A drogfogyasztás kockázataira hívták fel a fiatalok figyelmét

doszerk - 2019. június 6. 15:05

A Kábítószer-ellenes világnap alkalmából a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya és az Egészségdokk Közhasznú Alapítvány interaktív felvilágosító foglalkozást szervezett középiskolás diákok részére Székesfehérváron.

A drogok, valamint az új pszichoaktív anyagok fogyasztásának veszélyeire és következményeire hívták fel a székesfehérvári Szakképzési Centrum Árpád Szakgimnázium rendvédelmi pályaorientációs diákjainak figyelmét a rendőrség bűnmegelőzési szakemberei, továbbá az Egészségdokk Közhasznú Alapítvány munkatársai 2019. június 6-án délelőtt a megyeszékhelyen. A filmvetítéssel egybekötött prevenciós tájékoztató során többek között elhangzott, hogy ezeknek a szereknek az összetétele nem minden esetben ismert, továbbá az anyagok emberi szervezetre gyakorolt rövid- és hosszútávú hatására nézve sincsenek pontos adatok, ezért egyetlen megelőzési módszer van, elkerülni a fogyasztásukat. A program lehetőséget teremtett rá, hogy a fiatalok közvetlen és kötetlen beszélgetés formájában osszák meg tapasztalataikat és észrevételeiket kortársaikkal, valamint a prevenciós szakemberekkel.

Forrás: police.hu

A rovat további hírei: Sziréna

Súlyos baleset, teljes útzár a 62-es úton

Súlyos baleset, teljes útzár a 62-es úton

2025. nov. 13.

Frontálisan ütközött két személyautó a főút városunkhoz közeli szakaszán kora este, a tűzoltók két embert is feszítővágóval szabadítottak ki. Gyorshír.

Talált bankkártyáról vett fel pénzt – börtön lehet a vége

Talált bankkártyáról vett fel pénzt – börtön lehet a vége

2025. nov. 07.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette és további bűncselekmény miatt a férfival szemben, aki egy megtalált bankkártyáról pénzt vett fel. Nem ez volt az első jogellenes ügye, most lakat alá kerülhet, értesült a DO.

Kábítószer hatása alatt bántalmazta a szomszédját – komoly büntetés lehet a vége

Kábítószer hatása alatt bántalmazta a szomszédját – komoly büntetés lehet a vége

2025. nov. 05.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat súlyos testi sértés bűntette és más bűncselekmény miatt a férfival szemben, aki kábítószer hatása alatt bántalmazta egykori szomszédját. Felfüggesztett büntetését is leülheti, értesült a DO.

DSTV: a tüzek megelőzéséért az MMK-ban

DSTV: a tüzek megelőzéséért az MMK-ban

2025. nov. 05.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása a Fejér Vármegyei Tűzmegelőzési Bizottság figyelemfelhívó bemutatójáról. A kémény- és lakástüzes kiállításnak az MMK aulája ad otthont, megelőzési, élet- és vagyonbiztonsági céllal is érdemes látni! Hangkép.

 

Megbízottból kinevezett kapitány

Megbízottból kinevezett kapitány

2025. nov. 04.

Törköly László rendőr alezredes eddig megbízottként irányította a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság munkáját – november 1-jei hatállyal kinevezett kapitányként dolgozik.

Teljenek biztonságban az emlékezés napjai is

Teljenek biztonságban az emlékezés napjai is

2025. okt. 31.

Mindenszentek és a halottak napja közeledtével nagy számban indulunk útra, hogy lerójuk kegyeletünket elhunyt szeretteink sírjánál. A nagyobb tömegeket vonzó események alkalmával megnő az esélye az áldozattá válásnak, mert megjelennek az alkalmi, trükkös és zsebtolvajok.

Bemutató a lakástüzek visszaszorításáért

Bemutató a lakástüzek visszaszorításáért

2025. okt. 30.

A Fejér Vármegyei Tűzmegelőzési Bizottság októberben megtörtént tűzeseteket bemutató képekkel is illusztrált, ám a megelőzéshez elengedhetetlen, hasznos információkkal kiegészített tárlatot indított útjára. A kémény-és lakástüzes kiállításnak az MMK aulája ad otthont, amelyet minden korosztálynak érdemes megtekinteni.