Győzelem az utolsó edzőmeccsen

spigott - 2019. február 23. 14:36

Mundi Roland második félidőben szerzett találatával aratott 1-0-s sikert a Pécsvárad elleni felkészülési találkozón a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

A Baranya megyei első osztályú bajnokságot vezető Pécsváradi Spartacus SE elleni hazai találkozóval zárta téli edzőmérkőzései sorozatát ma délután. a Pálhalmai Agrospeciál Sporttelepen megrendezett találkozón a Vaszócsik – Puskás, Farkas, Kis, Sándor, Barna, Horváth, Kiss P., Mundi,  Tapiska, Tóth összeállítású kezdőcsapatnak adott lehetőséget Lőrincz Emil vezetőedző, ám a dunaújvárosi mezőnyfölényt hozó első félidőben sem a mieink, sem a vendégek nem tudtak kapuba találni. A második felvonásból bő tíz perc tel el, mikor Mundi kapott egy jó indítást, s az ellenfél védői közt kilépve emelte át a játékszert a kifutó kapuson, megszerezve ezzel a vezetést együttesünknek.

A folytatásban is több lehetősége adódott a DPASE labdarúgóinak, ám helyzeteiket már nem sikerült újabb gólokra váltani, így 1-0-s győzelemmel hagyhatták el a pályát Lőrincz Emil tanítványai. Ez a mérkőzés volt tehát labdarúgóink utolsó felkészülési találkozója, legközelebb már bajnokin lép pályára együttesünk, mely március 3-án a Szekszárd elleni hazai meccsel folytatja az NB III-as pontvadászat küzdelmeit.

DPASE – Pécsvárad 1-0 (0-0)

Gólszerző: Mundi az 55. percben.

DPASE: Vaszócsik – Puskás, Farkas, Kis, Sándor, Barna, Horváth (Hompót), Kiss P. (Al-Sheraji), Mundi (Kovács), Tapiska, Tóth (Csala). Vezetőedző: Lőrincz Emil.

A rovat további hírei: Sport

Strandon is eredményesek

Strandon is eredményesek

2025. júl. 16.

Több éremmel zárták a Kiskőrösön megrendezett Strandbirkózó Országos Bajnokság első fordulóját a DKSE tehetséges versenyzői a mögöttünk hagyott hétvégén.

DSTV: tábor a háló két oldalán

DSTV: tábor a háló két oldalán

2025. júl. 16.

A nyári sporttáborok közül először a DSE Röplabda Akadémia röplabda táborába látogattunk el. Már akkor is szó volt arról, hogy a tábor idén is nagy sikerrel zajlott.

Sokba került a rövidzárlat

Sokba került a rövidzárlat

2025. júl. 16.

Hiába vezetett szűk háromnegyed óráig, egy komolyabb hullámvölgy miatt kétgólos vereséget szenvedett a dánoktól magyar U19-es női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

2025. júl. 15.

A horvátok ellen is nagyon sima sikert könyvelhetett a két dunaújvárosi játékossal feleálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokságon. Következhet a negyeddöntő!

Sikeres edzőtábor Tatán

Sikeres edzőtábor Tatán

2025. júl. 15.

A napi három gyakorlás mellett a kikapcsolódásra is volt ideje a Danubius KSE tollaslabdázóinak az egyesület szokásos nyári táborában, melyet ezúttal Tatán rendeztek meg.

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

2025. júl. 15.

A házigazda Montenegró elleni kétgólos sikerrel tartotta életben negyeddöntős reményeit a DKKA-s Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

2025. júl. 14.

Közel ötven díjat adtak át a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség hagyományos szezonzáró ünnepségén, melyen városunk vezetése is képviseltette magát.