Győzelem a fővárosban

2019. december 10. (kedd) 18:34 - spigott

Hullámzó játékkal aratott négygólos sikert a junior válogatott elleni fővárosi mérkőzésen a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata.

A junior női kézilabda válogatott ellen lépett pályára kedden este a fővárosban a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese, melyből hiányzott Micijevic, Szekerczés és Jovovity is, míg Mihály Petra ezúttal a junior válogatottat erősítette. Kézilabdázóink nem kezdtek rosszul, nyolc perc elteltével már 5-1-re vezettek, s még a félidő derekán is tartották négygólos előnyüket (5-9). Az első játékrész második felében azonban sorozatban hagyta ki helyzeteit György László alakulata, mely 10-7-es vezetés után már egyetlen gólt sem tudott szerezni a szünetig, így a juniorok nemcsak egyenlítettek, hanem az utolsó másodpercekben dobott góllal a vezetést is átvették (11-10).

A térfélcserét követően egyértelműen támadásban kellett feljavulnia a mieinknek, akik jobban kezdték a második felvonást is, s Triscsuk, valamint Grosch találataival újra magukhoz ragadták a vezetést (14-16). A juniorok gyorsan időt is kértek, ám Stojak védéseivel, illetve Bouti, Triscsuk és Ferenczy találataival tovább növelte előnyét a DKKA, mely a 46. percben már öt góllal vezetett (14-19). A fiatalok ekkor ugyan megtörték tizenkét perces gólcsendjüket, ám a hajrá már nem hozott komoly izgalmakat, mert a mieink magabiztosan tartották négy-öt, olykor hatgólos vezetésüket, s ugyan az utolsó percekben már a junior válogatott is több alkalommal mattolta Stojak kapust, György László együttese végül 24-20-ra megnyerte a találkozót.

Női Junior Válogatott – DKKA 20-24 (11-10)
A DKKA gólszerzői: Triscsuk 8, Grosch 5, Ferenczy 2, Szalai 2, Bouti 2, Kazai 2, Cavlovic 1, Molnár 1, Braun 1.

(Szentimrey Tamás)

Tokió 2020: egyszerűbb lett volna a törlés, mint a halasztás

2020. július 13. (hétfő)

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke szerint az általa irányított szervezet számára a halasztásnál egyszerűbb megoldás lett volna törölni a 2020-as, tokiói olimpiát.

Itthon és a fővárosban is készül Kovács Zsófia

Nagyon elszántan készül a visszatérésre a jövő évi olimpiára már kvótát szerzett tornász, Kovács Zsófia, aki két helyszínen tréningezik az őszi versenyszezonra.

Lezárultak a nevezések

2020. július 12. (vasárnap)

Összesen ötvenkilenc együttes nevezett a labdarúgók harmadosztályú bajnokságába!

Tornával emlékeztek a focisták

A Kemi-Ker Kft. gárdája nyerte az első alkalommal megrendezett Acerbis Nyári Kupa küzdelmeit a DLSZ Arénában.

Véget ért a Dunaújváros Kupa

2020. július 11. (szombat)

Az SZP-Asztalos gárdája nyerte a Dunaújváros Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó sorozat küzdelmeit.

Győzelemmel kezdett a DPASE

Kétgólos, magabiztos sikert aratott a MOL Fehérvár II. elleni felkészülési mérkőzésen a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.