Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 08. Gyöngyvér
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Kezdődik a tornász világbajnokság!

Sport
Dunaújváros
torna
Dunaferr SE
Kovács Zsófia
világbajnokság

facebook megosztás

Szárszó Lajos - 2019. okt. 05., 12:09

Stuttgartra figyel mától a torna sportot szeretők szeme, hiszen ma 18 órakor lépnek a szerekhez a versenyzők, köztük Kovács Zsófia is.

Kettős feladat vár ma estétől Kovács Zsófiára, aki 18 órától lép porondra a tornászok stuttgarti olimpiai kvalifikációs világbajnokságán.  Most már azt is tudjuk, hogy Kovács, Schermann és Böczögő négy szeren mutatja be gyakorlatait, Makra az ugrást hagyja ki, míg Péter csak ugráson szerepel. Kovács Zsófia és társai női selejtezők 2. napján mutatkoznak be a 11. csoportban, és most már azt is tudjuk, hogy felemáskorláttal kezdenek. A tét minden versenyző számára nagy, hiszen a stuttgarti olimpiai kvalifikációs világbajnokság, ahol csapatban, egyéni összetettben és szerenként is lehet olimpiai kvótát szerezni. A nemzetközi szabályok alapján az együttesek esetében az 5/4/3 szisztéma érvényesül, vagyis az öt versenyzőből 4 megy fel a szerre, és a 3 legjobb gyakorlat számít a végelszámolásnál a csapateredmény szempontjából.

Részletes program, olimpiai kvalifikációs világbajnokság, Stuttgart

Október 5. - selejtezők, 2. nap (nők) - magyarok 18:00-tól
Október 6. - selejtezők, 3. nap (férfiak) - magyarok 13:00-tól
Október 7. - selejtezők, 4. nap (férfiak)
Október 8. - női csapatverseny, döntő
Október 9. - férfi csapatverseny, döntő
Október 10. - női egyéni összetett döntő
Október 11. - férfi egyéni összetett döntő
Október 12. - szerenkénti döntők, 1. nap
Október 13. - szerenkénti döntők, 2. nap
Október 14. – hazaérkezés, Liszt Ferenc Repülőtér, 8:00

A rovat további hírei: Sport

DSTV: éves összegzés a vízről

2026. jan. 08.

Városunk sportéletének jeles képviselői 2025-ben sem tétlenkedtek. Szárazföldről és vízről, vízből is rendre hozták a sikereket kiválóságaink, öregbítve ezzel a város vagy az ország hírnevét. A kajak-kenu sportág múlt évi eredményeit Pető Zsolt összegezte. Hangkép.

A kapitány már a felkészülési mérkőzéséken Eb-szintet vár

2026. jan. 08.

Cseh Sándor szövetségi kapitány azt szeretné, ha a két dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda-válogatott az amerikaiak és a görögök elleni felkészülési mérkőzésekre már elérné azt a szintet, amellyel a január 26-án kezdődő madeirai Európa-bajnokságon akár győzni is képes lehet.

DSTV: óév a birkózók szemszögéből

2026. jan. 07.

2025-ben településünk birkózói is szép eredményekkel örvendeztették meg a sportkedvelőket. Mátyás Gábor a DKSE birkózó szakosztályának szakmai igazgatója idézte fel, remekül szerepeltek a fiatal versenyzőik, illetve a veteránok ismét bebizonyították, hogy a kor csak egy szám. Hangkép.

Elkezdődött a jég készítése a jégcsarnokban

2026. jan. 07.

A remények szerint már most hétvégére alkalmas lesz a sportolásra a létesítmény jégfelülete.

Kezdődik a harc a kajak-kenus kvótákért

2026. jan. 07.

Eseménydúsnak ígérkezik az idei versenyszezon a kajak-kenusok, így a dunaújvárosi versenyzők számára, akik már a Los Angeles-i kvóták szempontjából is jelentős hónapok elé néznek.

"Megvannak a képességeink ahhoz, hogy felvegyük a harcot a legjobbakkal"

2026. jan. 06.

Chema Rodriguez szövetségi kapitány szerint a magyar férfi kézilabda-válogatott minden tagjának megvannak a képességei ahhoz, hogy felvegyék a harcot a kontinens legjobbjaival a jövő csütörtökön kezdődő Európa-bajnokságon.

Hullámvasút sikerekkel és sérülésekkel

2026. jan. 06.

Mozgalmas, ugyanakkor kifejezetten hullámzó évet tudhat maga mögött a magyar női torna-válogatott – értékelte a 2025-ös esztendőt Draskóczy Imre szövetségi kapitány, aki szerint a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt a dunaújvárosi Mayer Gréta nyújtotta. Bár nem olimpiai év volt, a szakember szerint a szezon mégis meghatározó tanulságokat hozott, elsősorban a sérülések és a kényszerű újratervezések miatt, de előrelépés is történt több tornász esetében.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Óvintézkedések a tartós, kemény fagyok idejére

  2. "Újévi Gála 2026" – színes műsor csalogat a Bartókba

  3. DSTV: éves összegzés a vízről

  4. Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

  5. A kapitány már a felkészülési mérkőzéséken Eb-szintet vár

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: éves összegzés a vízről

DSTV: éves összegzés a vízről

Embedded thumbnail for DSTV: csodavilág a gyermekkönyvtárban

DSTV: csodavilág a gyermekkönyvtárban

Embedded thumbnail for DSTV: óév a birkózók szemszögéből

DSTV: óév a birkózók szemszögéből

Top hírek

  1. Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

  2. Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

  3. Bréking: újabb baleset a 6-oson, vigyázat, téli pálya!

  4. Gyászol a nyugdíjas pedagógusok közössége, elhunyt Jeney Sándorné

  5. Baleset és teljes útlezárás volt a 6-os főúton

Galéria

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő