Két vereség Szentesen

2018. december 6. (csütörtök) 8:48 - spigott

A DFVE serdülő leány vízilabdázói három, míg az ifjúságiak hat góllal kaptak ki a Szentes otthonában lejátszott bajnoki mérkőzésen.

A hetedik fordulóból elhalasztott mérkőzésen, Szentesen ugrottak medencébe szerdán a DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabdázói a korosztályos bajnokságok küzdelmeiben. A tabella hetedik helyén álló serdülőkre nem várt könnyű feladat az idei szezonban még hibátlan házigazdák ellen, ám ennek ellenére jól kezdték Kardos Krisztina tanítványai, ugyanis az első negyedben négy gólt szerezve sikerült minimális előnyre szert tenni a hazaiak ellen. A folytatás azonban már nem alakult ilyen szépen, mert a második felvonást három, míg a harmadikat két találattal nyerték a szentesi fiatalok, így hiába húzta be az utolsó felvonást egy góllal a DFVE, végül a vendéglátók örülhettek a 12-9-es sikernek, melynek köszönhetően a Szentes továbbra is vezeti a bajnokságot, míg a mieink maradtak a hetedik helyen.

Az ifjúságiak találkozóján is a listavezető szentesiek voltak az esélyesebbek, s ezt sajnos az első negyed kivételével bizonyították is a hazaiak. Ahogy a serdülőknél, úgy itt is megnyerte ugyanis a nyitó etapot együttesünk, ám hiába mutatott az első szünetben 5-2-es dunaújvárosi előnyt az eredményjelző, a félidőhöz érve egalizált a házigazda (7-7). A térfélcsere után támadásban és védekezésben is jobban teljesített a bajnokság éllovasa, mely a szünet utáni időszakot 8-2-re, míg a mérkőzést 15-9-re nyerte meg, így megtartotta helyét a tabella élén, míg a DFVE ifjúsági együttese a hatodik helyről várja bajnokság folytatását.

Eredmények, gólszerzők

Serdülők
Yordo Szentes – DFVE 12-9
(3-4, 3-0, 4-2, 2-3)
Gólszerzőink: Szabó Nikolett 6, Jonkl Csenge 1, Erdélyi Hédi 1, Somogyvári Lili 1.

Ifjúságiak
Yordo Szentes – DFVE 15-9
(2-5, 5-2, 3-1, 5-1)
Gólszerzőink: Szellák Csenge 3, Huszti Vanda 2, Pál Réka 2, Lara Luka 2.

Vereség Brassóban

2018. december 09. (vasárnap)

Minden harmadot egy góllal megnyerve aratott 4-1-es győzelmet a Brassó gárdája a Dunaújvárosi Acélbikák ellen az Erste Liga ma esti fordulójában.

Óriási küzdelemben magyar siker a németek ellen

A magyar női kézilabda-válogatott 26-25-re legyőzte Németországot a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában, vasárnap Nancyban.

Veretlenül a tabella élén!

A DSE Röplabda Akadémia U21-es csapata ezúttal a Röpke együttesét győzte le az NB II-es pontvadászat Közép Csoportjában.

Siti Beáta: norvégfóbiánk van

Siti Beáta másodedző szerint a magyar női kézilabda-válogatottnak fóbiája van Norvégia csapatával szemben, ezért kapott ki 13 góllal a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, péntek este.

A Karmacsi a megye bajnoka

2018. december 08. (szombat)

A Karmacsi Autó együttese nyerte meg az első alkalommal megrendezett Fejér Megye Bajnoka elnevezésű kispályás labdarúgó tornát az egyetemi sportcsarnokban.

A Brassó következik

A tabella harmadik helyén álló Brassó elleni találkozóval folytatja az Erste Liga küzdelmeit vasárnap délután a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Hátrányból fordítva nyert a DSE

Az NB II-es férfi bajnokság középcsoportjának 10. fordulójában a Szolnok fogadta a DSE Röplabda Akadémia U21-es együttesét.