Előnyben a Haladás

2020. január 16. (csütörtök) 10:01 - spigott

Kétgólos hátrányból várhatja a Magyar Kupa negyeddöntőjének hazai visszavágóját a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

A Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén lépett pályára szerdán este fél héttől Szombathelyen a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata. A Haladás elleni mérkőzés esélyesének inkább a házigazdák számítottak, ám Fehér Zsolt együttese remekül kezdte a találkozót, s Klacsák góljával már a második percben sikerült megszereznie a vezetést. A folytatás már sajnos nem alakult ilyen szépen, mert a vendéglátók a 7. percben Klacsák öngóljával egyenlítettek, majd a félidő derekához érve Dróth Zoltán révén előnybe is kerültek (2-1). A Haladás a továbbiakban is fölényben játszott, s mikor a 14. percben Simic is bevette Rigó kapuját, már muszáj volt időt kérnie vezetőedzőnknek (3-1). A rövid pauza után sikerült is stabilizálnia védekezését a Dunaferrnek, mely a hajrában több szép lehetőséget is kidolgozott ellenfele kapuja előtt, ám ezekkel sajnos nem tudott élni, így a szünetre maradt a hazaiak kétgólos vezetése.

Képek: DO-archív

A fordulást követően Vidák Balázsnak két perc sem kellett ahhoz, hogy megszerezze a Haladás negyedik találatát, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a mieinket (4-1). A folytatásban felváltva forogtak veszélyben a kapuk, s egészen a 36. percig nem született újabb gól, ám ekkor Klacsák révén sikerült faragnia hátrányán a Dunaferrnek (4-2). A hajrában is akadt lehetőség a felek előtt, ám az eredmény már nem változott, így a Haladás végül két góllal megnyerte a találkozót, így előnyből várhatja a februári 12-i visszavágót, ám a mieinknek is van oka a bizakodásra, mert a kétgólos hátrány sem ledolgozhatatlan.

Haladás VSE – Dunaferr DUE Dutrade FC 4-2 (3-1)

Gólszerzők: Klacsák (öngól), Dróth, Simic, Vidák, illetve Klacsák 2.

Dunaferr: Rigó – Klacsák, Faragó, Pál, Sáhó. Csere: Németh, Dorogi, Fridrich, Szeghy, Csányi, Horváth. Vezetőedző: Fehér Zsolt.

Azari Zsolt rangos elismerése

2020. május 29. (péntek)

A Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának kapitánya, Azari Zsolt kapta meg idén az Erste Liga Mr. Spirit díját.

Már Tokióig terveznek

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnökségének felkérésére Hüttner Csaba, és Weisz Róbert szövetségi kapitányok már júniusra beterjesztik a tokiói olimpiáig tartó felkészülési programokat és válogatási elveket.

Júniusban rendezik a tisztújító közgyűlést

Az elnökségi ülésen eldőlt, hogy június 20-án rendezik a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tisztújító közgyűlését.

Négy új érkező a Kohásznál!

2020. május 28. (csütörtök)

Érden játssza a 2020/2021-es szezon hazai mérkőzéseit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely négy új játékos szerződtetését jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Kovács Bronson Zoltán is marad az Acélbikáknál

A 2020/2021-es szezonban is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának védelmét erősíti Kovács Bronson Zoltán.

Augusztusban kell csúcsformában lenni

2020. május 27. (szerda)

Némi meglepetést azért okozott kenusaink számára a szolnoki tesztviadal, ám ettől még nem alakítják át felkészülésüket, mert a nyár végére kell időzíteni a versenyformát.