Bravúros pontszerzés

2019. szeptember 23. (hétfő) 17:46 - spigott

Tetemes hátrányból felállva ért el 5-5-ös döntetlent a Phoenix Wizards elleni hazai mérkőzésen a DUE-Rudas Floorball Team az NB I második fordulójában.

Hazai környezetben, a Phoenix FSE Wizards elleni mérkőzéssel folytatta az NB I-es pontvadászat küzdelmeit hétvégén a DUE-Rudas Floorball Team. A dunaújvárosiak a Komárom elleni 10-7-es verséggel kezdték az idei szezont, míg szombati ellenfelük a Torpedo Justitia elleni 16-3-as sikerrel a háta mögött vágott neki az egyetemi sportcsarnokban megrendezett összecsapásnak. Mely nem kezdődött túl jól a mieink számára, ugyanis az első harmadban csak a vendégek találtak kapuba, s Kelemen Krisztián, valamint Pap Zoltán góljaival 2-0-ra megléptek floorballosainktól.

A második felvonás őrültes versenyfutást hozott, melyben Magosi Erik találatával sikerült megfeleznie hátrányát a mieinknek egyből a játékrész elején, ám a 26. perc derekán már 4-1-es Wizards-előnyt mutatott az eredményjelző.

Löwinger Zoltán felvételei!

A házigazdák azonban nem adták fel a küzdelmet a tetemes hátrány ellenére sem, s Kovács Balázs kettős emberelőnyből, valamint siklósi Zoltán büntetőből szerzett góljával újra megközelítették ellenfelüket, majd a 33. percben lőtt Kiss Péter találattal ki is egyenlítettek (4-4). Erre is volt azonban válasza a "varázslóknak", akik a hajrában megszerezték ötödik góljukat is, így minimális fórból várhatták a harmadik etapot.

A harmadik húsz perc is nagyon izgalmas küzdelmet hozott, melyben előbb a mieink, majd a vendégek játszhattak emberelőnyben, ám az eredmény egészen az 56. percig nem változott. Ekkor azonban Krukk Balázs átadásából Szabó Gyula bevette a Wizards ketrecét, így a parázs csata végül 5-5-ös döntetlennel ért véget, ami természetesen azt is jelentette, hogy floorballosaink megszerezték első pontjukat az NB I idei kiírásában.

DUE-Rudas Floorball Team – Phoenix Wizard FSE 5-5 (0-2, 4-3, 1-0)

DUE-RFT: Majorosi – Balázs, Gutenkunst, Jadlószki Á., Kiss P. 1 (1), Kiss T., Komjáti, Kovács 1, Krukk (1), Lendvai, Magosi 1 (1), Mitli, Pavlicsek, Petrovickij, Siklósi 1, Szabó 1, Dolmán, Pribék (kapus).

Már hat kézilabdázó koronavírusos a Szeged csapatában

2020. szeptember 18. (péntek)

A csütörtöki tesztelés során kiderült, hogy az eddigi öttel szemben hat játékos koronavírusos a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatában.

Törölték a magyar érdekeltségű korosztályos vb-ket

A Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) törölte a 2020/2021-es szezonból az U20-as férfi divízió 1/A világbajnokságot, melyen a magyar csapat is részt vett volna, valamint a női U18-as divízió 1/A vb-t, melynek Győr lett volna a házigazdája.

Fegyelmezettebb, jobb játék kell!

Kőkemény negyven perc vár a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapatára a Berettyóújfalu elleni szombati bajnokin.

Keretet hirdettek a kapitányok

2020. szeptember 17. (csütörtök)

Danyi Gábor és Elek Gábor, a magyar női válogatott szövetségi kapitányai kihirdették a szeptember 28.-október 3. közötti budapesti edzőtáborra meghívott játékosok névsorát.

Bajnoki nyitány előtt a Dunaferr!

Idegenben, a MAFC-BME otthonában vág neki az Extraliga 2020/2021-es szezonjának pénteken este a Dunaferr SE röplabda csapata.

Birkózó ob - Több mint 200-an neveztek

A koronavírus-járvány miatti kényszerszünetet követően szombaton rögtön a legjelentősebb hazai versennyel, a felnőtt országos bajnoksággal kezdődik meg a birkózók - hagyományos - szezonja, a versenyt a csepeli Kozma István Magyar Birkózó Akadémián, a KIMBA Sportcsarnokban rendezik meg.

Élen a belgák, Magyarország továbbra is 52.

A magyar válogatott továbbra is 52. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, melynek élén a világbajnoki bronzérmes Belgium maradt.