Megyei rangadó a kupában

spigott - 2020. január 29. 10:00

Az Alba Fehérvár KC elleni hazai mérkőzésen juthat be a Magyar Kupa legjobb nyolc együttese közé a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

Szoros első félidő után aratott végül magabiztos győzelmet legutóbbi bajnoki mérkőzésén a Békéscsaba ellen a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata. György László tanítványai nem sokat lazíthattak a pénteki találkozó után, ugyanis ma este hat órától már újra megméretik magukat, ám ezúttal nem a K&H női kézilabda ligában, hanem a Magyar Kupa negyedik fordulójában lépnek pályára a Dunaújvárosi Sportcsarnokban az Alba FKC ellen.

Megyei riválisunk az NB I/B-ben szereplő Mohács elleni 32-19-es sikerrel jutott tovább az előző fordulón, míg a mieink a Mosonmagyaróvár otthonában arattak kiélezett találkozón 31-29-es győzelmet. A hazai pálya előnye ezúttal a Kohász kézilabdázóit segíti, s ha figyelembe vesszük azt is, hogy a két gárda január 1-én lejátszott székesfehérvári bajnokiján a mieink örülhettek a szoros sikernek, úgy ma este is a DKKA számít az esélyesebbnek.

Képek: DO-archív

Az akadémisták vezetőedzője, György László azonban szoros, kemény mérkőzésre számít, melyen ezzel együtt is a továbbjutást érő győzelem kiharcolása lesz a céljuk.

- A közelmúltban lejátszott székesfehérvári találkozó nagyon kiélezett, szoros csata volt, s erre számítok ma este is. A játék minden elemében javulnunk kell a legutóbbi mérkőzésünkhöz képest, de ez különösen igaz az átlövések elleni védekezésünkre, hiszen Walfisch és Mendy is alaposan megszórt minket a január 10-i összecsapáson.

A rovat további hírei: Sport

Mozgás, mozgás mindenkinek – közös Mikulásfutásra várják a családokat szombaton

Mozgás, mozgás mindenkinek – közös Mikulásfutásra várják a családokat szombaton

2025. dec. 05.

Újabb közösségi élménnyel hangolódhatunk az ünnepekre: december 6-án, azaz most szombaton délelőtt elrajtol az I. Családi Mikulásfutás a Dunaújvárosi Egyetem – Városháza tér útvonalon.

Ismét remekeltek az ifjú birkózók

Ismét remekeltek az ifjú birkózók

2025. dec. 05.

Rengeteg dobogós helyezéssel zárták hétvégi versenyeiket a DKSE és fiókszakosztályainak ifjú birkózói.

Három szettben nyert a Dág

Három szettben nyert a Dág

2025. dec. 05.

Csak a harmadik játszmában tudta megnehezíteni a házigazda Dág dolgát a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga csütörtök esti mérkőzésén.

Sportban és tanulásban is remekeltek

Sportban és tanulásban is remekeltek

2025. dec. 04.

A DKSE négy birkózóját, valamint Fehér Krisztián edzőt is elismerték az adonyi Bálint Ágnes Művelődési Ház és Könyvtárban megrendezett Dunaújváros körzet "Jó tanulója - jó sportolója" ünnepélyes díjátadóján.

Gász: elhunyt a Dunaferr SE egykori kiválósága

Gász: elhunyt a Dunaferr SE egykori kiválósága

2025. dec. 04.

Ötvenkét esztendős korában elhunyt Mohácsi Árpád a Dunaferr SE férfi kézilabdázóinak egykori kiváló játékosa.

Hozta a kötelezőt a DFVE

Hozta a kötelezőt a DFVE

2025. dec. 04.

Minden negyedet megnyerve aratott tizenhárom gólos győzelmet a Szeged elleni hazai bajnokin a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.

Nincs megállás a röpiseknél

Nincs megállás a röpiseknél

2025. dec. 03.

A Dág KSE elleni fővárosi mérkőzéssel folytatja a bajnokság alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata csütörtökön este nyolc órától.