Bravúros hazai siker

spigott - 2019. december 9. 8:11

Parádés második harmaddal alapozta meg bravúros győzelmét a Komárom elleni bajnokin a DUE-RFT floorball csapata.

A harmadik helyezett Komárom elleni hazai mérkőzéssel folytatta a bajnoki pontvadászatot vasárnap este hat órától a DUE-RFT NB I-es floorball csapata. A mérkőzés előtt a mieink a hetedik helyen álltak a tabellán, így a vendégek voltak valamivel esélyesebbek, ám az egyetemisták szerencsére nem törődtek ezzel, s remek kezdésüknek köszönhetően már a 12. percben két góllal vezettek. Ugyan a komáromiak még ebben a játékrészben egalizálni tudtak, Kovács Balázs utolsó percben szerzett emberhátrányos találatának köszönhetően dunaújvárosi előnnyel vonultak pihenőre a felek (3-2).

Kép: DO-archív

A második felvonást sajnos a vendégek kezdték jobban, s két perc alatt szerzett két góllal fordítottak, ám a folytatásban valósággal átgázolt ellenfelén együttesünk, mely sorozatban hét (!) alkalommal vette be a komáromi kaput úgy, hogy sajátját sikerült megóvnia, így a második szünethez érve már 10-4-es hazai vezetésnek örülhettek floorballosaink drukkerei. A komáromiak azonban ennek ellenére sem adták fel a küzdelmet, s óriási hajrába kezdtek a harmadik húsz percben. Hiába lőtt azonban négy gólt is vetélytársunk, végül kifogyott az időből, így a DUE-RFT nagyon értékes, 10-8-as sikert aratva tartotta itthon a bajnoki pontokat, s erősítette meg ezzel hetedik helyét a bajnokságban.

DUE-RFT – SZPK Komárom 10-8 (3-2, 7-2, 0-4)

DUE-RFT: Majorosi – Balázs, Gutenkunst 1 (1), Kiss P. 3 (2), Kiss T., Komjáti 1, Kovács 2 (1), Krukk (2), Magosi (2), Mitli 1, Pász, Siklósi (1), Sója, Szabó 2, Petrovickij.

(Szentimrey Tamás)

A rovat további hírei: Sport

Csak a szettek hajráit nem bírta a DKSE

Csak a szettek hajráit nem bírta a DKSE

2025. dec. 10.

Három szettben kapott ki a DKSE röplabda csapata a TFSE elleni hazai bajnokin, de a kedd esti játékra mégis bátran építhetnek röplabdázóink.

Focival emlékeztek egykori társaikra

Focival emlékeztek egykori társaikra

2025. dec. 09.

A férfiak mezőnyében a Hangover-Kaskantyúi SE, míg a hölgyeknél a Fortuna SE nyerte meg a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett XIII. Héger Ádám - VIII. Komáromi Ádám és XII. Ádám Anita Kispályás Labdarúgó Emléktornát.

DSTV: Családi Mikulásfutás

DSTV: Családi Mikulásfutás

2025. dec. 09.

Első alkalommal szervezték meg a FitCity programsorozat szervezői a Családi Mikulásfutás programját, melyen sokan futottak a jó cél érdekében az Dunaújvárosi Egyetem és a Városháza tér útvonalán. Hangkép.

Újra itthon játszanak a röplabdázók

Újra itthon játszanak a röplabdázók

2025. dec. 09.

A TFSE elleni hazai összecsapással folytatja a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata ma este hét órától.

FitCity: jókedv, mozgás és közösségi élmény az I. Családi Mikulásfutáson (galériával)

FitCity: jókedv, mozgás és közösségi élmény az I. Családi Mikulásfutáson (galériával)

2025. dec. 08.

Remek hangulatú délelőttöt tölthettek el egymással azok, akik részt vettek a jótékony céllal is megrendezett I. Családi Mikulásfutáson a Dunaújvárosi Egyetem és a Városháza tér útvonalon.

A Mikulás Kupáért tollasoztak

A Mikulás Kupáért tollasoztak

2025. dec. 08.

Jól szerepeltek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a Danubius KSE tollaslabdázói a Seregélyesen megrendezett Mikulás Kupán.

Teljesítették a célkitűzést

Teljesítették a célkitűzést

2025. dec. 08.

Két dobogós helyezéssel és két ötödik hellyel zárták az év utolsó versenyét a DKSE fiókszakosztályainak fiatal birkózói.