Birkózással emlékeztek
A Gurics György BDSE birkózóinak végső sikerét hozta Mezőfalván megrendezett Majosházi István Emlékgála.
A Dunaferr SE, a Gurics György BDSE és a Dunaújvárosi Birkózósport Alapítvány rendezte meg a Majosházi István Emlékgálát a mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskolában. A meghívásos birkózóversenyen a 2010-2012-ben született fiúk és lányok mérték össze tudásukat, s a nyolc egyesület több mint nyolcvan birkózóját felvonultató mezőnyt megtisztelte jelenlétével Varga Gábor országgyűlési képviselő, Márok Csaba Mezőfalva polgármestere, Kiss Balázs birkózó világbajnok, Hadfi Dániel cselgáncs Európa-bajnok is. A verseny célja a versenyzők tudásszintjének felmérése, élményszerzés, valamint megemlékezés volt az egykori támogatóról.
Kép: DO-archív
A versenyre a kilátogatók remek mérkőzéseket láthattak, az esemény kiváló hangulatban zajlott, s az egy évig megőrizhető Majosházi vándorkupát végül a Gurics György BDSE szerezte meg, derült ki a Dunaferr SE birkózó szakosztályának beszámolójából.
Az egyéni eredmények után számított csapatverseny végeredménye: 1. Gurics György BDSE Mezőfalva, 2. Dunaferr SE, 3. Kertváros SE, 4. Honvéd Szondi SE, 5. Tatabánya SC, 6. Enyingi VSE, 7. Tököl, 8. Érd
Aranyérmesek
26 kg - Tombor Benedek (Gurics)
33 kg - Kovács Hunor (Gurics)
52 kg - Zámbó Gergő (Gurics)
21 kg - Kacz Jafet (Dunaferr)
28 kg - Gyenei Kevin (Gurics)
48 kg - Pudelka Viktor (Enying)
63 kg – Ozsváth Kevin (Gurics)
20 kg - Kiss Dániel (Gurics)
25 kg - Kovacsik Nimród (Dunaferr)
32 kg - Fekete Csanád (Gurics)
36 kg - Pósch Vince (Dunaferr)
(Szentimrey Tamás)
A rovat további hírei: Sport
Vereséggel kezdett a DFVE
2025. okt. 25.
Nem tudta megnehezíteni az UVSE dolgát a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének első mérkőzésén a fővárosban ma este.
DSTV: veteránok az élvonalban
2025. okt. 25.
Dunaújváros veterán birkózói a legutóbbi nagy megméretésen is remekül szerepeltek. Volt mit, és volt kiket ünnepelni, nem is maradt el a kiváló eredményeket elért sportolók köszöntése. Hangkép.
Hétgólos vereség Brassóban
2025. okt. 25.
Két harmadig jól tartotta magát a tartalékos DAB a Brassó otthonában, de a harmadik felvonásban átgázoltak Acélbikáinkon a házigazdák.
DSTV: jó úton haladnak
2025. okt. 24.
Már látható eredménye is van a DLSZ Aréna fejlesztésének, jól haladnak az építési munkálatok. A szövetségnek nemsokára egy hatalmas álma valósul meg, s mi lehetőséget kaptunk arra, hogy újra és újra bemutathassuk az oda vezető utat. Hangkép.
Újabb erdélyi túrán az Acélbikák
2025. okt. 24.
A tabella második helyén álló Brassó otthonában folytatják szereplésüket az Erste Liga alapszakaszában a DAB jégkorongozói ma este fél hattól.
Egyéni összetettben döntőztek a tornászok
2025. okt. 23.
Tizennyolcadik helyen végzett a jakartai tornász világbajnokság egyéni összetett fináléjában a DKSE kiválósága, Mayer Gréta.
Hozták a kötelezőt vízilabdázóink
2025. okt. 23.
Felemás játékkal, de magabiztos győzelemmel tartotta itthon a három pontot a Győr elleni bajnokin a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.








