Háromesélyes meccs vár a Kohászra
A megyei rivális Alba Fehérvár KC ellen lép pályára ma este fél héttől a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.
Nem úgy alakult a DKKA csapatának Győr elleni mérkőzése, ahogy azt a játékosok és a szakvezetés remélte, mert hiába a jó első húsz perc, végül tizenegy gólos vereséget szenvedtek akadémistáink a címvédő, s az idei szezonban is hibátlan zöld-fehérek otthonában. Sok idő azonban nem jutott a sebek nyalogatására, mert a hét elején már ismét munkába álltak kézilabdázóink, hogy a lehető legjobban felkészüljenek az előttük álló újabb feladatra, mely egyáltalán nem ígérkezik könnyűnek.
György László tanítványai ugyanis ma este fél héttől a megyei rivális Alba Fehérvár KC otthonában lépnek pályára a K&H női kézilabda liga újabb fordulójában. Együttesünk holnapi ellenfele mindössze egyetlen ponttal lemaradva a mieinktől, a tizedik helyen áll a tabellán úgy, hogy eddig lejátszott tizenegy találkozójából négyet nyert meg, s egy döntetlen mellett hat vereség miatt szomorkodhatott a szezonban.
Képek: DO-archív
Éppen ezért is lesz nagyon fontos a ma esti összecsapás, melyre természetesen nagyon készül együttesünk, s mint azt György László vezetőedző elmondta, elsősorban támadójátékban kell feljavulniuk ahhoz, hogy elhozzák a bajnoki pontokat riválisuk otthonából.
- Annak ellenére, hogy legutóbb a Győrrel játszottunk, mindenképpen többet reméltem a csapattól, elsősorban támadójátékban, illetve pár egyéni teljesítmény is elmaradt az előzetesen várttól. Ezekben mindenképpen javulnunk kell a székesfehérváriak ellen, mert egy nagyon szoros és kemény meccs vár ránk pénteken este. Továbbra is tartom, hogy a támadójátékunk hatékonyságán, az átlövő játékon feltétlenül pontosítanunk kell ahhoz, hogy sikeresek legyünk, ugyanakkor egy nagyon gyors és futós csapat ellen játszunk, szóval a visszarendeződésünkre is oda kell figyelnünk. A találkozó abszolút háromesélyes, nincsen kimondott favoritja, s nagyon sok fog múlni azon, hogy milyen lesz a kapusteljesítményünk, illetve az is, hogy az ellenfél kapusával szemben miként oldjuk meg a befejezéseket, mert a Győr ellen ebben is igen sok hibát vétettünk.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: ismét sokan rúgták a bőrt
2025. júl. 10.
Véget ért a Dunaújváros Kupa, amely az egyik legjelentősebb sorozat a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség életében. A szervező DLSZ részéről Petrás Gábor főtitkár értékelte a döntőt és magát a sorozatot, valamint számolt be a tervezett augusztusi programokról is. Hangkép.
A címvédő ellen hangoltak a magyarok
2025. júl. 10.
A szingapúri világbajnokság rajtja előtt a címvédő amerikai csapattal gyakorolt közösen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda-válogatott.
DSTV: remek szereplés a kupadöntőben
2025. júl. 09.
Sukorón rendezték meg a kajak-kenusok Magyar Kupa döntőjét a közelmúltban és a fináléban is több DKSE-s versenyzőnek szurkolhattunk a gyermek, a kölyök és a serdülő korosztályban. A dunaújvárosi fiatalok remekül szerepeltek – a teljesítményüket Horváth Attila, a kajak-kenu szakosztály edzője értékelte. Hangkép.
Európa élmezőnyében a DKSE birkózói
2025. júl. 09.
Összességében elégedetten értékelte U20-as birkózóink Európa-bajnoki szereplését Kiss Károly, a DKSE birkózóinak edzője.
Már Szingapúrban készül a női válogatott
2025. júl. 08.
Megérkezett Szingapúrba, a pénteken kezdődő világbajnokság helyszínére a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda-válogatott.
Éremhalmozó delfinek
2025. júl. 08.
Több mint harminc dobogós helyezéssel zárták a regionális Delfin Bajnokság Veszprémben megrendezett küzdelmeit a DKSE fiatal úszói.
Döntöttek a licencekről
2025. júl. 07.
A Magyar Kézilabda Szövetség első fokú döntést hozott a 2025/26-os bajnoki idényre benyújtott NB I-es és NB I/B-s klublicenc-kérelmekről.