Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 28. Elemér
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Mosolyogva, vidáman játszani

Sport
Dunaújváros
kézilabda
Magyar Kupa
DKKA
Debrecen

facebook megosztás

spigott - 2019. már. 15., 08:32

Nem nyomja az esélyesség terhe a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatát a Magyar Kupa hétvégi négyes döntőjében.

Fennállása óta második alkalommal jutott be a Magyar Kupa négyes döntőjébe a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, mely az előttünk álló hétvégén Debrecenben küzdhet meg azért, hogy szépen zárja a sorozat idei küzdelmeit. Ez persze egyáltalán nem ígérkezik könnyű feladatnak, ugyanis a mieinken kívül a Győr, a Ferencváros és az Érd, vagyis a bajnokság első három helyezettje jutott be az elődöntőbe, ráadásul György László tanítványai a remek erőkből álló, s kiváló formában játszó Ferencváros ellen lépnek pályára szombaton.

A fináléba jutásról döntő összecsapás favoritjának a fővárosi zöld-fehérek számítanak, ám ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy kézilabdázóink eleve feltett kezekkel lépnének pályára a szombati összecsapáson, s mint azt György László vezetőedző elmondta, szeretnének jó teljesítményt nyújtani az elődöntőben, valamint a vasárnapi helyosztón is.

- Nagyon büszkék voltunk arra, amikor két éve, az akadémia fennállása óta először bekerültünk a Magyar Kupa négyes döntőjébe, s most ugyanilyen büszkeséggel várjuk a sorozat véghajráját. Úgy gondolom, hogy az ideáig vezet út is bizonyította, hogy megérdemelten jutottunk el idáig, ugyanis az EHF Kupában vitézkedő Siófokot búcsúztattuk el a két fordulóval ezelőtt, majd a sorsolás szerencséjének köszönhetően a Békéscsabával is hazai pályán játszhattunk a négyes döntőbe jutásért. Elit társaságban vagyunk, a bajnokság első három helyezettje jutott el rajtunk kívül idáig, közülük kettő a Bajnokok Ligájában szerepel nem is akárhogyan.

Képek: DO-archív

Ez nekünk óriási dolog, s nagy öröm, ugyanakkor, ha már eljutottunk idáig, megpróbáljuk tudásunk legjavát nyújtva szerepelni mind a két előttünk álló találkozón. Nem mi vagyunk az esélyesek a Fradi elleni elődöntőben, de éppen ezért felszabadultan, bátran, vidáman és mosolyogva játszhatunk szombaton, mert mi már azzal óriási bravúrt értünk el, hogy eljutottunk idáig. Ez persze nem jelenti azt, hogy feltartott kezekkel lépnénk pályára, sportemberként minden meccsen a maximumot szeretnénk kihozni magunkból, s így lesz ez a Fradi ellen is.

A Magyar Kupa négyes döntőjének programja

2019. 03. 16. 13:00 DKKA – FTC-Rail Cargo Hungaria
2019. 03. 16. 15:15 Érd – Győri Audi ETO KC
2019. 03. 17. 15:45 bronzmérkőzés
2019. 03. 17. 18:00 döntő

A rovat további hírei: Sport

A fővárosba látogat a DKSE

2026. feb. 28.

A TFSE elleni budapesti összecsapással folytatja a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata ma délután kettő órától.

DSTV: értékelés az Acélbikáknál

2026. feb. 27.

Véget ért a 2025/2026-os idény pontvadászata a Dunaújvárosi Acélbikák Jégkorongcsapata számára. Többek között együttesünk szereplését értékelte Hetler Ádám vezetőedző. Hangkép.

Ingyen megtekinthetők a DKKA hazai mérkőzései

2026. feb. 27.

Szeretne visszaadni valamit szurkolóinak az eddigi szeretetből és kitartásból, ezért ingyenessé tette hazai mérkőzései megtekintését a DKKA női kézilabda csapata.

Hazai vereség a hibák ára

2026. feb. 27.

A mérkőzés nagy részében pontosabb Dág 3-0-s győzelemmel vitte el a pontokat az egyetemi sportcsarnokból TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának csütörtök esti fordulójában.

DSTV: dupla siker a Pingpong Házban

2026. feb. 26.

Dupla sikernek adott otthont a Bánki Pingpong Ház a mögöttünk hagyott hétvégén. A Pentele Asztalitenisz Sportegyesület NB II-es gárdája 13-5-ös győzelmet aratott a Mohács ellen, míg az NB III-as alakulat szintén a Baranya vármegyei csapat ellen lépett asztalhoz és húzta be a találkozót 10-8-ra. Hangkép.

Komoly, jó meccsre készülnek

2026. feb. 26.

A Swissten Dág KSE elleni hazai összecsapással folytatja a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata ma este hét órától.

Biztosan hozták a kötelezőt

2026. feb. 26.

Magabiztos, hétgólos győzelmet aratott a III. Kerületi TVE otthonában a DFVE női vízilabda csapat a bajnoki középszakasz felsőházában szerdán este.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Illusztris díszvendég a filmbemutatón

  2. Egyszerű átalakítások, amelyekkel fokokat nyerhetsz a lakótérben

  3. A fővárosba látogat a DKSE

  4. DSTV: a tisztább közterületekért

  5. DSTV: értékelés az Acélbikáknál

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a tisztább közterületekért

DSTV: a tisztább közterületekért

Embedded thumbnail for DSTV: értékelés az Acélbikáknál

DSTV: értékelés az Acélbikáknál

Embedded thumbnail for DSTV: sokszínű programot ígér a népfőiskola

DSTV: sokszínű programot ígér a népfőiskola

Top hírek

  1. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  2. Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb! (FRISSÍTVE)

  3. Május végéig meghosszabbították Mezei Zsolt letartóztatását

  4. Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

  5. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 8. szám - 2026.02.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő