Kiss Balázsék a döntőbe jutottak

2019. június 25. (kedd) 15:51 - spigott

Az előfutamból még nem, de a középfutamból már bejutott az Európa Játékok fináléjába a kenu kettesek 1000 méteres számában Kiss Balázs és Dóri Bence párosa.

Nem sokat pihenhetett Kiss Balázs (Dunaferr SE) és Dóri Bence (UTE) kettőse a szolnoki válogatón megnyert szétlövés után, ugyanis a kajak-kenu válogatott tagjaiként már vasárnap elutaztak Minszkbe, ahol mától az Európa Játékokon kellett bizonyítaniuk a kenu kettesek 1000 méteres versenyszámában. Párosunk a második előfutamban kezdte meg a versengést ma délelőtt, s egy nem túl erős pályával a hatodik helyen végzett, így délután is hajóba kellett térdelnie versenyzőinknek ahhoz, hogy bejussanak a szám szerda délelőtti fináléjába.

Kép: MKKSZ facebook

Ehhez a középfutam első három helyének valamelyikét kellett megszereznie Kiss Balázséknak, akik jól kezdtek, s a verseny negyedéig tartották is a továbbjutó helyüket. Ugyan a táv feléhez érve visszacsúsztak az ötödik helyre, ám a hajrára így is maradt erő a mieinkben, akik visszaelőzték legnagyobb riválisaikat, s végül a lengyelek és a csehek mögött a harmadik helyen értek célba, így ott lehetnek a szám szerda délelőtti fináléjában.

Remeklő dunaújvárosiak Szlovéniában

2019. július 17. (szerda)

Tizenkét dobogós helyezéssel zárták a 43. International Swimming Championships "Telekom 2019" elnevezésű úszóverseny küzdelmeit a Dunaferr SE sportolói.

Megvan a magyar keret

2019. július 16. (kedd)

A Dunaferr SE két kiváló kenusa, Hajdu Jonatán és Kiss Balázs is ott lesz a szegedi világbajnokságon.

Meglepetéssel folytatódott a bajnokság

Megszerezte első győzelmét a Decathlon Nyári Kispályás Labdarúgó Bajnokságban az újonc Szöglet FC együttese.

Szoros meccsen győzte le Kanadát a női vízilabda-válogatott

Második mérkőzését is megnyerte a magyar női vízilabda-válogatott a Kvangdzsuban zajló világbajnokság csoportküzdelmei során: Bíró Attila együttese kedden Kanadát győzte le 15-14-re. A magyarok csütörtökön az olimpiai bronzérmes oroszokkal csapnak össze a csoportelsőségért.

Dunaújvárosi éremeső Fadd-Domboriban

2019. július 15. (hétfő)

Tizennégy dobogós helyezéssel zárták a Fadd-Domboriban megrendezett Vidék Bajnokság küzdelmeit a Dunaferr SE kajak-kenusai.

Fucsovics két helyet javított

Fucsovics Márton két helyet javítva legutóbbi pozícióján a 49. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A hétfőn kiadott rangsort továbbra is Novak Djokovic vezeti, aki vasárnap megvédte címét Wimbledonban.

Alakul a DPASE bajnoki programja

Elkészült a teljes őszi szezon menetrendje a Dunaújváros PASE labdarúgói számára az NB III-as bajnokság Közép Csoportjában.