Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 20. Fábián, Sebestyén
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Tovább a fejlődés útján

Sport
úszás
Dunaferr SE
évzáró
Bene Vera

facebook megosztás

Vass Ádám - 2018. dec. 10., 19:34

Újabb előrelépést könyvelhet el a Dunaferr SE úszó szakosztálya az idei évben. A 2018-as esztendőt lezáró ünnepségen a hazai és nemzetközi sikereket is felelevenítették az egyesület tagjai.

Sikeres évet tudhat maga mögött a Dunaferr SE úszó szakosztálya. A 2018-as évet lezáró ünnepséget a hagyományoknak megfelelően a Campus étteremben tartották, ahol az egyesület vezető és edzői mellett a versenyzők is jelen voltak a legkisebbektől a legnagyobbakig. Köszöntőt tartott Bene Vera szakosztályvezető is, aki szerint ez az év mindenképpen arról lesz később emlékezetes, hogy idén október végén kellett elhagyniuk az otthonukat, vagyis az uszodát a felújítás miatt. Mint mondta, erre már év eleje óta készültek, mégis sok nehézség adódott a költözéskor, ugyanakkor megmutatkozott közösségük ereje is és az összetartozásuk. Külön kiemelte az idősebb versenyzőket, valamint a szülőket, akik mindenben segítségükre voltak az egyesületnek és a fiatalabb versenyzőknek is.

Az új helyszínek azonban biztosítják a lehetőséget a nyugodt munkára a következő nyárig, amikor újra birtokba vehetik a vadonatúj és minden tekintetben korszerű uszodát. Kiemelte azt is, hogy mindezen nehézségeik ellenére sem az időeredmények, sem az érmek száma nem csökkent, sőt kifejezetten jól alakulnak, ahogyan az egyesület tagjainak létszáma is, ami ebben az évben is nőtt.  Ez annak is köszönhető, hogy az önkormányzattól minden segítséget megkaptak és az iskolák, különösen a Vasvári iskola is nyitottan, rugalmasan áll a változásokhoz. Az idei eredményekkel kapcsolatban elmondta, a versenyzők 48 megmérettetésen képviselték a Dunaferrt, amelyek közül három külföldi verseny volt, valamint részt vettek az első hazai rendezésű világkupán is. Ezeket az eredményeket figyelembe véve az országos ranglistán a tavalyi 26. helyezést megjavítva már a 21. helyen állnak a sorban.

A helyezésük azért is kiemelkedő, mert az országban több, mint száznegyven egyesület van jelenleg. Még impozánsabb az, hogy annak a mindössze kilenc egyesületnek a tagjai, akik ebben a naptári évben minden korosztályban pontszerző helyeket értek el, méghozzá összesen tizenhét dunaferres fiatallal. Őket Bene Vera szakosztályvezető külön is megemlített és a többiek hatalmas tapssal méltatták. Az est végén jó hangulatú beszélgetés és vacsora kezdődött, valamint elkezdték tervezgetni a 2019-es évet, ami talán az ideinél is jobb lehet majd.

A rovat további hírei: Sport

Véghajrában az Eb-felkészülés

2026. jan. 20.

Két dunaújvárosi játékosért is szoríthatunk a női vízilabdázók portugáliai Európa-bajnokságán, melyet a spanyolok ellen kezd meg válogatottunk január 26-án.

Pont nélküli hétvége az Andersenben

2026. jan. 19.

A DAB-ASP kettő, míg a DUE-Worm Angels csapata három góllal kapott ki a jégkorongozók Andersen Ligájának szombati játéknapján.

Három szettben nyert a Fino

2026. jan. 19.

Az első és a második szettben akadtak felvillanásai a DKSE röplabdázóinak a Kaposvár ellen, de az éllovas magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott fiataljaink ellen a  TippmixPro Férfi NBI Extraliga vasárnapesti fordulójában.

Fehérvári siker a megyei rangadón

2026. jan. 19.

Ezúttal is becsülettel küzdöttek a tartalékos Acélbikák, de a FEHA19 elvitte a három pontot a Dunaújvárosi Jégcsarnokból az Erste Liga vasárnapi fordulójában.

Elkészült a DFC felkészülési programja

2026. jan. 18.

Összesen hét felkészülési mérkőzés vár a Dunaújváros FC labdarúgó csapatára az NB III-as pontvadászat tavaszi rajtjáig.

Megyei derbivel zárják a hetet az Acélbikák

2026. jan. 18.

A FEHA19 elleni hazai összecsapással folytatja az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma délután öt órától.

A tisztes helytállás lehet a cél

2026. jan. 17.

Az idei bajnokságban még veretlen, szettet sem vesztő Fino Kaposvár otthonába látogat a DKSE röplabda csapat a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának vasárnapi fordulójában.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Távoli tájakra csalogat a népfőiskola

  2. Véghajrában az Eb-felkészülés

  3. DSTV: kelendő a város jótét pizzája

  4. A közösség diadala lett az újtelepi véradás

  5. Pont nélküli hétvége az Andersenben

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: kelendő a város jótét pizzája

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

Embedded thumbnail for DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

Embedded thumbnail for DSTV: szeretik a stand-up műfaját

DSTV: szeretik a stand-up műfaját

Top hírek

  1. Sikeres seregszemle a boldogító "igen" jegyében (galéria)

  2. FitCity Dunaújváros: zumbával kezdték az évet

  3. Az Országháznál robbantással fenyegetett – vádat emeltek ellene

  4. Átadták a kórház új, modern MR vizsgálóját

  5. Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

Galéria

Esküvő kiállítás (2026)

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő