Döntetlen az Érd ellen

2019. december 12. (csütörtök) 19:22 - spigott

Izgalmas csatában ért el 23-23-as döntetlent az Érd elleni hazai edzőmérkőzésen a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

A junior válogatott elleni keddi győzelem után ma már hazai pályán játszott újabb felkészülési mérkőzést a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely ezúttal az Érd ellen mérette meg magát.

Az összecsapás elején elsősorban a védelmeké volt a főszerep, nehezen találták a kapuhoz vezető utat a felek, így az első negyed órában mindössze tíz találatot láthattak a sportcsarnokba kilátogató drukkerek. Ebből a tízből viszont hatot a mieink szereztek, s mivel a játékrész hajrájához közeledve is a Kohász állt jobban két találattal, a 22. percben időt is kért a vendégek szakvezetője, Szabó Edina (9-7). Úgy tűnt, hogy ez sem segít azonban együttesén, mert a következő gólt is a mieink szerezték, s volt lehetőségünk akár négy találattal is meglépni az érdiektől, ám a ziccer kimaradt, s ezt követően óriásit változott a játék képe. Az utolsó percekben ugyanis egymás után adta el a labdákat a Kohász, s ezt sorozatban lőtt négy góllal bosszulta meg az ellenfél, mely át is vette a vezetést, s a félidei szünetre is előnnyel vonulhatott (12-13).

Ferenczy Fruzsina négy gólig jutott! (Kép: DO-archív)

A térfélcserét követően nagyon sok hibával kezdtek a vendégek, így szabó Edina már négypercnyi játékot követően magához rendelte tanítványait (14-13). A folytatásban teljesen egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők, a csapatok is felváltva szerezték góljaikat, így a második felvonás derekához érve is még egált mutatott az eredményjelző (17-17). Ekkor azonban ismét egyre több pontatlanság csúszott a Kohász játékába, elsősorban a támadások befejezése miatt bosszankodhatott a szakvezetés, így bő hat perccel a meccs vége előtt először vezetett hárommal az Érd (19-22). A véghajrára azonban összeszedte magát együttesünk, melynek támadójátéka pár cserének is köszönhetően feljavult, s Ferenczy, valamint Szalai találataival az utolsó másodpercekben sikerült döntetlenre menteni a mérkőzést (23-23).

György László: - A támadójátékban sikerült ismét egy kicsit előre lépni, voltak kreatív, gyors játékaink, amiket ráadásul góllal is tudtunk befejezni, s bár természetesen voltak hibák is, de továbbra is azt tartjuk szem előtt, hogy a támadásainkat még élesebbé, még biztosabbá tegyük.

DKKA – Érd 23-23 (12-13)
A DKKA gólszerzői: Szalai 5, Ferenczy 4, Triscsuk 3, Bouti 3, Kazai 2, Szekerczés 2, Mihály 2, Molnár 1, Nick 1.

(Szentimrey Tamás)

Bravúros győzelem Csíkszeredán

2020. február 18. (kedd)

Taktikus játékkal, Dansereau mesterhármasával aratott 4-2-es sikert a Csíkszereda vendégeként a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely remek győzelmének köszönhetően a második helyen zárta a felsőház küzdelmeit.

A szezon végén távozik György László az akadémiától!

György László és Imre Vilmos is távozik a szezon végén a DKKA csapatától, mely már megkezdte a tárgyalásokat a jövő évi kerettel és a leendő vezetőedző személyével kapcsolatban.

Tokióért küzdenek a vízilabdázók!

Három dunaújvárosi játékossal a keretében kezdte meg felkészülését a trieszti olimpiai selejtezőre a magyar női vízilabda válogatott.

Hatalmas megtiszteltetés

A Nemzeti Versenysport Szövetség is díjazta a Dragon Steel SE sárkányhajósait a thaiföldi Nemzeti Világbajnokságon elért remek eredményeiért.

Győzelemmel zárt a Dunaferr

2020. február 17. (hétfő)

A Rubeola FC elleni 5-2-es hazai sikerrel fejezte be a bajnoki alapszakasz küzdelmeit a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

Előzött a Brassó

Hiába küzdött nagyot, az első harmadban összeszedett nagy hátrányát nem tudta ledolgozni, így kikapott Brassóban a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Rangadót nyertek az egyetemisták

A DUE DSE NB II-es asztalitenisz csapata házi rangadót nyert, míg az NB III-as együttes Veszprémben örülhetett kiütéses győzelemnek.