlítésért, a többször is bizonytalankodó dunaújvárosi védelem mellett akadt is lehetőségük az egyenlítésre, de Garbacz több komoly bravúrt bemutatva őrizte a hazai vezetést. Az 56. percben eldőlt a mérkőzés, mert Azari remek keresztpasszából Saluga lőtt laposan a jobb alsóba, s bár a bécsiek kapusukat lehozva próbáltak feljebb zárkózni, az utolsó percben török Viktor egy üres kapus góllal lezárta a vártnál is izgalmasabb találkozót, melyen azért a DAB igazolta a papírformát, s végül 7-4-es győzelmet aratott.

DAB – Vienna Capitals II 7-4 (2-0, 2-4, 3-0)

DAB: Garbacz – Erdélyi 1, Jabornik 1 (1), Iossafov 2, Turtiainen, Uski (1), Franssila, Léránt, Nagy (1), Tóth, Török 1, Mestyán, Hruby, Azari (1), Dubek (1), Saluga 1, Lencsés, Szabó, Borbás (2), Makovics 1, Németh (2). Vezetőedző: Antti Karhula.

Vienna Capitals II: Holzer – Saari 1 (1), Satmark (1), Kittinger (1), Ranftl, Schlögl (1), Pelz, Wolf (1), Hiltunen, Maxa 1, Reyn, Pallierer, Piff, Artner, Bauer (1), Pohl 1, Rohm. Vezetőedző: Santeri Heiskanen.

DAB – Vienna Capitals II 7:4

DAB – Vienna Capitals II 7:4 - fotó: Sándor Judit

Focival ünnepeltek a kispályások

2024. már. 18.

A Carissa Virág csapatának végső sikerét hozta a Rácalmási Sportcsarnokban rendezett A XIV. Dunabau Deák Senior Foci Kupa március 15-én.

A sereghajtóhoz látogatnak a futsalosok

Érden, a WPC Meister-Érd SZISE elleni összecsapással folytatja az NB II-es bajnokság alsóházi rájátszását a Dunaújváros futsal együttese ma este fél kilenctől.

Kijutott az olimpiára a magyar férfi kézilabda válogatott

Olimpiai kvótát szerzett a magyar férfi kézilabda-válogatott, mivel 30-27-re legyőzte Portugáliát a selejtező tatabányai tornájának vasárnapi zárónapján, és a tabella második helyén végzett.

Nem ment Szekszárdon a DFC-nek

Kétgólos vereséget szenvedett Szekszárdon a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III nyugati Csoportjának újabb fordulójában vasárnap délután.

Hullámzó játék, felemás eredmények

2024. már. 17.

A dobogóst legyőzték, az ötödik helyezett Dággal azonban már nem bírtak a DSE Röplabda Akadémia fiataljai a korosztályos bajnokságban.

Szoros vereség a fővárosban

Hiába hajrázott nagyot, egygólos vereséget szenvedett a Ferencváros elleni fővárosi bajnokin a DFVE női vízilabda csapata.