Két vereség Szentesen

2018. december 6. (csütörtök) 8:48 - spigott

A DFVE serdülő leány vízilabdázói három, míg az ifjúságiak hat góllal kaptak ki a Szentes otthonában lejátszott bajnoki mérkőzésen.

A hetedik fordulóból elhalasztott mérkőzésen, Szentesen ugrottak medencébe szerdán a DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabdázói a korosztályos bajnokságok küzdelmeiben. A tabella hetedik helyén álló serdülőkre nem várt könnyű feladat az idei szezonban még hibátlan házigazdák ellen, ám ennek ellenére jól kezdték Kardos Krisztina tanítványai, ugyanis az első negyedben négy gólt szerezve sikerült minimális előnyre szert tenni a hazaiak ellen. A folytatás azonban már nem alakult ilyen szépen, mert a második felvonást három, míg a harmadikat két találattal nyerték a szentesi fiatalok, így hiába húzta be az utolsó felvonást egy góllal a DFVE, végül a vendéglátók örülhettek a 12-9-es sikernek, melynek köszönhetően a Szentes továbbra is vezeti a bajnokságot, míg a mieink maradtak a hetedik helyen.

Az ifjúságiak találkozóján is a listavezető szentesiek voltak az esélyesebbek, s ezt sajnos az első negyed kivételével bizonyították is a hazaiak. Ahogy a serdülőknél, úgy itt is megnyerte ugyanis a nyitó etapot együttesünk, ám hiába mutatott az első szünetben 5-2-es dunaújvárosi előnyt az eredményjelző, a félidőhöz érve egalizált a házigazda (7-7). A térfélcsere után támadásban és védekezésben is jobban teljesített a bajnokság éllovasa, mely a szünet utáni időszakot 8-2-re, míg a mérkőzést 15-9-re nyerte meg, így megtartotta helyét a tabella élén, míg a DFVE ifjúsági együttese a hatodik helyről várja bajnokság folytatását.

Eredmények, gólszerzők

Serdülők
Yordo Szentes – DFVE 12-9
(3-4, 3-0, 4-2, 2-3)
Gólszerzőink: Szabó Nikolett 6, Jonkl Csenge 1, Erdélyi Hédi 1, Somogyvári Lili 1.

Ifjúságiak
Yordo Szentes – DFVE 15-9
(2-5, 5-2, 3-1, 5-1)
Gólszerzőink: Szellák Csenge 3, Huszti Vanda 2, Pál Réka 2, Lara Luka 2.

Tizenkilenc játékos készül a döntőre

2019. március 23. (szombat)

Tizenkilenc játékossal megkezdte a felkészülést az Európa Kupa jövő hetén, Torinóban sorra kerülő hatos döntőjére a magyar női vízilabda-válogatott.

Újabb rangadó vár a focistákra

A hatodik helyezett FC Dabas otthonában folytatja az NB III-as pontvadászat küzdelmeit ma délután három órától a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Könnyed siker Kína ellen

2019. március 22. (péntek)

Nagyon sima, 33-20-as győzelmet aratott a kínai válogatott elleni felkészülési mérkőzésen a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

Közel hetven magyar érem

A magyar küldöttség 68 érmet, 32 aranyat, 26 ezüstöt és 10 bronzot gyűjtött az Abu-Dzabiban és Dubajban megrendezett  XV. speciális olimpia nyári világjátékokon, amely látványos záróceremóniával fejeződött be csütörtökön este.

Cél a három pont megszerzése

A Dunaferr SE röplabda csapata szombaton délután fél öttől a SZESE Győr ellen zárja a férfi NB I Liga alapszakaszát a Dunaújvárosi Sportcsarnokban

Kovács Zsófia már az Európa-bajnokságra készül

A Dunaferr SE kiváló tornásza a kényelmetlen sérülései ellenére is kitartóan gyakorolja az új gyakorlatait, melyek egy részét már Stuttgartban, a Világkupán is láthatták tőle.

Kétgólos vereséggel rajtolt a válogatott

2019. március 21. (csütörtök)

A magyar labdarúgó-válogatott csütörtökön 2-0-ra kikapott Szlovákia vendégeként a Nagyszombatban rendezett Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.