Újabb siker és továbbjutás

2019. június 8. (szombat) 12:47 - spigott

Kettős győzelemmel jutott tovább a Dunaújváros PASE U17-es labdarúgó csapata a Pénzügyőr elleni osztályozós párharcból.

Azok után, hogy szerdán 3-0-s győzelmet aratott ellenfele otthonában, bizakodva, a győzelem és a továbbjutás reményében várta a Dunaújváros PASE U17-es labdarúgó csapata a Pénzügyőr elleni osztályozó ma délelőtti visszavágóját a pálhalmai Agrospeciál Sporttelepen. Lőrincz Emil edző nem várt könnyű mérkőzésre a fizikálisan erős vendégek ellen, ám a DPASE fiataljainak szakvezetője tisztában volt azzal is, hogy az idegenben aratott biztos siker után elvárják csapatától a továbbjutást.

A kezdésre nem is lehetett panasza a Pálhalmára kilátogató hazai drukkereknek, ugyanis az erős széllel szemben támadó házigazdák már a 10. percben megszerezték a vezetést Al-Sheraji közeli fejesével, így összesítésben már négy góllal álltak jobban ellenfelüknél. A folytatásban kiegyenlített játékot láthattak a nézők, s ugyan a kapusok közül ezúttal Hompót Lórántnak volt valamivel több dolga, a dunaújvárosi hálóőr remekül megoldotta feladatát, így az első félidő végéig nem változott az eredmény.

A térfélcserét követően bő húsz perc kellett ahhoz, hogy végleg eldőljön a továbbjutás, ám az első meccsen duplázó Kovács Barnabás találata után már csak az lehetett a kérdés, hogy vajon kettős győzelemmel jutnak-e tovább a következő fordulóba labdarúgóink (2-0). A vendégek továbbra sem adták fel a küzdelmet, ám hiába szépítettek a 77. percben, a mérkőzést végül 2-1-re a DPASE fiataljai nyerték, s kettős sikerrel, 5-1-es gólkülönbséggel jutottak tovább az osztályozó második fordulójába. Sok ideje nem lesz az ünneplésre a dunaújvárosi labdarúgóknak, ugyanis szerdán már az osztályozó második körében lépnek pályára a PVSK elleni hazai találkozón.

U-17 III. o. Osztályozó, visszavágó

Dunaújváros PASE – Pénzügyőr SE 2-1 (1-0)

Gólszerzők: Al-Sheraji, Kovács, ill. Babály.

DPASE: Hompót – Slett, Veszeli, Somodi, Gráczer, Dorogi, Kelemen, Áman, Farkas, Kovács, Al-Sheraji. Edző: Lőrincz Emil.

A főpróba nem sikerült

2019. augusztus 22. (csütörtök)

Csak rövid ideig játszott jól, így egygólos vereséget szenvedett szombathelyi edzőmérkőzésén a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

Túl az első erőpróbán

A válogatottban lévő játékosait nélkülöző Dunaferr SE felnőtt röplabda csapata a Deggendorf együttesét fogadta.

Rekordmezőny a Szalki-szigeten

Nagy sikert hozott a strandröplabdázók küzdelemsorozata a Szalki-szigeten megrendezett I. szent István Kupán.

Kiss Balázsék az elődöntőben

Ugyan az utolsó pillanatban változtatni kellett az egységen, Kiss Balázsék így is bejutottak a kenu kettesek 1000 méteres számának elődöntőjébe a szegedi világbajnokságon.

Újra munkában a röplabdázók

Még nem teljes a létszám, ennek ellenére megkezdte a felkészülését a 2019-2020-as idényre a Dunaferr SE röplabda csapata is.

Jonatán egyesben is továbbjutott!

2019. augusztus 21. (szerda)

Hajdu Jonatán a C1 200 méteres versenyszámában remek evezéssel jutott tovább a szegedi NKM olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon.

Hajdu Jonatánék egyből a döntőbe jutottak

Magabiztos versenyzéssel nyerte meg a kenu kettesek 500 méteres számának előfutamát Hajdu Jonatán és Fekete Ádám párosa a szegedi világbajnokságon.