Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 20. Klaudia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Timmermans: az Európai Bizottság elégedett a migránsoknak biztosított bankkártyaprogrammal

Közélet
illegális bevándorlás
migránsok
Brüsszel
EP-választás

facebook megosztás

doszerk - 2019. ápr. 15., 17:26

Az Európai Bizottság elégedett a migránsoknak biztosított bankkártyaprogrammal, amely helyes eszköze a szükséget szenvedők számára biztosítható, valódi humanitárius segítségnyújtásnak - jelentette ki Frans Timmermans, az Európai Bizottság első alelnöke hétfőn Brüsszelben.

Timmermans az Iszlám Állam nevű terrorszervezet tagjaként azonosított szíriai férfi előre feltöltött bankkártyájára vonatkozó újságírói kérdésre válaszolva aláhúzta, a bankkártyarendszer több biztosítékot tartalmaz azoknak visszaéléseknek és csalásoknak a megelőzésére, amelyek a közvetlen készpénzadomány által előfordulhatnának.

A rendszer ugyanazokat a célokat valósítja meg Görögországban, mint Törökországban, lényege, hogy a bankkártyák által segíteni lehet az emberek élelemhez jutását, és meg lehet előzni azt, hogy az összeget másra felhasználják fel - közölte.

"Az eset súlyos, ezért minden tiszteletem a magyar hatóságoké, hogy azonosították és elfogták az Iszlám Állam nevű terrorszervezet tagjaként azonosított szíriai férfit. Azonban az, hogy egy embert letartóztattak, nem jelenti azt, hogy az aláásná az előre feltöltött bankkártyák rendszerének egészét, vagy azt, hogy kétségbe vonná a rendszer sikerét" - húzta alá Timmermans.

Az Európai Bizottság (EB) illetékes szóvivője múlt héten nagyon sikeresnek nevezte a Görögországban jogszerűen tartózkodó menedékkérők támogatására szolgáló bankkártyaprogramot. Elmondta, nincs tudomása a rendszer módosítását célzó tervekről, az ugyanis biztonságos, és segít megelőzni a visszaéléseket.

A magyar hatóságok még márciusban vették őrizetbe terrorizmus gyanúja miatt a szíriai Hasszán F.-t, aki három éve az Iszlám Állam  tagja, és a gyanú szerint kivégzésekben vett részt. Görögország által nemzetközi védelemben részesített személyként a férfi korábban előre feltöltött, de készpénzfelvételre nem alkalmas bankkártyát kapott, amelyet később letiltottak, mert nem jelent meg a havi helyszíni ellenőrzésen.

Ennek kapcsán az Európai Bizottság egyik szóvivője egy múlt heti nyilatkozatában kiemelte, hogy a tagállamoké az elsődleges felelősség a menedékkérők biztonsági átvilágításában, de a bizottság megtesz mindent, ami módjában áll, hogy segítse ezen eljárásokat.

Ezen ellenőrzések során a rendőrség, a parti őrség és az EU határ- és partvédelmi ügynöksége (Frontex)  alaposan átvizsgálja az érintettek személyes holmiját, interjút folytatnak az állampolgárság meghatározására, elvégzik a menedékkérők teljes körű azonosítását, illetve regisztrációját, ujjlenyomatot vesznek, majd az adatokat összevetik minden releváns nemzetközi, európai uniós és nemzeti adatbázissal.

Ezek mellett az európai rendőri együttműködést koordináló szervezet (Europol) eseti alapon másodlagos átvilágítást végez a külső határoknál a biztonsági eljárások erősítése érdekében.

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

2026. már. 19.

Kiss Dénes, a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési alosztályvezetője rendszeresen tart különböző témájú előadásokat a fiatalabb és idősebb generációknak. A legutóbbi program célközönsége elsősorban nyugdíjas korosztály volt – újfent fókuszba került a kiberbiztonság.

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

2026. már. 19.

A héten is folytatódott a városi közterületek és parkolók menetrendszerű takarítása. A munkálatok a piac környékén zajlanak, Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester választókörzetében. Hangkép.

Rangos elismerés az elhivatott munkáért

2026. már. 18.

Kitüntetést vehetett át március 15. alkalmából Orosz Csaba, városunk önkormányzati képviselője. Az Emléktárgy történelmi, Árpád-házi zászlót ábrázol, az elismerést a Honvédelmi Minisztérium haderőfejlesztésért és védelempolitikáért felelős államtitkár adta át a képviselőnek.

Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

2026. már. 18.

A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum (DSZC) Lajos király körúti bázisán időkapszula elhelyezésével ünnepelték az új ágazati központ megszületését. Mint a témával foglalkozó sajtótájékoztatón elhangzott, a megvalósuló fejlesztés kiemelt jelentőségű a városi és a környező településeken élő fiatalok számára.

Sok fotóst megihletett a téli szürkeség

2026. már. 18.

A napokban lezárult a „Dunaújváros fái a négy évszakban” című fotópályázat téli ciklusa. A rideg szürkeség is sok alkotót szólított meg – de a ciklus díjátadóján kiderült, sokan készülnek már a Föld napján tartandó „nagydöntőre”, valamint a közönségszavazásra is. 

„Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

2026. már. 18.

A héten is folytatódott a városi közterületek és parkolók menetrendszerű takarítása. A munkálatok a piac környékén folytatódtak, Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester választókörzetében.

Virágok váltják majd a választási plakátokat

2026. már. 17.

Az egyik legnépszerűbb kampánytechnikai eszköz a különböző formájú és méretű plakátok használata. A választások környékén a helyhatósági vagy országgyűlési választásokon induló pártok és szervezetek – a jelöltekkel egyetemben – néha valósággal elárasztják a köztereket. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: mozgalmas iskolai napok

  2. A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

  3. DSTV: újra zenélt a cukrászda

  4. Két vereség a megyei rivális ellen

  5. Megállíthatatlanul terjed a netes csalás

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas iskolai napok

DSTV: mozgalmas iskolai napok

Embedded thumbnail for DSTV: újra zenélt a cukrászda

DSTV: újra zenélt a cukrászda

Embedded thumbnail for DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  3. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  4. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  5. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő