Küzdelmes döntetlen
Fordulatos, izgalmas csatában értek el 28-28-as döntetlent az MTK és az FTC vegyes csapata ellen a DKKA kézilabdázói.
Újabb edzőmérkőzésen lépett pályára ma délután öt órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda akadémia felnőtt együttese, mely az MTK és a Fradi vegyes csapatát látta vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. A fővárosiak rendkívül bő kerettel érkeztek, míg a mieinktől Micijevic és Jovovity mellett Szekerczés Luca sem állt György László vezetőedző rendelkezésére.
A találkozót a vendégek kezdték lényegesen jobban, s bár Mihály, Triscsuk és Szalai találataival sikerült fordítania együttesünknek (4-3), a folytatás már a vendégek elképzelései szerint alakult. Az első negyed óra végéhez érve ugyanis egyre több hiba csúszott kézilabdázóink játékába, s ezt könyörtelenül kihasználta az ellenfél, mely 9-5-re meglógott a Kohásztól.
Ebben az időszakban csak felvillanásai voltak a mieinknek, így egészen a játékrész hajrájáig magabiztosan őrizte előnyét a fővárosi alakulat, mely a 20. percben még sort is tudott cserélni. A félidő utolsó tíz percében feljavult a DKKA védekezése, támadásban is sikerült többször megbontani a vendégek védekezését, így a szünethez érve már csak egy gól volt a mieink hátránya (14-15).
A fordulást követően Triscsuk, Ferenczy és Grosch góljaival sikerült végre egyenlítenie György László tanítványainak, akik a 40. percben, Koronczai hetesével a vezetést is átvették ellenfelüktől (20-19). Az egyre keményedő csatában többször is lehetősége volt a mieinknek arra, hogy akár három-négy találattal is meglépjenek, ám ekkor több ziccert is elhibáztak, így az 50. percben ismét egált mutatott az eredményjelző (22-22).
Miklán Klaudia felvételei
A véghajrához közeledve mégis úgy tűnt, hogy megtöri ellenfelét a Kohász, ám hiába szerzett háromgólos előnyt, nem tudta megőrizni azt a lefújásig, mert a vendégek pár másodperccel a lefújás előtt kialakították a 28-28-as végeredményt.
György László: - Maximálisan elérte a célját a mai mérkőzés, melyen nem az eredmény volt a lényeg, hanem az, hogy egy jó ellenféllel szemben tudtunk gyakorolni. Voltak jó egyéni teljesítmények, támadásban és védekezésben is előrébb léptünk a legutóbbi meccshez képest, de a technikai hibáink számát a jövőben csökkentenünk kell.
DKKA – MTK/FTC 28-28 (14-15)
Gólszerzőink: Triscsuk 7, Grosch 6, Szalai 4, Ferenczy 4, Bouti 2, Koronczai 2, Kazai 2, Mihály 1.
(Szentimrey Tamás)
A rovat további hírei: Sport
DSTV: az Üstökös Kupáért küzdöttek a fiatalok
2025. okt. 31.
A tavalyi jubileumi rendezvényhez hasonló számokat produkált idén is a nagy sikerű és nagy múltú Üstökös Kupa. A fiatal kézilabdázók számára meghirdetett verseny egyik állomáshelye a hagyományokhoz hűen Dunaújváros volt – az ország nagyon sok szegletéből látogattak el ide a lelkes sportolók. Hangkép.
Újra Miskolcon játszanak az Acélbikák
2025. okt. 31.
Idén már harmadik alkalommal méri össze erejét a DAB jégkorong csapata a DVTK Jegesmedvék gárdájával az Erste Liga alapszakaszában.
Rangadó előtt a vízilabdázók
2025. okt. 31.
Az Eger elleni mérkőzésen ugrik a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe a DFVE női vízilabda csapata a bajnokság újabb fordulójában ma este hét órától.
DSTV: kiváló eredmények Ősi Tamástól
2025. okt. 30.
A tavalyi Világkupa-siker után ezúttal az Európa Kupa lengyelországi állomásán ért el remek eredményt városunk kiváló erőemelője, Ősi Tamás. A napokban ismét ellátogattunk a sportolóhoz. Hangkép.
Bravúros DKKA-siker a sportcsarnokban
2025. okt. 30.
A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U18-as csapata szép győzelmet aratott, az U20-asok viszont szoros csatában kaptak ki a Budaörstől a korosztályos bajnokságok szerdai fordulójában.
Továbbra is a világ élmezőnyében a dunaújvárosi tornászok (galériával)
2025. okt. 29.
Hazatértek a DKSE tornászai a Jakartában megrendezett világbajnokságról és szerdán második otthonukban, a Pap Zoltán Tornacsarnokban várta és köszöntötte őket a szakosztály és városunk vezetése is.
Még vereségből van több az Andersenben
2025. okt. 29.
A mezőny második felében állnak eddig a dunaújvárosi csapatok a jégkorongozók Andersen Ligájában.








