Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 05. Simon
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Kupahétvége előtt

Sport
Dunaújváros
vízilabda
DUE-Maarsk Graphics
Magyar Kupa

facebook megosztás

spigott - 2019. dec. 06., 12:52

A Szentes elleni mérkőzésen juthat be a Magyar Kupa döntőjébe a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata.

Sikerrel vívta meg legutóbbi nagy csatáját a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata, mely két győzelemmel, valamint egy vereséggel a második helyen zárta az Euroliga athéni csoportkörét, így bejutott a legrangosabb európai kupasorozat legjobb nyolc együttese közé. Mihók Attila tanítványai azonban nem örülhettek sokáig a szép eredménynek, ugyanis az előttünk álló hétvégén újabb nagyon nehéz feladat vár a csapatra, mely szombaton és remélhetőleg vasárnap is a Magyar Kupa négyes döntőjében vesz részt.

Vízilabdázóink négy győzelemmel jutottak tovább egri selejtezőcsoportjukból úgy, hogy a házigazda mellett a Ferencváros, a BVSC és a Honvéd csapatait is biztosan győzték le. A szombat délután háromnegyed négykor kezdődő fővárosi elődöntőben az a Szentes lesz a mieink ellenfele, mely az UVSE mögött a második helyen végzett a selejtezők "A" csoportjában.

Kép: DO-archív

A szentesiek jelenleg a hetedik helyen állnak a bajnokságban úgy, hogy eddig lejátszott kilenc meccsükből hármat nyertek meg, s hét alkalommal vereséget szenvedtek, s ha azt nézzük, hogy a két gárda októberi szentesi bajnokiját a mieink simán, 17-12-re nyerték, akkor a holnapi összecsapásnak is egyértelműen a Mihók-csapat az esélyese.

Egy meccsen azonban bármi megtörténhet, vagyis az egyetemistáknak nagyon oda kell figyelniük már a holnapi meccsen is, hogy a szentesiek ne tudják meglepni őket, ám a lányokat ismerve szó sem lehet arról, hogy ne állnának bele maximális elszántsággal a csatába. Mihók Attila vezetőedző szintén bizakodva várja a hétvégét, s mint azt érdeklődésünkre elmondta, vár nagyon szépek az idei eredményeik, kupagyőzelemmel szeretnék feltenni a koronát eddigi teljesítményükre.

A Magyar Kupa négyes döntőjének programja

Elődöntők
2019. 12. 07. 14:00 UVSE – FTC Telekom
2019. 12. 07. 15:45 DUE-Maarsk Graphics – Hungerit Szentes

Döntő – 2019. 12. 08. 14:30

(Szentimrey Tamás)

A rovat további hírei: Sport

Könnyed Fradi-siker

2026. jan. 04.

Bár felvillanásai akadtak a dunaújvárosi fiataloknak, a Fradi női kézilabdázói is magabiztosan győzték le a DKKA együttesét a két gárda vasárnap délutáni bajnokiján.

DSTV: sok feladat, sok siker

2026. jan. 04.

Sikeres hazai és nemzetközi szereplések, utánpótlás-nevelés és központfejlesztés. Hatalmas munkát folytatott és kezdett 2025-ben a Fox SE gárdája – az esztendő végén Mészáros Márk beszélt a céljaikról és elképzeléseikről. Hangkép.

Nehéz évnyitó vár a Kohászra

2026. jan. 04.

A tabellán harmadik Ferencváros vendégeként folytatja a K&H Női Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata ma délután négy órától.

Hazai évkezdés a MAFC ellen

2026. jan. 03.

Hazai pályán, a MAFC elleni összecsapással vág neki az új esztendőnek a DKSE röplabda csapata vasárnap délután öt órától.

DSTV: ilyen volt a tornászok éve

2026. jan. 03.

Ahogy azt már megszokhattuk, az esztendő során is remek eredményekkel öregbítették a DKSE és Dunaújváros hírnevét a tornászaink. Decemberben Trenka János vezetőedzőt is arra kértük, hogy ossza meg velünk a 2025-ös esztendővel kapcsolatos gondolatait. Hangkép.

Hiába a nagy feltámadás

2026. jan. 03.

Háromgólos hátrányból remek játékkal egyenlített, de végül 6-4-es vereséget szenvedett a DAB jégkorong csapata a Csíkszereda ellen az Erste Liga pénteki fordulójában.

DSTV: sűrű éve volt a DLSZ-nek

2026. jan. 02.

Köztudott, hogy Dunaújvárosban igencsak népszerű sportág a labdarúgás. Sokan inkább a „kispályát” választják, hiszen a DLSZ kötelékében minden adott ehhez – Petrás Gábort a szövetség főtitkárát kértük arra, hogy értékelje a kispályás labdarúgás 2025-ös évét. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Könnyed Fradi-siker

  2. DSTV: sok feladat, sok siker

  3. Új év, új esélyek a nemes életmentéshez

  4. Nehéz évnyitó vár a Kohászra

  5. DSTV: mozgalmas évek a Duna Dog közösségénél

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: sok feladat, sok siker

DSTV: sok feladat, sok siker

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas évek a Duna Dog közösségénél

DSTV: mozgalmas évek a Duna Dog közösségénél

Embedded thumbnail for DSTV: ilyen volt a tornászok éve

DSTV: ilyen volt a tornászok éve

Top hírek

  1. Családi ház gyulladt ki Nagyvenyimen

  2. Szilveszter a Városháza téren (galéria)

  3. Dunaújváros Kedvence 2025 – itt a végeredmény!

  4. Érden kezdi az évet a DAB

  5. Megmutatták, amit eddig tanultak

Galéria

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő