Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 20. Aladár, Álmos
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Négy dunaújvárosi a válogatottban

Sport
vízilabda
magyar válogatott
Dunaújváros
DUE-Maarsk Graphics

facebook megosztás

spigott - 2019. feb. 10., 08:10

A DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapatának négy játékosa is helyet kapott a hollandok elleni keddi Világliga/Európa Kupa-selejtezőre.

Szűk egy hónapja 10-10-es döntetlen után ötméteresekkel aratott 14-13-as győzelmet a hollandok elleni Világliga és Európa Kupa-selejtezőn a magyar női vízilabda válogatott. A két együttes február 12-én este fél héttől újra összecsap egymással, ám ezúttal a fővárosi Laky Károly Uszodában ugranak medencébe a felek. A magyar válogatott szövetségi kapitánya négy dunaújvárosi játékosnak szavazott bizalmat a kerethirdetésnél, így Garda Krisztina, Gurisatti Gréta, Horváth Brigitta mellett Vályi Vanda is készülhet a keddi találkozóra, ám az csak a találkozó előtt dől el, hogy közülük ki kapnak majd lehetőséget a selejtezőn.

Érdekesség, hogy a Magyar vízilabda Szövetség ingyenessé tette a belépést a találkozóra, ugyanakkor regisztrációhoz kötötte azt. Mint az a szövetség honlapján megjelent közleményből kiderült, a regisztrációs kérelmek egy nap alatt beteltek, így már biztos, hogy telt ház előtt játszhatnak a mieink az Európa-bajnok ellen.

Gurisatti Gréta is készülhet a hollandok ellen! (Kép: mvlsz.hu/archív felvétel)

- A hollandiai jó játékot ezúttal szeretnénk egy rendes játékidőben elért győzelemmel megfejelni! Az újjáalakult válogatottnak az ilyen mérkőzéseken kell megmutatnia, hogy számolni kell majd vele a nyáron minden világversenyen, fogalmazott Bíró Attila szövetségi kapitány a Magyar Vízilabda Szövetség honlapjának.

A magyar női vízilabda válogatott hollandok elleni kerete:

Kapusok: Gangl Edina (UVSE), Kasó Orsolya (FTC), Magyari Alda (Honvéd), Tóth Eszter (BVSC).

Mezőnyjátékosok: Csabai Dóra (FTC), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Gyöngyössy Anikó (BVSC), Horváth Brigitta (Dunaújváros), Illés Anna (BVSC), Keszthelyi Rita (UVSE), Leimeter Dóra (BVSC), Máté Zsuzsanna (BVSC), Parkes Rebecca (UVSE), Rybanska Natasa (UVSE), Szilágyi Dorottya (Eger), Szücs Gabriella (UVSE), Vályi Vanda (Dunaújváros).

Női Világliga/Európa Kupa-selejtező

A-csoport: 1. Oroszország 14 pont, 2. Spanyolország 10 pont, 3. Görögország 6 pont, 4. Izrael 0 pont.

B-csoport: 1. Olaszország 12 pont, 2. Magyarország 8 pont, 3. Hollandia 4 pont, 4. Franciaország 0 pont.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: felemás forduló Bonyhádon

2026. feb. 20.

Egy győzelemmel és egy döntetlennel folytatták a bajnoki küzdelmeket a Pentele Asztalitenisz Sportegyesület NB II-es és NB III-as csapatai. Előbbi alakulat 9-9-es döntetlent játszott a Bonyháddal, míg az utóbbi csapat Orbán Zsolt és Jeszenszki János vezetésével 11-7-re nyert az őszi vereséget követően. Hangkép.

Két vereség az éllovastól

2026. feb. 20.

A DKKA U18-as csapata simán, az U20-asok óriási küzdelemben szenvedtek vereséget a győri fiatalok otthonában a korosztályos bajnokságok csütörtöki fordulójában.

Köszöntötték az Eb hőseit

2026. feb. 19.

A klub és városunk vezetése is köszöntötte a DFVE és a BVSC női vízilabdázóinak válogatott játékosait a két gárda szerda esti bajnoki találkozója előtt.

Sokba került az ötperces rövidzárlat

2026. feb. 19.

Hiába vezetett három góllal, 10-9-es vereséget szenvedett a BVSC elleni hazai mérkőzésen a DFVE női vízilabda csapata a bajnoki középszakasz első fordulójában.

Átgázolt a Kohászon az Esztergom

2026. feb. 19.

Ötvenhárom gólt szerezve győzte le a házigazda Esztergom a DKKA női kézilabdázóit a két gárda szerda esti bajnoki találkozóján.

DSTV: folytatták a közös örömsportot

2026. feb. 18.

Komoly érdeklődés mellett, remek hangulatú edzéssel folytatódott a FitCity Dunaújváros programsorozat az Arany iskolában, ahol ezúttal Csapó Nóra mozgatta meg a sportolni vágyókat. A szervezők azzal a céllal hívták életre a programsorozatot, hogy bemutassák a városban működő sportolási lehetőségeket, s ezzel együtt közös mozgásra invitálják a városlakókat – eddig ez remekül sikerült. Hangkép.

A területi döntőért küzdöttek a tollaslabdázók

2026. feb. 18.

Komoly létszámmal rendezték meg a tollaslabdázók diákolimpiai sorozatának vármegyei döntőjét a Szent Pantaleimon iskolában.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: felemás forduló Bonyhádon

  2. ICA-D: a "Felülírt protokoll" felülírása

  3. Hogyan teremts hangulatos légkört kint és bent?

  4. Két vereség az éllovastól

  5. DSTV: pályaorientációs bevetés

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: felemás forduló Bonyhádon

DSTV: felemás forduló Bonyhádon

Embedded thumbnail for ICA-D: a "Felülírt protokoll" felülírása

ICA-D: a "Felülírt protokoll" felülírása

Embedded thumbnail for DSTV: pályaorientációs bevetés

DSTV: pályaorientációs bevetés

Top hírek

  1. "A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

  2. DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

  3. Várják az átképzési program jelentkezőit

  4. Dunaújvárosi előadó is áll A Dal színpadán

  5. Szociálpolitikai kerekasztal Dunaújvárosban

Galéria

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő