Három nap múlva kezdődik a világbajnokság!
Minden nemzet, így a magyar junior tornász válogatott is megérkezett Győrbe, a június 27-én kezdődő I. Junior Torna Világbajnokság helyszínére.
Pénteken a lányok számára is megkezdődnek a versenyek Győrben, az I. Junior Torna Világbajnokságon, melyen hatalmas örömünkre a válogatottat Török Dániel, a Dunaferr SE edzője kíséri, míg tanítványa, Makovits Mirtill a békéscsabai Szujó Hanna, valamint az UTE tornásza, Szilágyi Nikolett társaságában a csapatot erősíti. A lányok túl vannak egy tatai és egy győri edzőtáborozáson, melyek között felruccantak a fővárosba, hogy ott, a felnőtt válogatott tagjai mellett mutassák be a bírák előtt azt, hogy hol tartanak a felkészülésben. Mint azt Török Dánieltől megtudtuk, ez a bemutatkozás nagyon fontos állomása volt a felkészülésüknek, ahol az erények mellett a hibák is előjöttek:
- Miután a Győri Olimpiai Sportparkban egy hetet készültünk, ami ugyan nem a világbajnokság helyszíne, de ettől függetlenül elkezdett ránk ragadni a vb hangulata. Ez attól a látványtól volt, melyeket az előkészületek okoztak. Az igaz, hogy a vb helyére nem mehettünk be, de az előkészületi munkákat egy üvegfal mögül láthattuk. A verseny helyszínére belépni, vetélytársainkkal együtt majd az első pódium edzésen tudunk.
Makovits Mirtill! (Kép: DO-archív)
A heti gyakorlást kiegészítette egy budapesti felmérő, ahol az Európai Játékokra készülő felnőtt válogatottak is részt vettek. Itt hazai bírók előtt mutattuk be a programjainkat, melyek következményeit sikerült levonni. A bemutatóink felemásan sikerültek, mert voltak még bizonytalan pontok, de összességében Makovits Mirtill hozta azt a nagyon koncentrált, tudatos, okos tornát, melyet megszoktunk tőle. Ez pedig mindenképpen megnyugtató számunkra. Jelenleg visszaérkeztünk Győrbe, elfoglaltuk a verseny idejére fenntartott szállásunkat. Közben folyamatosan érkeznek a külföldi csapatok, akikkel az edzések során hamarosan találkozni fogunk. Most úgy tűnik, hogy mi az ukránokkal együtt fogunk edzeni és tornázni is a versenyen. Szerencsére Mirtill egészségével, koncentráltságával minden rendben van, vagyis összességében jól állunk.
- Mi a következő napok programja?
- A szállás elfoglalásával egy időben elkezdődött a világbajnokság hivatalos programja. Túl vagyunk az akkreditáción is. Hétfőn és kedden beosztott edzéseink vannak, majd szerdán és csütörtökön már a verseny helyszínén pódium edzésen veszünk részt. Pénteken pedig kezdődik a verseny.
Fokozódnak tehát az izgalmak, hiszen a visszaszámlálás megkezdődött. Beindult a vb hivatalos honlapja is, melyen Makovits Mirtillről annyit olvashatunk, hogy kedvenc szere a felemás korlát, de fiatal tehetségünk célja, hogy Kovács Zsófia után ő is kijusson egy olimpiára. A győri világbajnokság előkészületei már a végéhez közelednek, hiszen már csak az Audi Aréna beépítésén dolgoznak a szakemberek. Az előzetes információk szerint 63 ország jövőbeli reménységei lépnek majd a június 27-én kezdődő I. Junior Torna Világbajnokságon a szerek elé.
A rovat további hírei: Sport
Felemás forduló az Andersen Ligában
2025. nov. 18.
A DAB-ASP hosszabbításban nyert, a DUE-Worm Angels viszont ötgólos vezetésről szenvedett vereséget a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi fordulójában.
Biztos sikerek az utánpótlásnál
2025. nov. 17.
A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabdázói is fölényes győzelmet arattak a BVSC ellen a korosztályos bajnokságok hétvégi fordulójában.
Döntetlen a Pénzügyőr ellen
2025. nov. 17.
Hiába játszott mezőnyfölényben és alakított ki több helyzetet is, nem tudott nyerni a Pénzügyőr otthonában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.
Újabb siker, ezúttal a DEAC ellen
2025. nov. 17.
Kiélezett, izgalmas csatában, szétlövés után aratott 4-3-as győzelmet a DAB jégkorong csapata a DEAC elleni székesfehérvári mérkőzésen az Erste Liga vasárnapi fordulójában.
Drámai hajrában úszott el a vb-esély
2025. nov. 16.
A magyar labdarúgó-válogatott utolsó pillanatban kapott góllal 3-2-es vereséget szenvedett vasárnap az ír csapattól a Puskás Arénában rendezett világbajnoki selejtezőmérkőzésen, így harmadik lett a csoportjában és sorozatban tizedszer maradt le a vb-ről.
Mayer Gréta lett az ország legjobbja
2025. nov. 16.
A DKSE kiválósága, Mayer Gréta szerezte meg az összetett aranyérmet a női mesterfokú bajnokságon, melyen Szilágyi Nikolett lett a második, míg a harmadik helyet Schermann Bianka érdemelte ki.
Sokba került a rövidzárlat
2025. nov. 16.
Az első félidőben tetemes hátrányt szedett össze Kisvárdán a DKKA csapata, mely hiába küzdött példamutatóan, végül ötgólos vereséget szenvedett szombat esti bajnokiján.








