Dunaújváros Hetilap

Magyarország nem bevándorláspárti, hanem határvédő Európát akar

doszerk - 2019. március 12. 13:24

Magyarország nem bevándorláspárti, hanem a határait megvédő Európát akar - mondta az MTI-nek nyilatkozva Takács Szabolcs a Miniszterelnökség európai uniós politikák kialakításáért és koordinációjáért felelős államtitkára kedden Bukarestben, ahol az uniós tagországok Európa-ügyi minisztereinek informális találkozóján vesz részt.

 A megbeszélésen az EU jövőjével és az unió költségvetésével kapcsolatos álláspontjukat ismertették a tagállamok. "Mi egy olyan Európát szeretnénk, amely nem bevándorláspárti, hanem határvédő, amely nem mélyül, hanem bővül, és amely nem protekcionista, hanem támogatja a gazdasági versenyt, a tagállamok felzárkózását. Összességében nem az Európai Egyesült Államok koncepcióját támogatjuk, hanem az erős nemzetállamok erős Európáját" - mutatott rá a magyar küldöttség vezetője.

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

Óvodai fórum volt a közgyűlési teremben

Óvodai fórum volt a közgyűlési teremben

2025. máj. 24.

A dunaújvárosi tagóvodák vezetőit fogadta Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester és Kálló Gergely önkormányzati képviselő a közgyűlési teremben szerdán. Az éves fórum során szóba kerültek az ismert problémák, illetve a jövőbeni tervek is. 

Megemlékezés a magyar honvédelem napján

Megemlékezés a magyar honvédelem napján

2025. máj. 23.

A magyar honvédelem napjáról 1992 óta május 21-én emlékezünk meg – Dunaújvárosban sem feledkeztek meg a hősökről. Hagyomány már, hogy a közbiztonsági hónap programsorának állomása a ’48-as emlékműnél tartott koszorúzás. Idén sem volt másként: szerdán ünnepeltek.

Vadvirágos rétek, szigetek a még zöldebb városért

Vadvirágos rétek, szigetek a még zöldebb városért

2025. máj. 22.

Dunaújváros új, természetközelibb városüzemeltetési gyakorlattal hívja fel magára a figyelmet: a város egyes füves területein tudatosan nem nyírják le a növényzetet, hogy teret engedjenek a vadvirágok természetes megjelenésének. A téma többször szerepelt már hasábjainkon – most komoly áttörés tapasztalható!

Véget ért a fűtési szezon, jöjjön a jó idő!

Véget ért a fűtési szezon, jöjjön a jó idő!

2025. máj. 21.

Minden évben április 15-ig fűtik a lakásokat, intézményeket, de az időjárás függvényében további egy hónapig igényelhették a közös képviselők a társasházak fűtését. Már a pótfűtés időszaka is véget ért hétfőn.

Ismét krétát ragadtak az óvodások (galériával)

Ismét krétát ragadtak az óvodások (galériával)

2025. máj. 21.

A Kultik Mozi előtti tér színes rajzokkal gazdagodott – idén sem maradt el a már hagyományosnak mondható rajzverseny. A DLSZ és a Dunaújvárosi Tagóvodák újra összefogtak és krétát ragadtak a gyerekek a közösségi alkotó-élményen.

Pompázatos gálával ünnepeltek (galériával)

Pompázatos gálával ünnepeltek (galériával)

2025. máj. 21.

Folytatta régre visszanyúló hagyományát a Violin Alapfokú Művészeti Iskola közössége – idén is nagyszabású gálával készült az intézmény. A Bartók színháztermében dupláztak hétfő este, ugyanis a nagy érdeklődésre való tekintettel ismét két előadást tartottak. 

Autós élmények élőben – Vályi István volt a Dunaújvárosi Estek sorozatának vendége

Autós élmények élőben – Vályi István volt a Dunaújvárosi Estek sorozatának vendége

2025. máj. 19.

A fecskekormányos Skodától az eldobható újdonságokig, a gyerekkori inspirációktól a műsorvezetés titkain át a világ ezer csodájáig: közvetlen és végig remek hangulatú beszélgetés kerekedett a Dunaújvárosi Estek sorozatának legutóbbi felvonásán.