Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 21. Eleonóra
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Átadták a felújított Nemzeti Evezős és Kajak-Kenu Olimpia Központot

Sport
kajak-kenu
világbajnokság

facebook megosztás

doszerk - 2019. aug. 17., 13:25

Átadták a felújított Nemzeti Evezős és Kajak-Kenu Olimpia Központot csütörtökön: a Maty-éri versenypályán jövő szerdán kezdődik az olimpiai kvalifikációs világbajnokság.

Sárfalvi Péter sportlétesítményekért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkár avatóbeszédében elmondta, Szegeden 2011 után újra, immár negyedik alkalommal rendeznek gyorsasági kajak-kenu világbajnokságot. "Az elmúlt hónapokban a pálya teljesen megújult, világviszonylatban is az egyik legkorszerűbb versenypályává vált" - közölte a politikus, aki emlékeztetett arra, hogy Magyarország kiemelkedően sikeres a sportágban, az öröktábla élén szerepel. "A kormány célja minél több magas színvonalú hazai sport világesemény megrendezése" - tette hozzá. A világbajnokság ezúttal a tokiói olimpia kapcsán különös jelentőséggel bír, ugyanis a kvóták nyolcvan százalékát itt lehet megszerezni. Schmidt Gábor, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke úgy fogalmazott, példaértékű fejlesztés valósult meg, az első pillanattól kezdve partnernek tekintették a szövetséget, és figyelembe vették a verseny szervezéséhez szükséges kéréseket.

Kép: MTI (Rosta Tibor)

"A központ, bár a világbajnokság apropóján újult meg, nemcsak a kajak-kenu és evezőssportot, hanem más sportágakat, a szabadidősportot, az aktív kikapcsolódást is szolgálja majd" - szögezte le a sportvezető. Az elnök kitért arra, a rövidesen kezdődő esemény minden idők legnagyobb világbajnoksága lesz: 2011-ben 88 ország vett részt a világbajnokságon, a mostani versenyre pedig 101 ország sportolója nevezett. Schmidt Gábor kifejtette, a tokiói olimpiára Szegeden keresztül vezet az út, aki nem áll rajthoz a világbajnokságon, az a pótkvalifikáción sem vehet részt.

A Maty-éren elkészült fejlesztés leglátványosabb eleme, hogy a pályát kettéválasztó osztószigetet híd kapcsolja össze a szárazfölddel. A tévéközvetítések kamerái átkerülnek a szigetre, a korábbi versenyekkel ellentétben nem egy nádas, hanem a több tízezer néző lesz látható a futamok hátterében. A szigeten kerékpárút épült, így az edzők kísérhetik majd tanítványaikat. A déli zárógát környékét feltöltötték, ezzel nagyobb terület állt rendelkezésre a mobil létesítmények kialakítására, ahol helyet kapnak a versenyekre érkező csapatok. Újabb emelettel bővült a céltorony, és teljes egészében befedték a főlelátót, emellett újabb utakat és parkolókat építettek.

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

DSTV: felemás forduló Bonyhádon

2026. feb. 20.

Egy győzelemmel és egy döntetlennel folytatták a bajnoki küzdelmeket a Pentele Asztalitenisz Sportegyesület NB II-es és NB III-as csapatai. Előbbi alakulat 9-9-es döntetlent játszott a Bonyháddal, míg az utóbbi csapat Orbán Zsolt és Jeszenszki János vezetésével 11-7-re nyert az őszi vereséget követően. Hangkép.

Két vereség az éllovastól

2026. feb. 20.

A DKKA U18-as csapata simán, az U20-asok óriási küzdelemben szenvedtek vereséget a győri fiatalok otthonában a korosztályos bajnokságok csütörtöki fordulójában.

Köszöntötték az Eb hőseit

2026. feb. 19.

A klub és városunk vezetése is köszöntötte a DFVE és a BVSC női vízilabdázóinak válogatott játékosait a két gárda szerda esti bajnoki találkozója előtt.

Sokba került az ötperces rövidzárlat

2026. feb. 19.

Hiába vezetett három góllal, 10-9-es vereséget szenvedett a BVSC elleni hazai mérkőzésen a DFVE női vízilabda csapata a bajnoki középszakasz első fordulójában.

Átgázolt a Kohászon az Esztergom

2026. feb. 19.

Ötvenhárom gólt szerezve győzte le a házigazda Esztergom a DKKA női kézilabdázóit a két gárda szerda esti bajnoki találkozóján.

DSTV: folytatták a közös örömsportot

2026. feb. 18.

Komoly érdeklődés mellett, remek hangulatú edzéssel folytatódott a FitCity Dunaújváros programsorozat az Arany iskolában, ahol ezúttal Csapó Nóra mozgatta meg a sportolni vágyókat. A szervezők azzal a céllal hívták életre a programsorozatot, hogy bemutassák a városban működő sportolási lehetőségeket, s ezzel együtt közös mozgásra invitálják a városlakókat – eddig ez remekül sikerült. Hangkép.

A területi döntőért küzdöttek a tollaslabdázók

2026. feb. 18.

Komoly létszámmal rendezték meg a tollaslabdázók diákolimpiai sorozatának vármegyei döntőjét a Szent Pantaleimon iskolában.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Hamarosan megújul a Szentháromság szobor

  2. MMK: kézműves kincsek, teadélután és kastélymese

  3. DSTV: felemás forduló Bonyhádon

  4. ICA-D: a "Felülírt protokoll" felülírása

  5. Hogyan teremts hangulatos légkört kint és bent?

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: felemás forduló Bonyhádon

DSTV: felemás forduló Bonyhádon

Embedded thumbnail for ICA-D: a "Felülírt protokoll" felülírása

ICA-D: a "Felülírt protokoll" felülírása

Embedded thumbnail for DSTV: pályaorientációs bevetés

DSTV: pályaorientációs bevetés

Top hírek

  1. "A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

  2. DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

  3. Szociálpolitikai kerekasztal Dunaújvárosban

  4. Várják az átképzési program jelentkezőit

  5. Dunaújvárosi előadó is áll A Dal színpadán

Galéria

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő