Két vereség Szentesen

2018. december 6. (csütörtök) 8:48 - spigott

A DFVE serdülő leány vízilabdázói három, míg az ifjúságiak hat góllal kaptak ki a Szentes otthonában lejátszott bajnoki mérkőzésen.

A hetedik fordulóból elhalasztott mérkőzésen, Szentesen ugrottak medencébe szerdán a DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabdázói a korosztályos bajnokságok küzdelmeiben. A tabella hetedik helyén álló serdülőkre nem várt könnyű feladat az idei szezonban még hibátlan házigazdák ellen, ám ennek ellenére jól kezdték Kardos Krisztina tanítványai, ugyanis az első negyedben négy gólt szerezve sikerült minimális előnyre szert tenni a hazaiak ellen. A folytatás azonban már nem alakult ilyen szépen, mert a második felvonást három, míg a harmadikat két találattal nyerték a szentesi fiatalok, így hiába húzta be az utolsó felvonást egy góllal a DFVE, végül a vendéglátók örülhettek a 12-9-es sikernek, melynek köszönhetően a Szentes továbbra is vezeti a bajnokságot, míg a mieink maradtak a hetedik helyen.

Az ifjúságiak találkozóján is a listavezető szentesiek voltak az esélyesebbek, s ezt sajnos az első negyed kivételével bizonyították is a hazaiak. Ahogy a serdülőknél, úgy itt is megnyerte ugyanis a nyitó etapot együttesünk, ám hiába mutatott az első szünetben 5-2-es dunaújvárosi előnyt az eredményjelző, a félidőhöz érve egalizált a házigazda (7-7). A térfélcsere után támadásban és védekezésben is jobban teljesített a bajnokság éllovasa, mely a szünet utáni időszakot 8-2-re, míg a mérkőzést 15-9-re nyerte meg, így megtartotta helyét a tabella élén, míg a DFVE ifjúsági együttese a hatodik helyről várja bajnokság folytatását.

Eredmények, gólszerzők

Serdülők
Yordo Szentes – DFVE 12-9
(3-4, 3-0, 4-2, 2-3)
Gólszerzőink: Szabó Nikolett 6, Jonkl Csenge 1, Erdélyi Hédi 1, Somogyvári Lili 1.

Ifjúságiak
Yordo Szentes – DFVE 15-9
(2-5, 5-2, 3-1, 5-1)
Gólszerzőink: Szellák Csenge 3, Huszti Vanda 2, Pál Réka 2, Lara Luka 2.

Győzelemmel rajtolt a Dunaferr

2019. augusztus 23. (péntek)

A futsal NBI első fordulójában a gól nélküli első félidő után Pál Patrik góljával győzött a Dunaferr DUE Dutrade FC az Aramis SE ellen.

Hajdu Jonatánék bravúros vb-ezüstje

Parádés versenyzéssel szerzett ezüstérmet a szegedi világbajnokságon Hajdu Jonatán és Fekete Ádám a kenu kettesek 500 méteres versenyszámában. Kiss Balázsék viszont nem jutottak be a kenu kettesek 1000 méteres számának "A" döntőjébe.

A világ legjobb edzőitől tanulhatott

A Dunaferr SE férfi röplabdacsapata szerződést kötött Mészáros Dömötörrel, aki éveken keresztül a világ legjobb bajnokságaiban játszott.

Hazai pályán kezd a Dunaferr

Az Aramis elleni mérkőzéssel kezdi meg a bajnoki küzdelmeket ma este hét órától a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

A főpróba nem sikerült

2019. augusztus 22. (csütörtök)

Csak rövid ideig játszott jól, így egygólos vereséget szenvedett szombathelyi edzőmérkőzésén a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

Túl az első erőpróbán

A válogatottban lévő játékosait nélkülöző Dunaferr SE felnőtt röplabda csapata a Deggendorf együttesét fogadta.

Rekordmezőny a Szalki-szigeten

Nagy sikert hozott a strandröplabdázók küzdelemsorozata a Szalki-szigeten megrendezett I. szent István Kupán.