Győzelemre tör a Kohász

spigott - 2020. január 24. 8:28

Nehéz meccs vár a DKKA csapatára ma este is, ám kézilabdázóink győzelmet remélnek a tabella utolsó előtti helyezettje ellen.

Hiába lőtt harmincöt gólt a Vác elleni rangadón, végül mégis egygólos vereséget szenvedett legutóbbi bajnoki mérkőzésén a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, mely "féltávnál" a nyolcadik helyen áll a K&H női kézilabda liga küzdelmeiben úgy, hogy tizenhárom lejátszott mérkőzéséből ötöt nyert meg, s két döntetlen mellett hat alkalommal szerzett pont nélkül kellett elhagynia a pályát. Sokáig nem búslakodhattak azonban kézilabdázóink a vereség miatt, hiszen a hét elején már elkezdték a felkészülést következő bajnoki találkozójukra, melyet ma este hat órától játszanak Szekszárdon a Békéscsaba ellen.

Együttesünk vetélytársa idén is a kiesés elkerüléséért küzd, ám eddig nem áll túl jól, ugyanis az utolsó előtti helyen áll a pontvadászatban úgy, hogy egy győzelem és egy döntetlen mellett tizenegy alkalommal szenvedett vereséget, így jelenlegi három pontja néggyel kevesebb, mint a még bennmaradó helyen álló Szombathelyé. Ezzel együtt senki ne gondolja azt, hogy könnyű mérkőzés vár akadémiánk felnőtt csapatára pénteken este, s mint azt György László vezetőedző elmondta, a remélt két pontért keményen meg kell majd küzdeniük ellenfelükkel.

Képek: DO-archív

- Legutóbb a védekezésünkkel és ebből kifolyólag a kapusteljesítménnyel voltak problémáink, szóval ezen mindenképpen javítanunk kell a Békéscsaba ellen. Nem vár ránk könnyű mérkőzés, s nem szabad abból kiindulni, hogy hol áll most a tabellán ellenfelünk. Ez hasonló meccs lesz, mint a fehérvári, vagy a Vác elleni csatánk, egy kiélezett, nagyon kemény találkozóra számítok, mert egy olyan csapat lesz az ellenfelünk, melynek égető szüksége van minden egyes pontra, s ezért mindent meg is fog tenni. Természetesen nekünk is vannak céljaink, mindenképpen szeretnénk megkapaszkodni a középmezőnyben, s ehhez be kell gyűjtenünk a két bajnoki pontot. A Vác ellen elkövetett hibáinkat kielemeztük, ezeket, az elsősorban védekezésben elkövetett hibákat ki kell javítanunk, de támadást sem szabad elfelejteni, tovább kell stabilizálni a játékunkat az ellenfél kapuja előtt. A Békéscsaba együttesénél nagyon jól cselező játékosok vannak, betörésekből és átlövésekből is veszélyesek tudnak lenni, de felkészültünk a kulcsjátékosaikból is, s hazai környezetben egyértelműen a győzelem megszerzése lesz a célunk.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: visszatértek a bajnokok Dunaújvárosba

DSTV: visszatértek a bajnokok Dunaújvárosba

2025. nov. 27.

Az esztendő utolsó bajnokija előtt köszöntötték a Dunaferr SE labdarúgóinak 2000-es bajnokcsapatát a Dunaújvárosi Stadionban. Hangkép.

Búcsú a kupától

Búcsú a kupától

2025. nov. 27.

Az emberelőnyeit hibátlanul értékesítő BJA HC kétgólos győzelmet aratott Acélbikáink ellen a Magyar Kupa harmadik fordulójának visszavágóján.

Háromszettes vereség Szegeden

Háromszettes vereség Szegeden

2025. nov. 27.

Akadtak felvillanásai a DKSE röplabdázóinak a Szeged ellen, de a hazaiak végül három szettben legyőzték együttesünket TippmixPro Férfi NBI Extraliga szerda esti mérkőzésén.

Dunaújvárosból is utazott kézilabdázó a vb-re

Dunaújvárosból is utazott kézilabdázó a vb-re

2025. nov. 26.

Harmincegy NB I-es légiós szerepel a szerdán (ma) kezdődő női kézilabda-világbajnokságon.

Szegeden folytatják a röplabdázók

Szegeden folytatják a röplabdázók

2025. nov. 26.

A Vidux-Szegedi RSE vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában ma este hét órától.

Kupavisszavágó előtt a Bikák

Kupavisszavágó előtt a Bikák

2025. nov. 26.

Háromgólos hátrányból vág neki a Magyar Kupa fővárosi visszavágójának a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a BJA HC ellen ma este.

Újra lesz jég a jégcsarnokban!

Újra lesz jég a jégcsarnokban!

2025. nov. 25.

A mai nappal elkezdődött a jégcsarnok új hűtéstechnológiájának kivitelezése, így a remények szerint decemberben már sportolásra alkalmas jég várja hokisainkat és a város sportszerető közösségét.