Küzdelmes döntetlen

2019. december 5. (csütörtök) 19:44 - spigott

Fordulatos, izgalmas csatában értek el 28-28-as döntetlent az MTK és az FTC vegyes csapata ellen a DKKA kézilabdázói.

Újabb edzőmérkőzésen lépett pályára ma délután öt órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda akadémia felnőtt együttese, mely az MTK és a Fradi vegyes csapatát látta vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. A fővárosiak rendkívül bő kerettel érkeztek, míg a mieinktől Micijevic és Jovovity mellett Szekerczés Luca sem állt György László vezetőedző rendelkezésére.

A találkozót a vendégek kezdték lényegesen jobban, s bár Mihály, Triscsuk és Szalai találataival sikerült fordítania együttesünknek (4-3), a folytatás már a vendégek elképzelései szerint alakult. Az első negyed óra végéhez érve ugyanis egyre több hiba csúszott kézilabdázóink játékába, s ezt könyörtelenül kihasználta az ellenfél, mely 9-5-re meglógott a Kohásztól.

Ebben az időszakban csak felvillanásai voltak a mieinknek, így egészen a játékrész hajrájáig magabiztosan őrizte előnyét a fővárosi alakulat, mely a 20. percben még sort is tudott cserélni. A félidő utolsó tíz percében feljavult a DKKA védekezése, támadásban is sikerült többször megbontani a vendégek védekezését, így a szünethez érve már csak egy gól volt a mieink hátránya (14-15).

A fordulást követően Triscsuk, Ferenczy és Grosch góljaival sikerült végre egyenlítenie György László tanítványainak, akik a 40. percben, Koronczai hetesével a vezetést is átvették ellenfelüktől (20-19). Az egyre keményedő csatában többször is lehetősége volt a mieinknek arra, hogy akár három-négy találattal is meglépjenek, ám ekkor több ziccert is elhibáztak, így az 50. percben ismét egált mutatott az eredményjelző (22-22).

Miklán Klaudia felvételei

A véghajrához közeledve mégis úgy tűnt, hogy megtöri ellenfelét a Kohász, ám hiába szerzett háromgólos előnyt, nem tudta megőrizni azt a lefújásig, mert a vendégek pár másodperccel a lefújás előtt kialakították a 28-28-as végeredményt.

György László: - Maximálisan elérte a célját a mai mérkőzés, melyen nem az eredmény volt a lényeg, hanem az, hogy egy jó ellenféllel szemben tudtunk gyakorolni. Voltak jó egyéni teljesítmények, támadásban és védekezésben is előrébb léptünk a legutóbbi meccshez képest, de a technikai hibáink számát a jövőben csökkentenünk kell.

DKKA – MTK/FTC 28-28 (14-15)
Gólszerzőink: Triscsuk 7, Grosch 6, Szalai 4, Ferenczy 4, Bouti 2, Koronczai 2, Kazai 2, Mihály 1.

(Szentimrey Tamás)

Nem volt esély az UVSE ellen

2020. február 24. (hétfő)

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabda csapata is vereséget szenvedett az UVSE elleni hazai bajnokin.

Hard Dog Race Dunaújvárosban is

Városunkba érkezik március 14-én a Hard Dog Race elnevezésű futóverseny, melynek főbb céljai közé tartozik a megfelelő kutyatartási kultúra elsajátítása és mindennapi alkalmazása.

Elmaradt a visszavágás

Csak az első harmadban tudta megnehezíteni az Ares HC dolgát a DUE RFT floorball csapata a két gárda vasárnapi bajnokiján.

Hozta a kötelezőt a Dunaferr

2020. február 23. (vasárnap)

A várakozásoknak megfelelően magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a PTE-PEAC elleni hazai találkozón a Dunaferr SE röplabda csapata.

Egyre nagyobb bajban az Acélbikák!

A negyeddöntős párharc második mérkőzését is elveszítette a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, így az Újpest kényelmes előnyből várhatja a fővárosi folytatást.

Elvárható a győzelem

A sereghajtó PTE-PEAC ellen csak a három pont megszerzésének célja lebeghet a Dunaferr SE röplabdázóinak szeme előtt.

Hátrányban az Acélbikák

2020. február 22. (szombat)

Hazai környezetben szenvedett 4-1-es vereséget a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Újpesttől az Erste Liga rájátszásának első mérkőzésén.