Kézilabdával emlékeztek!

spigott - 2019. szeptember 2. 8:06

Színvonalas utánpótlás tornával hajtott főt a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia a tragikusan fiatalon elhunyt Horváth Nikolett emléke előtt.

Immáron harmadik alkalommal rendezte meg a Horváth Nikolett Emléktornát a mögöttünk hagyott hétvégén a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia. A kétnapos megméretésen négy korosztályban (U12, U13, U14, U15) összesen tizenhét együttes lépett pályára az egyetemi sportcsarnokban, valamint az Aranyvölgyi iskola sportcsarnokában, s ahogy az várható volt, igazán kiélezett, nagy csatákat láthattak azok, akik kilátogattak a mérkőzésekre.

Az U12-esek mezőnyében végül a szombathely örülhetett a végső győzelemnek, az U13-asoknál a Kozármisleny, az U14-eseknél a Dabas, míg az U15-ös korosztály versengésében a DKKA csapata végzett az élen. A házigazda dunaújvárosiak ezen kívül még az U14-es mezőnyben gyűjtöttek be egy második helyezést, míg az U13-asoknál bronzérem jutott a jobbik akadémista együttesnek.

Végeredmények, egyéni díjak

U12: 1. Szombathely, 2. Ada, 3. Kozármisleny, 4. DKKA
Gólkirálynő: Simon Maja (Ada)
Legjobb kapus: Derdák Sára (Szombathely)
Legjobb játékos: Lepsényi Judit (Szombathely)

U13: 1. Kozármisleny, 2. Szombathely, 3. DKKA I., 4. DKKA II.
Gólkirálynő: Bozsodi Eszter (Szombathely)
Legjobb kapus: Gyarmati Lili (Kozármisleny)
Legjobb játékos: Baranyai Emma (Szombathely)
Legjobb irányító: Ferenczi Lilla (DKKA I.)

U14: 1. Dabas, 2. DKKA, 3. Kozármisleny, 4. Dömsöd, 5. Szombathely
Gólkirálynő: Csinos Milla (Dabas)
Legjobb kapus: Szabados Virág (Dabas)
Legjobb játékos: Rigó Izabella (Kozármisleny)
Legjobb irányító: Rajcsányi Alexandra (DKKA)

U15: 1. DKKA, 2. Dabas, 3. Gyömrő, 4. Ada
Gólkirálynő: Szabó Laura (Gyömrő)
Legjobb kapus: Bartók Dorina (DKKA)
Legjobb játékos: Janicsák Maja (Dabas)

A rovat további hírei: Sport

DSTV: hazai pályán szerepeltek

DSTV: hazai pályán szerepeltek

2025. aug. 21.

Hazai környezetben rendezett minősítő versenyt a Főnix Lövész SE a közelmúltban. A dunaújvárosi lőtéren megrendezett viadalra több mint hetvenen érkeztek az ország minden tájáról, s a népes mezőnyben ott voltak a házigazda Főnix Lövész SE versenyzői is, akik ezúttal is remek eredményekkel örvendeztették meg az értük szorítókat. Hangkép.

Jó kezdés a világbajnokságon

Jó kezdés a világbajnokságon

2025. aug. 21.

Két számban is továbbjutott a milánói kajak-kenu világbajnokság szerdai előfutamaiból a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Még jókor jött a balhorog?

Még jókor jött a balhorog?

2025. aug. 20.

Háromgólos vereséget szenvedett a FEHA19 elleni felkészülési találkozón a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

DSTV: Bimmer Parádé a szigeten

DSTV: Bimmer Parádé a szigeten

2025. aug. 19.

Zúgó kipufogók, perzselő abroncsfelület, kiváló hangulat és fanatikus jókedv – meg persze rengeteg, messziről felismerhető kék-fehér BMW logók. Idén is nagyot ment a Bimmer Parádé, amelynek a Szalki-sziget adott otthont a mögöttünk hagyott hétvégén. A szervezők remek programokkal készültek, amely keretében a családosok és az igazi fanatikusok is találtak maguknak elfoglaltságot. Hangkép.

Szentesen kezdi a bajnokságot a DFVE

Szentesen kezdi a bajnokságot a DFVE

2025. aug. 19.

Idegenben, a Szentes ellen vág neki az OB I-es pontvadászatnak a DFVE női vízilabda csapata, mely első hazai bajnokiját a III. Ker. TVE ellen játssza szeptember utolsó napjaiban.

Szoros siker a NEKA otthonában

Szoros siker a NEKA otthonában

2025. aug. 19.

Fáradtan is nagyot küzdött és egygólos, 28-27-es győzelmet aratott a NEKA otthonában lejátszott felkészülési találkozón a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata.

Minden éremből jutott a fiataloknak

Minden éremből jutott a fiataloknak

2025. aug. 18.

Egy első, egy második és egy harmadik helynek örülhettek a DKKA kézilabdázói a hetedik alkalommal megrendezett Horváth Nikolett Emléktornán a mögöttünk hagyott hétvégén.