Szegedre is a három pontért utaznak

Szárszó Lajos - 2019. november 22. 13:13

A DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata az OB I alapszakaszának nyolcadik fordulójában ezúttal idegenben, a Szeged otthonában száll medencébe.

A pályaavató, az FTC elleni 9-7-re megnyert mérkőzés után ezúttal idegenben, a Szeged otthonában játszik majd a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata. A mérkőzésre, mely szombaton, elég szokatlan időben, 11 órakor kerül sor nem igen készülhetett fel Mihók Attila együttese. Ennek oka az, hogy a csapat egy része kisebb pihenőt kapott, míg ketten, Garda Krisztina és Gurisatti Gréta a válogatottal Spanyolországba utazott a Világliga európai-selejtező 1. fordulójára. Így a heti készülés során nem lehetett teljes a csapat, ám ennek ellenére bátran kijelenthető, hogy a találkozó esélyese a dunaújvárosi gárda.

Kép: DO-archív

Mihók Attila lányai remek formában vannak, melyet az bizonyít a legjobban, hogy a bajnokságban hét fordulót követően vezetik a tabellát 100 százalékos teljesítménnyel az UVSE gárdája előtt. A soron következő ellenfél, a Szeged pillanatnyilag a nyolcadik helyen áll úgy, hogy az eddig lejátszott mérkőzések során csupán egy meccsen tudott győzelemnek örülni. Biztosra menni ellenük azonban nem szabad, hiszen a Tisza partiakat remek fiatalok alkotják. Ezzel azonban tisztában vannak lányaink, így biztosra vehető, hogy komolyan fogják venni a találkozót.

A rovat további hírei: Sport

Elismerték a világbajnokságok dunaújvárosi hőseit

Elismerték a világbajnokságok dunaújvárosi hőseit

2025. okt. 22.

A Gurics György Birkózó Centrumban köszöntötte a közelmúltban véget ért világbajnokságokon szereplő dunaújvárosi birkózókat Barta Endre alpolgármester.

Három döntős hely Jakartában

Három döntős hely Jakartában

2025. okt. 21.

Székely Zója és Mayer Gréta is bejutott az egyéni összetett csütörtöki fináléjába a tornászok jakartai világbajnokságának selejtezőjéből.

DSTV: vár a ring

DSTV: vár a ring

2025. okt. 21.

Településünk széles sportági kínálatának egyik jeles szereplője a Dunai Ökölvívó Sportegyesület. Az edzők elkötelezettek a sportág népszerűsítése mellett – a fiatalok mellett gondolnak az idősebb sportolókra, s persze azokra is, akik elsősorban hobbiszinten foglalkoznának az ökölvívással. Hangkép.

Biztos VRCK-siker a nyitányon

Biztos VRCK-siker a nyitányon

2025. okt. 21.

Nem adott esélyt röplabdázóinknak a tavalyi bronzérmes Kazincbarcika a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának első fordulójában.

Újabb álom teljesül a DLSZ Arénában

Újabb álom teljesül a DLSZ Arénában

2025. okt. 20.

A tervek szerint december végéig elkészül a DLSZ Aréna új öltözőblokkja, melynek köszönhetően végre minden igényt kielégítő körülmények között sportolhatnak a városi kispályás labdarúgók.

Átrobogott a PVSK-n a dunaújvárosi gyors

Átrobogott a PVSK-n a dunaújvárosi gyors

2025. okt. 20.

Végig hatalmas fölényben játszva aratott 10-0-s sikert a PVSK elleni vasárnapi bajnokin a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II-es pontvadászatban.

Kazincbarcikán kezdi a szezont a DKSE

Kazincbarcikán kezdi a szezont a DKSE

2025. okt. 20.

A tavalyi bronzérmes Kazincbarcika otthonában vág neki a TippmixPro Férfi NBI Extraliga 2025/2026-os kiírásának a DKSE röplabda csapata hétfőn este nyolc órától.