Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 19. Zsuzsanna
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Megkezdődtek a küzdelmek Dunaújvárosban

Sport
strandröplabda
Dunaújváros
röplabda
bajnokság
Szalki-sziget

facebook megosztás

Szárszó Lajos - 2019. júl. 19., 11:57

A Szalki-sziget ad otthont péntektől vasárnapig a MKB-Pannónia Strandröplabda Magyar Bajnokság negyedik fordulójának.

Remek helyszínen, a festői szépségű Szalki-szigeten immár harmadik alkalommal rendezik meg a három napon át tartó MKB-Pannónia Strandröplabda Magyar Bajnokságot, annak is a negyedik fordulóját. Miután a pályákkal csütörtök délutánra elkészültek, pénteken reggel megkezdődtek a selejtezők. A versenyre a férfiaknál 35, a nőknél 34 páros jelentkezett a 28-28 helyre. Az utánpótláskorúak közül ezúttal az U18-asok kerülnek sorra, ahol a lányoknál 22, a fiúknál 13 páros nevezett a 12 helyre. A számoknak azért van jelentőségük, mert ahhoz, hogy a párosok egyáltalán bekerülhessenek a versengésbe előzetesen több versenyen kellett részt venniük, és az azokon gyűjtött pontszámok alapján kerülhettek be a dunaújvárosi körbe.

Így több, a DSE Röplabda Akadémián nevelkedő gyermeknek is szurkolhatunk, de a felnőttek között is izgalmas csatákat láthatunk majd. Mivel a nőknél a hazánkat a Kontinentális Kupán képviselő két duó, az eddig három versenyből hármat megnyerő Lutter Eszter és Szombathelyi Szandra, valamint a legutóbbi tatai fordulón ezüst-, az első csepelin pedig bronzérmes Háfra Dominika és Szabó Dorottya hiányozni fognak, így a dobogós helyezésekért éles párharcok lesznek. A férfiaknál ott van az indulók között az eddigi versenyeket uraló két fiatal duó, Hajós Artúr és Benkő Balázs, illetve Oláh Botond és Stréli Bence. A mindenki számára ingyenes megtekinthető rendezvényt Dunaújváros részéről Izsák Máté, az önkormányzat Oktatási, kulturális, ifjúsági és sportbizottságának elnöke nyitotta meg.

- Nagy öröm Dunaújváros Önkormányzata számára, hogy az idén már harmadik alkalommal láthatja vendégül a Strandröplabda Magyar Bajnokság fordulójában résztvevő párosokat. A három napos rendezvénynek városunk méltó házigazdája lesz, melyet festői szépségű környezetben rendezhetnek meg. Dunaújváros életében mindig kiemelt szerepet kapott a sportélet, így méltán nevezik városunkat a Nemzet Sportvárosának. Mivel a terem és a strand röplabda a kiemelt látványsportágak közé tartozik ezért egyre népszerűbb, így a mostani rendezvényre már a bekerülés sem volt könnyű. Ennek oka az is, hogy a strandröplabda a szabadidő sportok között folyamatos népszerűségnek örvend. Nagy öröm a város vezetősége számára, hogy a DSE Röplabda Akadémia fiataljai szép sikerekkel, Diákolimpiai érmekkel veszik ki részüket a sportágból, mellyel városunk hírnevét öregbítik. De nem csupán a versenyzésben vesznek részt a három napos versengésben a DSE Röplabda Akadémia fiataljai, hanem a rendezésben is, hiszen ők mindhárom napon 26-26 fővel, önkéntes munkájukkal segítik a minél zökkenő mentesebb lebonyolítást.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: folytatták a közös örömsportot

2026. feb. 18.

Komoly érdeklődés mellett, remek hangulatú edzéssel folytatódott a FitCity Dunaújváros programsorozat az Arany iskolában, ahol ezúttal Csapó Nóra mozgatta meg a sportolni vágyókat. A szervezők azzal a céllal hívták életre a programsorozatot, hogy bemutassák a városban működő sportolási lehetőségeket, s ezzel együtt közös mozgásra invitálják a városlakókat – eddig ez remekül sikerült. Hangkép.

A területi döntőért küzdöttek a tollaslabdázók

2026. feb. 18.

Komoly létszámmal rendezték meg a tollaslabdázók diákolimpiai sorozatának vármegyei döntőjét a Szent Pantaleimon iskolában.

Esztergomba látogat a Kohász

2026. feb. 18.

A tabella negyedik helyén álló Esztergom otthonában is csak a tisztes helytállás lehet a célja a DKKA női kézilabdázóinak a bajnokság hétközi fordulójában.

Hazai rajt a középszakaszban

2026. feb. 17.

A BVSC elleni hazai rangadóval vág neki a bajnoki középszakasz felsőházának a DFVE női vízilabda csapata szerdán este hét órától.

Biztos sikerekkel folytatták a szezont

2026. feb. 17.

Egy kisebb megingástól eltekintve magabiztosan hozta legutóbbi két mérkőzését a korosztályos bajnokságban a DSE Röplabda Akadémia U20-as együttese.

DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

2026. feb. 17.

A 2024-es debütálást követően 2025-ben a városlakók kedvencévé vált a szórakozás kategóriában a Szöglet Sport Bár. Január végén ők is megkapták Horváth Tamástól a jól kiérdemelt elismerő oklevelet. Hangkép.

Megvan az év első bajnoki címe

2026. feb. 16.

Egy arany- és egy ezüstéremmel zárták a fővárosban megrendezett U13-as Országos Bajnokságot a DKSE ifjú birkózói.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: folytatták a közös örömsportot

  2. Dunaújvárosi előadó is áll A Dal színpadán

  3. A területi döntőért küzdöttek a tollaslabdázók

  4. "A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

  5. Energiafelhasználás átláthatósága a modern céges működésben

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: folytatták a  közös örömsportot

DSTV: folytatták a közös örömsportot

Embedded thumbnail for "A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

"A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

Embedded thumbnail for DSTV: Hun Ursus is díjazott lett

DSTV: Hun Ursus is díjazott lett

Top hírek

  1. DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

  2. Újra jól kisütötte az ízorgia közössége! (galéria)

  3. "A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

  4. Várják az átképzési program jelentkezőit

  5. Csillagos ötöst érdemelt a kolbásztöltő fesztivál kavalkádja (galériával)

Galéria

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 6. szám - 2026.02.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő