Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 21. Tamás
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Éremhalmozó birkózók

Sport
Dunaújváros
Dunaferr SE
birkózás
bajnokság

facebook megosztás

doszerk - 2019. szep. 10., 08:05

Kiválóan szerepeltek, s összesen hét érmet szereztek a dunaújvárosi birkózók a Miskolcon megrendezett Veterán Országos Birkózó Bajnokságon.

A Dunaferr SE birkózó szakosztályánál szeptember 7-én, a Miskolcon megrendezett Veterán Országos Birkózó Bajnoksággal kezdődött meg az őszi versenyszezon. A rangos eseményen hat dunaújvárosi versenyző vett részt, s közülük Kemény Norbert az "A" korcsoport (35-40 évesek) 100 kg-os kategóriájában kötött- és szabadfogásban is ezüstérmet szerzett. Magyar bajnoki címnek örülhetett viszont Papp Gyula a "B" korcsoport (41-45) 130 kg-os, Pupp János a "C" korcsoport (46-50) +130 kg-os, Angyal László a "C" korcsoport 88 kg-os, Király Ferenc a "D" korcsoport (51-55) 130 kg-os, valamint Mátyás Gábor a "C" korcsoport 70 kg-os súlycsoportjában. Az eseményen a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb versenyző vett részt, valószínűleg az időpont miatt, ám ennek ellenére is színvonalas, küzdelmes és izgalmas mérkőzéseket láthattak a kilátogatók, s az öt aranyéremmel és két ezüstéremmel a Dunaferr SE a csapatverseny második helyén végzett.

Fehér Krisztián edző, Pukánszky Tibor támogató, Király Ferenc, Mátyás Gábor, Orbán Győző Dunaferr SE elnökségi tag, Papp Gyula, Angyal László, Kemény Norbert, Pupp János (Kép: Dunaferr SE)

A Dunaferr SE birkózói számára azonban a nyári időszak is nagyon mozgalmasan telt. Az iskola befejezését követően június 17. és 28. között napközis edzőtábort szerveztek. Az első héten 92 gyerek, a második héten 47 gyerek vett részt. Az edzések mellett jutott idő játékra és strandolásra is. Az edzőtábor célja elsősorban az élményszerzés volt, de a délelőtti foglalkozásokon a birkózó technikák tanulásán és gyakorlásán volt a hangsúly. Augusztus 4. és 9. között a Kertvárosi SE meghívására Pusztavacson vett részt alapozó edzőtáborban egyesületünk hét versenyzője, valamint Kiss Károly edző is. Napi három edzéssel készültek az őszi versenyszezonra rengeteg futással, erő és állóképesség fejlesztéssel, speciális társas gyakorlatokkal. Augusztus 21. és 23. között ismét egy összetartó rövid napközis tábort szervezett egyesületünk, méghozzá Mezőfalván, a Petőfi Sándor Általános Iskolában 27 gyerek részvételével. A programban már jóval több volt a szőnyegmunka, gyakorlás, birkózás, de a bográcsozás sem maradt el, derült ki a Dunaferr SE birkózó szakosztályának közleményéből.

A rovat további hírei: Sport

Az országos döntőért küzdöttek a fiatalok

2025. dec. 20.

Remek hangulatban, közel kétszáz versenyzővel rendezték Mezőfalván a grundbirkózó diákolimpia országos elődöntőjét december 16-án.

Most nem volt esély a címvédő ellen

2025. dec. 20.

Az éllovas Gyergyói HK magabiztos győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói ellen az Erste Liga péntek esti fordulójában.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak

2025. dec. 19.

Remekül szerepeltek a DKSE birkózó szakosztályának korosztályos tehetségei a közelmúltban megrendezett nemzetközi versenyeken.

Harmadszor a címvédő ellen

2025. dec. 19.

Az éllovas Gyergyói HK lesz a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak ellenfele az Erste Liga péntek esti fordulójában.
 

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

2025. dec. 18.

Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Életet mentettek a dunaújvárosi rendőrök

  2. Az országos döntőért küzdöttek a fiatalok

  3. Hogyan válasszon és használjon modern kétoldalas ragasztószalagokat?

  4. Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

  5. Most nem volt esély a címvédő ellen

Videók

Embedded thumbnail for Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

Embedded thumbnail for DSTV: emlékek az óvodákból

DSTV: emlékek az óvodákból

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Top hírek

  1. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  2. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  3. Életet mentettek a dunaújvárosi rendőrök

  4. Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

  5. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő