Hetet lőtt a DPASE

2019. július 20. (szombat) 12:57 - Szárszó Lajos

Könnyedén nyert a megyei első osztályban szereplő Ercsi elleni felkészülési mérkőzésen a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

A dunaharaszti ellen aratott 1-0-s idegenbeli győzelem után ezúttal hazai pályán, a pálhalmai Agrospeciál Spottelepen folytatódott a DPASE csapatának felkészülési mérkőzés sorozata. Ezúttal egy alacsonyabb, a megyei első osztályban játszó ellenfél, az Ercsi Kinizsi volt a partner, akiket legutóbb a Dunaújváros Stadionban láthattunk a Megyei Kupa döntőben. Betegségek, és sérülések miatt egy újabb összeállításban lépett pályára az újváros, a kezdőben a rutinos, több NBII-es mérkőzéssel rendelkező Beszterceivel soraiban, aki próbajátékra érkezett. Horváth Kevin pontos beadása utáni Busa fejessel indult a találkozó, majd Dorogi lőtt centikkel mellé. A kilencedik percben Szepessy játszotta tisztára magát a tizenhatos vonalánál, akinek lövése a bal oldali kapufáról vágódott ki. Egy perccel később Puskás távoli lövését tolta a léc fölé Schön, ami egyértelműsítette a hazai fölényt. Besztercei előtt adódott lehetőség, aki a Szepessy által tovább perdített labdára csapott le, majd formás támadás végén Kovács gurított becsúszva mellé.

Egy jobb oldali szögletet követően Kis a felső sarkot célozta meg, de centiket tévedett. Az első fél óra végén ismét formása akciót láthattunk, mely Kovácstól indult, majd a végén Busa fejelt, de megint nem sikerült megtalálni a kaput. A 38. percben sikerült gólra váltani a fölényt. Ekkor Horváth lépett meg a baloldalon, majd pontosan tálalt középre az érkező Kovácsnak, aki egy csel után lőtte ki a hosszú alsó sarkot (1-0). Az első találat megtörte a gólcsendet, és a vendég koncentrációját is, hiszen egy perccel később Szepessy mattolta a vendég kapust (2-0), aki viszont a következő Szepi perdítést nagy reflexszel ütötte ki. Fordulás után Ámon futott el a balszélen, aki mértani pontossággal tette a labdát az ötösön érkező Kovács fejére, akinek felhőfejese talált utat a kapuba (3-0). Két perccel ezt követően nagy ziccerben Ámon perdített a kapufára, melyet Szepessy másolt le, miután Ámon lövését tolta elé a vetődő Hodula. Újabb egy perc elteltével megszületett a negyedik találat, amikor Horváth passza után Szepessy tizennégy méterről gurított a hosszú alsó sarokba (4-0). Nem kellett sokat várni az ötödik gólunkra, melyet egy visszagurítás után Szepessy – aki ezzel mesterhármasig jutott – perdített a hálóba (5-0).

A második játékrész derekán Dorogi középre tartó labdáját fogta a Kinizsi kapusa, majd ez első valamire valő vendég akció végén Orczi védett bravúrosan. Az ellentámadás végén megint gólnak örülhettünk, amikor Ámon megint remekül készített elő, míg a befejezés Doroginak sikerült tökéletesen (6-0). Szepessy lábában volt a hetedik, aki közel húsz méterről lőtte át a védelmet, de Hodula vetődve látványosan hárított. Ami azonban akkor nem sikerült neki, egy perccel később igen, miután lefutotta védőjét, majd higgadtan gurított a bal alsó sarokba (7-0). Az utolsó percekben már csak a meleg ellen küzdöttek a felek, így maradt a magabiztos, hétgólos győzelem.

Dunaújváros PASE – Ercsi Kinizsi 7-0 (2-0)

DPASE: Orczi – Hompót, Kis, Csendes, Horváth, Puskás, Dorogi, Busa, Kovács, Besztercei, Szepessy. Csere: Hompót – Tóth, Ámon, Hegedűs. Edző: Lőrincz Emil.

Ercsi: Schön – Gróf, Tóth, Horváth, Szalánczi, Hoffmann, Pintér, Hamar, Kővári, Kovács, Jerzsabek. Cserék: Hodula – Hosszú, Bálint. Vezetőedző: Lieber Károly

Az NB III-as rajt előtt jövőhéten szombaton 11 órakor a Harta csapatával játszik Lőrincz Emil alakulata.

Újra pont nélkül maradt a DPASE

2020. augusztus 09. (vasárnap)

Az első félidőben a pontossággal, a másodikban a hatékonysággal volt komoly problémája a Dunaújváros PASE labdarúgó csapatának az ESMTK elleni hazai bajnokin.

Budapesti központtal rendezik meg a FISU világfórumát

A Testnevelési Egyetem ad otthont a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) online hallgatói világfórumának, amelyre augusztus 12. és 14. között kerül sor.

70. évforduló Nagydíja - Bottasé a pole pozíció

Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője nyerte a Forma-1-es 70. évforduló Nagydíja szombati időmérő edzését Silverstone-ban, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.

Tiszeker Ágnes: a vértranszfúzió a jelenlegi legnagyobb kihívás

Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője szerint a vérdopping maximálisan jelen van a világ sportjában, de a vértranszfúziós eljárások jelentik most a legnagyobb kihívást az ellenőrző szervezetek számára.

Történelmet írnának az U20-asok

2020. augusztus 08. (szombat)

Elkezdte a felkészülést a decemberi, dániai divízió 1/A-s világbajnokságra készülő U20-as válogatott. Horváth András szövetségi kapitány munkáját Ladányi Balázs és Arany Máté segíti közvetlenül.

Elhunyt Kasziba István röplabdaedző

Hosszan tartó, súlyos betegség után, szombat hajnalban 74 éves korában elhunyt Kasziba István nyolcszoros bajnok röplabdaedző, a magyar női válogatott korábbi szövetségi kapitánya.

Gyulai Memorial - A 110 gát világbajnoka és Európa-bajnoka is indul a zártkapus viadalon

A férfi 110 méteres gátfutás lehet majd az augusztus 19-i Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj egyik csúcsszáma, mivel a világbajnokság amerikai, illetve az Európa-bajnokság francia címvédője is rajthoz áll.