Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 20. Teofil
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Véradás: ments meg három életet!

Mozaik
Dunaújváros
véradás
Magyar Vöröskereszt

facebook megosztás

doszerk - 2019. dec. 02., 12:03

Megérkezett műhelyünkbe a Magyar Vöröskereszt területi szervezetének decemberi tervezete a véradások helyszínéről: mivel az év utolsó hónapja kritikusnak számít a donortoborzás terén, így mindenkit arra biztatunk, használja ki a kínálkozó véradási lehetőségek valamelyikét!

Befutott a DO műhelyébe a Magyar Vöröskereszt helyi szervezetének szokásos donortoborzási terve: a decemberi véradási lehetőségeket összegző tervezetből a dunaújvárosi lehetőségeket közöljük az alábbiakban.

A tervezet kapcsán Feth Katalin, a Vöröskereszt területi szervezetének vezetője kérdésünkre kiemelte: az év utolsó hónapja az ünnepi időszak miatt többnyire kritikus periódus váradási szempontból, így mindenkit arra biztat, hogy ha teheti, éljen a kínálkozó lehetőségek valamelyikével.

Érdekesség, hogy bár december derekától a vérellátás terén is "üzemszünet" várható, az esztendő utolsó napján még lesz egy utolsó esély a "csapolásra"!Lássuk a listát napi bontásban, helyszínekkel és időpontokkal!

december 3., kedd – Vasvári Iskola, Petőfi liget 1-2.; 14-17 óra között
december 5., csütörtök – Dunaferr Isk, Vasmű tér1/2.; 8-12 óra között
december 10., kedd – Triumph, Neumann J. u. 1.; 12-15 óra között
december 12., csütörtök – ISD Dunaferr Hengermű, Vasmű tér 1.;  6.30-12 óra között
december 17., kedd – Vérellátó, Vasmű út 10.; 8-10 óra között
december 19., csütörtök – Vérellátó, Vasmű út 10.; 8-10 óra között
december 31., kedd – Vérellátó, Vasmű út 10.; 8-10 óra között

A jelszó a régi: légy hős, adj vért és ments meg vele három életet!

A rovat további hírei: Mozaik

Hogyan válasszon és használjon modern kétoldalas ragasztószalagokat?

2025. dec. 20.

A hagyományos rögzítési módszerek, mint a cellux vagy a folyékony ragasztók, egyre gyakrabban veszítenek teret az újabb technológiai megoldásokkal szemben. Ilyenek például a kétoldalas ragasztószalagok, amik diszkrét és erős megoldást biztosítanak mindennapi vagy különleges feladatokra. (X)

Partnerprogram az üzleti siker szolgálatában

2025. dec. 20.

Manapság, amikor a cégek közötti verseny kiélezett, fontos olyan együttműködési lehetőségeket keresni, amik segítik a piaci pozíció megerősítését. Ilyen lehetőséget kínálnak a különféle partnerprogramok, amik résztvevőiknek kedvezményes beszerzési feltételeket, marketingtámogatást és rugalmas ügyintézést biztosítanak. (X)

Az otthoni környezet szerepe a hatékony munkában és tanulásban

2025. dec. 19.

Az elmúlt időszakban az otthonunk új funkciókat kapott, hiszen nemcsak pihenésre használjuk, hanem munkavégzési és tanulási helyszínként is szolgál. A nappali és a hálószoba ma már sokan számára iroda vagy tanulószoba is lett. (X)

DSTV: emlékek az óvodákból

2025. dec. 19.

Emlékeznek még arra, mikor 27 óvoda működött Dunaújvárosban? A válasz a DSTV összeállításában látható: a fiatalok talán már nem, az idősebbek azonban annál inkább – és emléket is állítottak ezeknek az óvodáknak az Irodaház II. emeletén. Hangkép.

Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

2025. dec. 18.

Szép hagyományt folytatott a Pannon Oktatási Központ magángimnáziuma: a Bartók Kamaraszínház színháztermében rendezték az idei, már 15. Családi karácsony című gálát szerdán délután. Az esemény programját a diákok kezdeményezése nyomán tartott közösségi adománygyűjtés átadó ceremóniája is színezte.

Érdeklik az egészséges táplálkozás lehetőségei? Így alakítsa ki étrendjét!

Érdeklik az egészséges táplálkozás lehetőségei? Így alakítsa ki étrendjét!

2025. dec. 18.

Az egészséges életmód fenntartása manapság sokaknak kihívást jelenthet. A modern életstílus – a sietség és időhiány – gyakran vezethet rossz étkezési szokások kialakulásához. Elképzelte már, mennyivel jobb lenne, ha minden egyes falat valóban egészséget és energiát adna? (X)

Karácsonyi körmök 2025-ben: így készülj az ünnepekre!

Karácsonyi körmök 2025-ben: így készülj az ünnepekre!

2025. dec. 16.

A karácsony sok tekintetben különleges időszak az emberek életében. Nem csak dekorációval, ajándékokkal és finomabbnál finomabb ételekkel szokták meglepni magukat az emberek. (X)

  • További hírek

Friss hírek

  1. Az országos döntőért küzdöttek a fiatalok

  2. Hogyan válasszon és használjon modern kétoldalas ragasztószalagokat?

  3. Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

  4. Most nem volt esély a címvédő ellen

  5. Fegyverropogás, csend, majd újra hangzavar

Videók

Embedded thumbnail for Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

Embedded thumbnail for DSTV: emlékek az óvodákból

DSTV: emlékek az óvodákból

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  3. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő