Fontos információkat osztott meg a szurkolókkal az MLSZ
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) arra kéri a szurkolókat, hogy lehetőség szerint tömegközlekedéssel közelítsék meg a Puskás Arénát a pénteki, Uruguay elleni stadionavató előtt.
Az MLSZ honlapja arra hívta fel a figyelmet, a stadion gyorsabb és kényelmesebb megközelítése, valamint a mérkőzés után a gyors és kényelmes továbbutazás érdekében az M2-es, M4-es metró, az 1-es villamos, valamint a Thököly úti autóbuszok sűrűbben közlekednek. Mindeközben a mérkőzés napján a stadion környéki közterületekben megállási tilalomra és teljes útzárra kell számítani, továbbá a Hungária körúton egyes forgalmi sávok időszakos korlátozására az Egressy út és a Stefánia út között. A szurkolók számára fontos, hogy csak azokon a kapukon tudnak majd bejutni, ahová a jegyük szól. Más kapucsoporthoz tartozó jeggyel nem lehet belépni a forgóvillán. A drukkereknek érkezéskor elő kell készíteniük a személyi okmányukat, ugyanis azt a jegyek érvényesítésekor ellenőrzik. A stadionba biztonsági okokból A4-esnél nagyobb méretű szatyrot, hátizsákot, valamint esernyőt és profi fényképezőgépet sem lehet bevinni. A Stefánia és a Dózsa György úthoz közel két-két csomagmegőrző konténer lesz felállítva, amelyek ingyenesen igénybe vehetők.
Az MLSZ ezúttal is Szurkolói Faluval várja az érdeklődőket a stadionon kívül, az F kapu mögött elhelyezkedő területen számos játék, köztük footgolf, célba-rúgás, rúgáserősség-mérés és darts-foci is várja a kilátogató szurkolókat. Az első emeleti körüljáró szinten található kitelepüléseknél játékkonzol-sarok és csocsóasztalok mellett freestyle-bemutatóval készülnek a fiatalabb szurkolóknak. Az MLSZ tájékoztatása szerint a kapukat 16 órakor nyitják meg, a stadionavató ünnepség pedig 17.30 órakor kezdődik. A pénteken 19 órakor kezdődő, Uruguay elleni barátságos találkozón búcsúztatják el a válogatottól Gera Zoltánt, aki 97-szer öltötte magára a címeres mezt, de az U21-es csapat szövetségi edzője - közös megegyezés alapján - nem lép pályára, mivel több mint egy éve már nem játszik.
(MTI)
A rovat további hírei: Sport
DSTV: visszatértek a bajnokok Dunaújvárosba
2025. nov. 27.
Az esztendő utolsó bajnokija előtt köszöntötték a Dunaferr SE labdarúgóinak 2000-es bajnokcsapatát a Dunaújvárosi Stadionban. Hangkép.
Búcsú a kupától
2025. nov. 27.
Az emberelőnyeit hibátlanul értékesítő BJA HC kétgólos győzelmet aratott Acélbikáink ellen a Magyar Kupa harmadik fordulójának visszavágóján.
Háromszettes vereség Szegeden
2025. nov. 27.
Akadtak felvillanásai a DKSE röplabdázóinak a Szeged ellen, de a hazaiak végül három szettben legyőzték együttesünket TippmixPro Férfi NBI Extraliga szerda esti mérkőzésén.
Dunaújvárosból is utazott kézilabdázó a vb-re
2025. nov. 26.
Harmincegy NB I-es légiós szerepel a szerdán (ma) kezdődő női kézilabda-világbajnokságon.
Szegeden folytatják a röplabdázók
2025. nov. 26.
A Vidux-Szegedi RSE vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában ma este hét órától.
Kupavisszavágó előtt a Bikák
2025. nov. 26.
Háromgólos hátrányból vág neki a Magyar Kupa fővárosi visszavágójának a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a BJA HC ellen ma este.
Újra lesz jég a jégcsarnokban!
2025. nov. 25.
A mai nappal elkezdődött a jégcsarnok új hűtéstechnológiájának kivitelezése, így a remények szerint decemberben már sportolásra alkalmas jég várja hokisainkat és a város sportszerető közösségét.








