Három nap múlva kezdődik a világbajnokság!

Szárszó Lajos - 2019. június 24. 8:00

Minden nemzet, így a magyar junior tornász válogatott is megérkezett Győrbe, a június 27-én kezdődő I. Junior Torna Világbajnokság helyszínére.

Pénteken a lányok számára is megkezdődnek a versenyek Győrben, az I. Junior Torna Világbajnokságon, melyen hatalmas örömünkre a válogatottat Török Dániel, a Dunaferr SE edzője kíséri, míg tanítványa, Makovits Mirtill a békéscsabai Szujó Hanna, valamint az UTE tornásza, Szilágyi Nikolett társaságában a csapatot erősíti. A lányok túl vannak egy tatai és egy győri edzőtáborozáson, melyek között felruccantak a fővárosba, hogy ott, a felnőtt válogatott tagjai mellett mutassák be a bírák előtt azt, hogy hol tartanak a felkészülésben. Mint azt Török Dánieltől megtudtuk, ez a bemutatkozás nagyon fontos állomása volt a felkészülésüknek, ahol az erények mellett a hibák is előjöttek:

- Miután a Győri Olimpiai Sportparkban egy hetet készültünk, ami ugyan nem a világbajnokság helyszíne, de ettől függetlenül elkezdett ránk ragadni a vb hangulata. Ez attól a látványtól volt, melyeket az előkészületek okoztak. Az igaz, hogy a vb helyére nem mehettünk be, de az előkészületi munkákat egy üvegfal mögül láthattuk. A verseny helyszínére belépni, vetélytársainkkal együtt majd az első pódium edzésen tudunk.

Makovits Mirtill! (Kép: DO-archív)

A heti gyakorlást kiegészítette egy budapesti felmérő, ahol az Európai Játékokra készülő felnőtt válogatottak is részt vettek. Itt hazai bírók előtt mutattuk be a programjainkat, melyek következményeit sikerült levonni. A bemutatóink felemásan sikerültek, mert voltak még bizonytalan pontok, de összességében Makovits Mirtill hozta azt a nagyon koncentrált, tudatos, okos tornát, melyet megszoktunk tőle. Ez pedig mindenképpen megnyugtató számunkra. Jelenleg visszaérkeztünk Győrbe, elfoglaltuk a verseny idejére fenntartott szállásunkat. Közben folyamatosan érkeznek a külföldi csapatok, akikkel az edzések során hamarosan találkozni fogunk. Most úgy tűnik, hogy mi az ukránokkal együtt fogunk edzeni és tornázni is a versenyen. Szerencsére Mirtill egészségével, koncentráltságával minden rendben van, vagyis összességében jól állunk.

- Mi a következő napok programja?

- A szállás elfoglalásával egy időben elkezdődött a világbajnokság hivatalos programja. Túl vagyunk az akkreditáción is. Hétfőn és kedden beosztott edzéseink vannak, majd szerdán és csütörtökön már a verseny helyszínén pódium edzésen veszünk részt. Pénteken pedig kezdődik a verseny.

Fokozódnak tehát az izgalmak, hiszen a visszaszámlálás megkezdődött. Beindult a vb hivatalos honlapja is, melyen Makovits Mirtillről annyit olvashatunk, hogy kedvenc szere a felemás korlát, de fiatal tehetségünk célja, hogy Kovács Zsófia után ő is kijusson egy olimpiára. A győri világbajnokság előkészületei már a végéhez közelednek, hiszen már csak az Audi Aréna beépítésén dolgoznak a szakemberek. Az előzetes információk szerint 63 ország jövőbeli reménységei lépnek majd a június 27-én kezdődő I. Junior Torna Világbajnokságon a szerek elé.

A rovat további hírei: Sport

Hazai BL-meccsel búcsúzik az évtől a DFVE

Hazai BL-meccsel búcsúzik az évtől a DFVE

2025. dec. 13.

Az UVSE elleni rangadón ugrik a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe a DFVE női vízilabda csapata Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában ma délután öt órától.

Röplabda: a Pénzügyőr következik

Röplabda: a Pénzügyőr következik

2025. dec. 13.

A tabellán negyedik Pénzügyőr vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának kilencedik fordulójában ma este hat órától.

DKKA: megtörték a csendet kézilabdázóink

DKKA: megtörték a csendet kézilabdázóink

2025. dec. 13.

Közleményt adott ki a felnőtt csapatot működtető Kft. helyzetéről a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia pénteken este. A klub és az önkormányzat további források bevonásán dolgozik, de közben már több játékos is elhagyta az NB I-ben szereplő együttest.

Sikeres évet zárt a DKSE (galériával)

Sikeres évet zárt a DKSE (galériával)

2025. dec. 12.

Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület az egyetem aulájában csütörtökön este.

DSTV: Ovi Foci idén is

DSTV: Ovi Foci idén is

2025. dec. 12.

Ahogy azt az elmúlt években már megszokhattuk, újra a Szent Pantaleimon iskolában rendezte meg a hagyományos Ovi Foci Kupa elnevezésű viadalsorozat harmadik, utolsó fordulóját a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség és a Dunaújvárosi Óvoda. A versenysorozat a Napsugár Tagóvoda győzelmével ért véget. Hangkép.

Idén is elismerték a legjobb sportolókat (galériával)

Idén is elismerték a legjobb sportolókat (galériával)

2025. dec. 12.

A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében csütörtökön délután.

Felemás forduló az Andersenben

Felemás forduló az Andersenben

2025. dec. 11.

A DAB-ASP nyerni tudott, a DUE-Worm Angels viszont kikapott a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi játéknapján.