Nem volt esély a fővárosban

2019. február 11. (hétfő) 13:01 - spigott

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabdázói is vereséget szenvedtek az UVSE otthonában lejátszott vasárnapi bajnokin.

Hosszabb, közel két hónapos szünet után folytatódott a DFVE vízilabdázói számára az utánpótlás bajnokságok küzdelemsorozata. A dunaújvárosi serdülő és ifjúsági csapatra igen kemény feladat várt a hétvégén, ugyanis vasárnap délután az idei szezonban még hibátlan UVSE otthonában ugrottak medencébe fiataljaink.
A serdülők összecsapása két negyeden keresztül viszonylag szorosan alakult, ugyanis a fővárosiak hiába szereztek kétgólos előnyt az első nyolc percben, a második felvonást sikerült egálra hoznia a mieinknek, így a nagyszünetre megmaradt a két gárda közti kétfás különbség (7-5). A fordulás után viszont beleerősítettek a házigazdák, a harmadik negyedet 4-1-re megnyerve léptek el a DFVE-től, majd a negyediket is 2-1-re megnyerve arattak végül 13-7-es győzelmet.

Az ifjúságiak találkozója sajnos még simábban alakult, ugyanis az első negyedben összeszedett kétgólos vezetésüket a másodikban további négy találattal növelték a vendéglátók, így már a félidei szünethez érve eldőlt a pontok sorsa (11-5). A második félidőben így hiába sikerült két szorosabb negyedet hoznia fiataljainknak, végül az UVSE örülhetett a 17-9-es sikernek. Utánpótlás csapataink közül a serdülő tizenkét mérkőzést követően a hetedik, míg az ifjúságiak az ötödik helyen állnak a bajnokságban.

Eredmények

Serdülők
UVSE Hunguest Hotels – DFVE 13-7
(4-2, 3-3, 4-1, 2-1)
Gólszerzőink: Sümegi Nóra Virág 2, Somogyvári Lili 2, Jonkl Csenge 1, Erdélyi Hédi 1, Szabó Nikolett 1.

Ifjúságiak
UVSE Hunguest Hotels – DFVE 17-9
(5-3, 6-2, 3-2, 3-2)
Gólszerzőink: Szellák Csenge 5, Fülöp Fanni 2, Huszti Vanda 1, Pál Réka 1.

Újra a Szent István Kupáért küzdenek

2019. augusztus 19. (hétfő)

Immáron tizenkettedik alkalommal versenghetnek nemzeti ünnepünkön a strandsportok szerelmesei a Szalki-szigeten.

Hasznos napok Telkiben

Gera Zoltán 27 játékost ismerhetett meg közelebbről a kétnapos összetartás során.

Vereség a hibák ára

2019. augusztus 18. (vasárnap)

Hiába vezetett két góllal is, hazai pályán szenvedett 3-2-es vereséget a Szentlőrinc SE elleni bajnokin a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Startra készen!

A Dunaferr SE kenusa, Kiss Balázs felkészülten, versenyre kész állapotban várja az augusztus 21-én kezdődő szegedi NKM olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságot.

Érdi siker a zárómeccsen

Szoros csatában, egygólos vereséget szenvedett a házigazdáktól a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a IX. Érdi Kupa utolsó találkozóján.

Tanulságos meccs volt!

2019. augusztus 17. (szombat)

Fordulatokban bővelkedő mérkőzésen, a háromgólos előnyét elpuskázó Dunaferr végül egygólos vereséget szenvedett a lengyel Leszno elleni felkészülési találkozón.

Átadták a felújított Nemzeti Evezős és Kajak-Kenu Olimpia Központot

Átadták a felújított Nemzeti Evezős és Kajak-Kenu Olimpia Központot csütörtökön: a Maty-éri versenypályán jövő szerdán kezdődik az olimpiai kvalifikációs világbajnokság.