Más súlycsoportban

spigott - 2018. október 20. 17:43

Kiütéses, 43-14-es sikert aratott a svájci Spono Eagles elleni EHF Kupa selejtező visszavágóján a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely kettős győzelemmel jutott tovább a sorozat következő fordulójába.

Azok után, hogy idegenben 35-21-es győzelmet aratott, természetesen a siker reményében várta a Spono Eagles elleni hazai találkozót ma délután négy órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata az EHF Kupa selejtezőjének második fordulójában. A svájciak rendkívül tartalékosan, mindössze tíz játékossal utaztak el a dunaújvárosi visszavágóra, s vérmes remények nélkül, a tisztes helytállásban bízva vágtak neki a mérkőzésnek.

Melynek első perceiben még úgy-ahogy tudták is tartani a Kohász ritmusát, mert hiába lépett el pillanatok alatt két-három góllal együttesünk a vendégektől, a 8. percben még "csak" kétgólos 6-4-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Nem sokáig persze, mert a hazai védelem feljavulásával jöttek a gyors indításból szerzett találattok, s azonnal nőni kezdett a két gárda közti különbség. A svájciak a 12. és a 20. perc között egyszer sem tudtak betalálni az egyébként jól védő Tomasevics kapujába, míg a túloldalon Szekerczés, Klujber, Szalai és Sirián is könnyedén szerezte góljait, így a 19. percben már tíz találattal, 16-6-ra vezetett a DKKA. A vendégek a 20. percben törték meg hosszabb gólcsendjüket, ám ezzel el is lőtték minden puskaporukat az első félidőre, mert a játékrészből hátralévő időben már csak öt újabb dunaújvárosi találatnak tapsolhatott a hazai közönség, így a félidei szünetre 21-7-es Kohász-előnnyel vonultak a csapatok.

A térfélcsere után túl sok izgalomra már nem számíthattunk, az egyedüli kérdés az lehetett, hogy tetemes fórja tudatában mennyire veszi komolyan a második felvonást együttesünk. Nos, kézilabdázóink nem estek abba a hibába, hogy kiengedtek volna, a második harminc perc első harmadában is jól működött a védelem, s ha sikerült is olykor kapura lőnie a vendégeknek, ott volt Csapó Kíra, aki mindent hárított. Eközben a túloldalon sorozatban szerezték újabb és újabb góljaikat a mieink, Grosch Vivien nem tudott hibázni a gyors indításoknál, így alig nyolc perc elteltével már megvolt a húsz közte (27-7). Bár György László addig is bátran cserélt, a folytatásban már tényleg mindenki lehetőséget kapott a bizonyításra a Kohásznál. Beállt a fiatal Fodor Neszta, valamint Mihály Petra is, s utóbbi négy góllal vette ki a részét a mieink kiütéses, 43-14-es győzelméből, melynek köszönhetően a DKKA végül kettős győzelemmel, 78-35-ös gólaránnyal jutott be az EHF Kupa selejtezőjének harmadik fordulójába.

Grosch Vivient sem tudták tartani a svájciak!

György László: - Nehéz ilyenkor mit mondani, de természetesen örülünk a győzelemnek, hogy mindenki játéklehetőséget kapott, s annak is, hogy nem sérült meg senki. Tisztességesen álltunk a meccshez támadásban és védekezésben is, ezért megérdemelten nyertünk még ilyen arányban is, kellett ez a siker az önbizalmunknak.

Mirco Stadelmann: - Hét kezdőjátékosunk hiánya nagyban befolyásolta a mai találkozót. Akkor is kikaptunk volna, ha ők itt vannak, de talán nem ekkora különbséggel. Fiataljaink erejéből ma ennyire futotta, gratulálok a Dunaújvárosnak.

DKKA – Spono Eagles 43-14 (21-7)

DKKA: Tomasevics – Kazai 3, Ferenczy 5, Szalai 3, Sirián 4, Szekerczés 7, Klujber 5. Csere: Csapó (kapus), Cifra, Nick 2, Dombi 1, Grosch 7, Bouti 2, Molnár, Fodor, Mihály 4. Vezetőedző: György László.

Spono Eagles: Troxler – Marku 1, Amrein 4, Wick 1, Aselmeyer 3, Wyder 3, Hauptlin 2. Csere: Schüpbach (kapus), Spaar, Wey. Vezetőedző: Mirco Stadelmann.

Továbbjutott a DKKA, kettős győzelemmel, 78–35-ös összesítéssel.

DKKA - Spono Eagles 43-14 (EHF Kupa)

DKKA - Spono Eagles 43-14 (EHF Kupa) - fotó: Sándor Judit

Focival ünnepeltek a kispályások

2024. már. 18.

A Carissa Virág csapatának végső sikerét hozta a Rácalmási Sportcsarnokban rendezett A XIV. Dunabau Deák Senior Foci Kupa március 15-én.

A sereghajtóhoz látogatnak a futsalosok

Érden, a WPC Meister-Érd SZISE elleni összecsapással folytatja az NB II-es bajnokság alsóházi rájátszását a Dunaújváros futsal együttese ma este fél kilenctől.

Kijutott az olimpiára a magyar férfi kézilabda válogatott

Olimpiai kvótát szerzett a magyar férfi kézilabda-válogatott, mivel 30-27-re legyőzte Portugáliát a selejtező tatabányai tornájának vasárnapi zárónapján, és a tabella második helyén végzett.

Nem ment Szekszárdon a DFC-nek

Kétgólos vereséget szenvedett Szekszárdon a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III nyugati Csoportjának újabb fordulójában vasárnap délután.

Hullámzó játék, felemás eredmények

2024. már. 17.

A dobogóst legyőzték, az ötödik helyezett Dággal azonban már nem bírtak a DSE Röplabda Akadémia fiataljai a korosztályos bajnokságban.

Szoros vereség a fővárosban

Hiába hajrázott nagyot, egygólos vereséget szenvedett a Ferencváros elleni fővárosi bajnokin a DFVE női vízilabda csapata.