Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 20. Aladár, Álmos
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Dunaferr siker Szolnokon!

Sport
röplabda
Szolnok
Dunaújváros
győzelem

facebook megosztás

Szárszó Lajos - 2019. nov. 17., 18:23

A Dunaferr SE NBI-es röplabda csapata idegenben kiváló játékkal 3-0 arányban győzte le a Szolnok együttesét. 

Az idén negyedik alkalommal játszott egymás ellen a Dunaferr és a Szolnok NBI-es csapata. Az előjelek alapján a mieink voltak a meccs esélyesei, de arra számítani lehetett, hogy Gulyás Ferenc alakulata mindent megtesz azért, hogy visszavágjon a közelmúltban elszenvedett három vereségért. Hatalmas küzdelemre, kiélezett végjátékokra, hosszú labdamenetekre lehetett számítani, melyet azonban az első szett alakulása alaposan felülírt. Az első játékban jól kezdtünk, hiszen gyorsan sikerült ellépnünk kettővel (0-2), melyet a következő szakaszban sikerült megtartanunk (2-4). A folytatásban átvette a Dunaferr a játszma irányítását, mely pontokban is megmutatkozott (4-8), ráadásul az előnyt tovább tudta növelni (5-10). A felek a következő labdameneteket felváltva nyerték (9-14), majd a nagyszerű összpontosításnak köszönhetően már a hetediket tették hozzá Mészáros Dömötörék (10-17). A végjátékra már nyolc pont lett az előnyünk (12-20), melyet megpróbált kozmetikázni a Szolnok (16-22), viszont az utolsó labdát mi nyertük (18-25). Fordulás után kicsit változott a játék képe, hiszen a Szolnok tudott előnyt szerezni (4-2), melyet a folytatásban sem sikerült ledolgoznunk (6-4). Hétnél értük utol a hazaiakat (7-7), majd egy remek labdamenet után átvettük a vezetést (7-8). Ez azonban nem tartott túl sokáig (9-8), de a szolnokiak vezetése sem (9-10). Ebben a szakaszban felváltva vezettek a csapatok (11-10), mely kitartott a végjáték előszobájáig (14-14). A Dunaferr itt tudott három labdát nyerni egymás után (14-17), ami fordulatot hozott, hiszen a húszadik pontig ez az előny megmaradt (16-20). Ezt a hajrára tovább növelték Tomanóczy Bálinték (17-23), és a szettet végül 19-25-tel zárták le. A harmadik játék hozta a legnagyobb küzdelmet, melynek elején összekapta magát Gulyás Ferenc csapata (4-2), hiszen ekkor már minden erejükre szükségük volt, hogy megakadályozzák a Dunaferr győzelmét. Az előnnyel azonban nem sáfárkodtak jól (5-5), ráadásul remek pontokkal sikerült átvenni a vezetést (5-7). Ez újabb erőt adott csapatunknak, akik sorra nyerték labdameneteiket (6-9). Amikor az előnyünk elfogyni látszott (9-10) ismét sikerült elkapni a fonalat (9-12). Erre viszont volt válaszuk szolnokiak (12-13), akik 16-nál egyenlítettek (16-16). A végjáték kifejezetten nyílttá vált (18-20), de arra mi érkeztünk előnnyel. Itt a lehető legjobbkor plusz erőt tudott elővenni a Dunaferr (19-22), melyet megpróbáltak ledolgozni Guzmics Richárdék (23-24), de az utolsó, a győzelmet hozó labdát Laczi Dominik vitte be. A Dunaferr ezzel a győzelemmel már negyedszer győzte le az idényben a Szolnok együttesét.

 

Szolnoki Röplabda Klub - Dunaferr SE 0-3 (18-25, 19-25, 23-25)

Vezették: Dr. Árpás Krisztina Enikő és Ujházi Mónika

Szolnoki Röplabda Klub: Csendes, Boa, Gönczi, Banai, Gazsi, Farkas (liberó). Cserék: Jacsó, Kókai, Oláh, Tímár, Galovicz, Guzmics. Vezetőedző: Gulyás Ferenc

Dunaferr SE: Tomanóczy B., Laczi, Quintz, Majoros, Iván G., Mészáros, Gebhardt (liberó). Cserék: Ambrus, Balázs, Iván B., Hatvany, Kecskeméti. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

 

A rovat további hírei: Sport

Két vereség az éllovastól

2026. feb. 20.

A DKKA U18-as csapata simán, az U20-asok óriási küzdelemben szenvedtek vereséget a győri fiatalok otthonában a korosztályos bajnokságok csütörtöki fordulójában.

Köszöntötték az Eb hőseit

2026. feb. 19.

A klub és városunk vezetése is köszöntötte a DFVE és a BVSC női vízilabdázóinak válogatott játékosait a két gárda szerda esti bajnoki találkozója előtt.

Sokba került az ötperces rövidzárlat

2026. feb. 19.

Hiába vezetett három góllal, 10-9-es vereséget szenvedett a BVSC elleni hazai mérkőzésen a DFVE női vízilabda csapata a bajnoki középszakasz első fordulójában.

Átgázolt a Kohászon az Esztergom

2026. feb. 19.

Ötvenhárom gólt szerezve győzte le a házigazda Esztergom a DKKA női kézilabdázóit a két gárda szerda esti bajnoki találkozóján.

DSTV: folytatták a közös örömsportot

2026. feb. 18.

Komoly érdeklődés mellett, remek hangulatú edzéssel folytatódott a FitCity Dunaújváros programsorozat az Arany iskolában, ahol ezúttal Csapó Nóra mozgatta meg a sportolni vágyókat. A szervezők azzal a céllal hívták életre a programsorozatot, hogy bemutassák a városban működő sportolási lehetőségeket, s ezzel együtt közös mozgásra invitálják a városlakókat – eddig ez remekül sikerült. Hangkép.

A területi döntőért küzdöttek a tollaslabdázók

2026. feb. 18.

Komoly létszámmal rendezték meg a tollaslabdázók diákolimpiai sorozatának vármegyei döntőjét a Szent Pantaleimon iskolában.

Esztergomba látogat a Kohász

2026. feb. 18.

A tabella negyedik helyén álló Esztergom otthonában is csak a tisztes helytállás lehet a célja a DKKA női kézilabdázóinak a bajnokság hétközi fordulójában.

  • További hírek

Friss hírek

  1. ICA-D: a "Felülírt protokoll" felülírása

  2. Hogyan teremts hangulatos légkört kint és bent?

  3. Két vereség az éllovastól

  4. DSTV: pályaorientációs bevetés

  5. Felelős költségvetés – nehéz gazdasági környezetben

Videók

Embedded thumbnail for ICA-D: a "Felülírt protokoll" felülírása

ICA-D: a "Felülírt protokoll" felülírása

Embedded thumbnail for DSTV: pályaorientációs bevetés

DSTV: pályaorientációs bevetés

Embedded thumbnail for DSTV: farsang az Intercisa Múzeumban

DSTV: farsang az Intercisa Múzeumban

Top hírek

  1. "A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

  2. DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

  3. Várják az átképzési program jelentkezőit

  4. Dunaújvárosi előadó is áll A Dal színpadán

  5. Csillagos ötöst érdemelt a kolbásztöltő fesztivál kavalkádja (galériával)

Galéria

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő