Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 06. Dorottya, Dóra
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Gőzerővel készülnek a tornászok!

Sport
Dunaújváros
torna
Dunaferr SE
utánpótlás
Török Dániel

facebook megosztás

Szárszó Lajos - 2019. már. 08., 13:22

A Dunaferr SE tornászai az idei évben is szeretnének maradandót alkotni a Kiskunfélegyházán megrendezésre kerülő Matolay Nemzetközi Emlékversenyen.

Az, hogy az idén is lesz Matolay Nemzetközi Emlékverseny már jó ok arra, hogy megtudjuk, hogyan végezték munkájukat a Dunaferr SE tornászai, hiszen ez az a verseny, amely a hosszú, munkával telt téli időszak első igazi megmérettetése. A dunaújvárosiakat ráadásul számos siker köti ehhez a tornához, így például Kovács Zsófiát is, akire kislányként először itt figyeltek fel a magyarországi szakemberek. A mostani, március 30-án és 31-én megrendezendő verseny kiemelt jelentőségű, hiszen ezúttal a Nemzetközi Emlékverseny összekapcsolódik az Országos Szuper Női Tornász Csapatbajnoksággal. A Dunaferr SE tornászai ennek megfelelően nagy energiákkal készülnek, tudtuk meg Török Dániel edzőtől.

- Kiemelten fontos számunkra a Matolay Emlékverseny, hiszen ifjúsági tornászaink számára a világbajnokságra történő csapatba kerülés előtt ez lesz az első válogató. Erre, az első ifjúsági világbajnokságra június végén kerül sor, melyet örömünkre Magyarország rendez. A válogatott kerete jelenleg tizenkét fős, mely a Matolay után hat fősre csökken. A Dunaferr SE ebben a mezőnyben két tornásszal, Böszörményi Csillával és Makovics Mirtillel büszkélkedhet, így számukra ez most igazi téttel bíró verseny lesz. Rájuk abban az esetben, ha benne lesznek a szűkített keretben még rengeteg munka vár, így többek között április végén egy portugáliai verseny, ahol a létszámot a Vb csapatra szűkítik majd, hiszen csak a legjobbak képviselhetik hazánkat a világversenyen. Mi ennek megfelelően alakítottuk ki a téli felkészülési időszakot, mivel most mind a négy szeren nemzetközi szintű gyakorlatot kell bemutatni. Ez azt jelenti, hogy itt már nem elég az alapokat rendkívül magas szinten tudni, bemutatni, hiszen ezekben a gyakorlatokban már kemény anyagerőnek kell lennie. Ahhoz, hogy egy ilyen korú tornász a nemzetközi porondra ki tudjon lépni már az összes követelménynek meg kell feleljen, mely nem egyszerű feladat. Ráadásul az összetett teljesítmény számít, vagyis mind a négy szeren a maximumot kell nyújtania.

- Hogyan sikerült a felkészülésetek?

- A felkészülésünk közepesnek mondható, hiszen voltak sérülések, és az influenza sem került el bennünket, ami nem könnyítette meg a dolgunkat. Igazából nem lehet megmondani, hogy mire leszünk képesek, így az értékelést majd csak a verseny jegyzőkönyvének ismeretében fogom megtenni. Voltunk már felméréseken, melyek alapján bizakodhatunk, de a válogatás a versenyeredmény alapján történik majd. Az elsődleges célunk, hogy azzal a gyakorlattal álljunk a bírók elé melyet nyárra a világbajnokságra, az EYOF-ra, majd az Olimpiai Reménységek Versenyére is készítünk, hiszen fontos lenne, hogy ezek előtt versenyrutint szerezzenek a gyermekeink.

- Kikkel készültök a Matolayra, hiszen ez egyben az Országos Szuper Női Tornász Csapatbajnokság egyik állomása is?

- Ide egy öt fős csapatot kell kiállítani, melyben egy felnőtt tornász mellett, aki nálunk Kovács Zsófia, négy utánpótlás korú versenyzőt kell nevezni. Erre a négy helyre jelenleg öten, így Makovics Mirtill, Böszörményi Csilla, Mayer Gréta, Makai Lilla és Bolya Sára próbálnak meg bekerülni. Ők egyébként egyéniben biztosan indulnak majd a Matolay Emlékversenyen, és az alapján fog kiderülni, hogy közülük kik lesznek a csapat tagjai.

A versenyen több kiemelt vendég vesz részt, így dr. Magyar Zoltán kétszeres olimpiai bajnok, Berki Krisztián olimpiai bajnok, Hidvégi Vid olimpikon tornász, Kovács Zsófia Európa-bajnoki 2. helyezett tornász és Böczögő Dorina olimpikon, válogatott tornász.

Program:

Március 30., szombat: 11 órától II-III. korcsoport összetett, majd 15 órától I. korcsoport összetett

Március 31-én 10:30-tól I-II-III. korcsoport szerenkénti döntők

A rovat további hírei: Sport

Ezüstérmes a magyar válogatott az Eb-n

2026. feb. 05.

Óriási csatában, ötméteresek után szenvedett vereséget a két dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott a hollandok ellen az Európa-bajnokság fináléjában.

Átgázolt a bajnok röplabdázóinkon

2026. feb. 05.

Magabiztos játékkal vitte el a három pontot Dunaújvárosból a címvédő MÁV Előre Foxconn együttese a TippmixPro Férfi NBI Extraliga csütörtök esti mérkőzésén.

DSTV: birkózó emlékverseny

2026. feb. 05.

Hétvégén városunk fiatal birkózói is szőnyegre léptek. A DKSE birkózó szakosztály az Arany János Általános Iskola tornatermében rendezte meg a Majosházi István emlékversenyt. Hangkép.

A címvédő érkezik

2026. feb. 05.

A tavalyi bajnok MÁV Előre Foxconn elleni hazai összecsapással folytatja a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának csatározásait a DKSE röplabda csapata ma délután öt órától.

DSTV: nyílt nap és bemutatók

2026. feb. 04.

Sportági bemutatókkal és bemutatóórákkal folytatta a beiskolázási kampányát a Vasvári Pál Általános Iskola. A mozgalmas szombati programsor sokak érdeklődését felkeltette. Hangkép.

Újra élnek a bajnoki remények

2026. feb. 04.

A Pentele ASE asztaliteniszezőinek első és második csapata is nyerni tudott, az NB III-asok viszont szoros vereséget szenvedtek a bajnokság hétvégi fordulójában.

Eb-döntős a magyar válogatott!

2026. feb. 03.

Óriási csatában, ötméteresekkel jutott be az Európa-bajnokság fináléjába a két dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Ezüstérmes a magyar válogatott az Eb-n

  2. Átgázolt a bajnok röplabdázóinkon

  3. "Dunaújváros fái a négy évszakban": finálé a fotópályázat téli fordulóján

  4. DSTV: birkózó emlékverseny

  5. Baleset és teljes útzár Dunaújvárosnál (frissítve)

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: birkózó emlékverseny

DSTV: birkózó emlékverseny

Embedded thumbnail for DSTV: római kori emlék lett a hónap műtárgya

DSTV: római kori emlék lett a hónap műtárgya

Embedded thumbnail for DSTV: nyílt nap és bemutatók

DSTV: nyílt nap és bemutatók

Top hírek

  1. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  2. Baleset és teljes útzár Dunaújvárosnál (frissítve)

  3. Újra élnek a bajnoki remények

  4. Birkózással emlékeztek a sportág szerelmesére (galériával)

  5. Közösségépítők (1.): a varázsos Madártanya

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő