A végén jött a csattanó

2019. november 8. (péntek) 20:35 - spigott

Hiába vezetett már a tizedik másodpercben, a Csömör elleni meccs végén éppen ennyi hiányzott a Dunaferr futsalosainak ahhoz, hogy megszerezzék a három pontot.

Idegenben, a sereghajtó Csömör otthonában folytatta a bajnoki küzdelmeket ma este háromnegyed héttől a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata, mely esélyesként, de nehéz mérkőzésre számítva várta idei kilencedik mérkőzését az NB I-ben.
A kezdés tökéletesen alakult a mieink számára, ugyanis egy gyors szögletből Pál Patrik bombázott a léc alá, így már a tizedik másodpercben megszerezte a vezetést a Dunaferr (0-1). A házigazdák azonban nem estek össze a korai góltól, szinte azonnal egalizálhattak volna, de Klacsák a gólvonalról kivágta próbálkozásukat. Pál Patrik lőhetett volna újabb gólt, de Varsányi nagyot védett, majd Rigó is bemutatott egy bravúrt, így nem unatkozhattak a lelátókon helyet foglaló drukkerek. A vendéglátók igen hamar, már a félidő dereka felé közeledve átváltottak öt a négy elleni játékra, de igazán nagy helyzet így is csak Klacsák és Szeghy előtt adódott. A lehetőségek azonban kimaradtak, csakúgy, mint Sáhó szólója, s erre sajnos rá is fizettek a mieink, ugyanis egy szépen végigvitt kontra végén Fischer egyenlített, így a szünetre 1-1-es állással vonulhattak a csapatok.

A fordulás utáni első négy-öt perc változatos, de kiegyenlített játékot hozott, igazán komoly lehetőség nélkül, ám a 25. percben ismét kihasználta a hazaiak pillanatnyi figyelmetlenségét a Dunaferr, mely Klacsák szemfüles találatával újra megszerezte a vezetést (1-2). Nem sokkal később Faragó kapott piros lapot, de hiába játszhatott két percig emberelőnyben a Rubeola, a mieink remekül védekezve kihúzták kapott gól nélkül ezt az időszakot. A 33. percben óriási esélyt kapott a hazai csapat, de Nehéz büntetőjét bravúrra védeni tudta Rigó, majd az ellentámadásból Keresztury kapta meg második sárgáját, s ezzel együtt a pirosat is, így a Dunaferr játszhatott emberelőnyben. Hiába azonban a fór, nem sikerült élni a lehetőséggel, így továbbra is teljesen nyílt volt a meccs. A vendéglátók a hajrában ismét átálltak az öt a négy elleni játékra, s ez most eredményre is vezetett, mert egy óriási tűzijáték végén Érsek helyezett az üres kapuba tíz másodperccel a meccs vége előtt, kialakítva ezzel az igazságosnak tűnő 2-2-es végeredményt, amivel együttesünk maradt a tabella hatodik helyén.

Rubeola FC – Dunaferr DUE Dutrade FC 2-2 (1-1)

Gólszerzők: Fischer, Érsek, illetve: Pál, Klacsák.

Rubeola FC: Varsányi – Horváth N., Horváth Sz., Érsek, Fischer. Csere: Oswald, Nehéz, Dauner, Milavecz, Víz, Husz, Keresztury, Józsa. Vezetőedző: Jenei Ottó.

Dunaferr DUE Dutrade FC: Rigó – Németh P., Klacsák, Szeghy, Pál. Csere: Cseresnyés, Kolompár, Fridrich, Faragó, Sáhó, Csányi, Németh L., Horváth B. Vezetőedző: Fehér Zsolt.

Döntetlent játszott a Dunaferr

2019. november 18. (hétfő)

A futsal NB I 10. fordulójában kétgólos hátrányból állt fel a Dunaferr DUE Dutrade FC csapata az Aramis otthonában, ám győznie így sem sikerült.

Rossi szerint a hozzáállás és az akarat dönt majd

A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint a hozzáállás és az akarat dönt majd kedden a Wales elleni Európa-bajnoki selejtezőn - a győztes válogatott kijut a jövő évi kontinensviadalra, amelynek egyik helyszíne a budapesti Puskás Aréna lesz.

Bravúros bronzérem Pécsről

A pályán és pályán kívül is volt feladata a dunaújvárosi tollaslabdázóknak a hétvégén megrendezett pécsi országos felnőtt ranglista versenyen.

Kemény meccs előtt a Dunaferr!

Budaörsön kezdi meg a bajnoki alapszakasz második felének küzdelmeit ma este a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

Fájdalmas hazai vereség

2019. november 17. (vasárnap)

Hiába vezetett még az első félidő után, kettős emberhátrányban, az utolsó percekben kapott góllal szenvedett vereséget a Dabastól a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Dunaferr siker Szolnokon!

A Dunaferr SE NBI-es röplabda csapata idegenben kiváló játékkal 3-0 arányban győzte le a Szolnok együttesét.

Fontos siker Csurgón

Szinte végig vezetve aratott szoros győzelmet a Csurgó vendégeként lejátszott NB1/B-s felnőtt bajnokin a DKKA U19-es csapata.