Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 28. Gedeon, Johanna
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Az elődöntőt kell megnyerni az olimpiához

Sport
vízilabda
magyar válogatott
olimpiai selejtező
Bíró Attila

facebook megosztás

spigott - 2020. feb. 13., 09:33

Egy mérkőzésen múlhat a magyar női vízilabda válogatott olimpiai szereplése.

Triesztben rendezik meg március 8. és 15. között a női vízilabdázók olimpiai selejtezőjét, ahol az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott is megméreti magát. Nemzeti csapatunk a görögökkel, az izraeliekkel, Új-Zélanddal és egy ázsiai csapattal került egy csoportba, míg a selejtező másik ötösében a holland, az olasz, a francia, a szlovák, valamint egy másik ázsiai csapat küzdhet meg egymással a továbbjutásért. Mivel Afrika legjobbja, a Dél-afrikai Köztársaság korábban jelezte, hogy mindenképpen ott lesz az olimpián, ezért a mostani viadalon csak a két döntős szerez kvótát az ötkarikás játékokra. A legjobb négy közé jutás elérése kötelező lesz vízilabdázóink számára, ezért Bíró Attila szövetségi kapitány is úgy számol, hogy az elődöntőben a holland, vagy az olasz csapat ellen kell vízbe ugrania csapatunknak a tokiói repülőjegy megváltásához.

Képek forrása: MTI/Szigetváry Zsolt

"Ez egy teljesen speciális torna lesz, az erőviszonyok alapján tulajdonképpen egy meccsen múlik minden, arra készülünk, azt kell megnyernünk, mindegy ki az ellenfél" - fogalmazott röviden Bíró Attila a Magyar Vízilabda Szövetség honlapjának.

Az olimpiai selejtező csoportbeosztása

A-csoport: Hollandia, Franciaország, Olaszország, Ázsia 2, Szlovákia
B-csoport: Görögország, MAGYARORSZÁG, Izrael, Új-Zéland, Ázsia 1

A rovat további hírei: Sport

Az éllovashoz látogat a DFC

2026. már. 28.

Nagykanizsán folytatja a bajnoki csatározásokat a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután négy órától.

Hazai pályán játszik a Kohász

2026. már. 28.

A Szombathely gárdáját látja vendégül a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a bajnokság újabb fordulójában ma délután öt órától.

Igazi csapatként küzdöttek!

2026. már. 28.

Az első szettben hatalmasat küzdve, a másodikban és a harmadikban is remekül játszva aratott 3-0-s győzelmet a Kecskemét ellen a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NB I Extraliga alsóházi rájátszásának második fordulójában.

Kovács-Seres Hunor remekelt Egyiptomban

2026. már. 27.

Parádés úszással végzett a tíz kilométeres táv tizennegyedik helyén Kovács-Seres Hunor a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatának első, egyiptomi állomásán.

DSTV: a háló két oldalán

2026. már. 27.

Nagy erőkkel készült az idei évi megméretésekre a Danubius KSE tollaslabdacsapata. A szakvezetés az elmúlt időszak felkészüléséről és az idei évi céljaikról számolt be – említésre méltó továbbá, hogy Jakab János és Varga Gabriella edzőpárosa rangos szakmai elismerésben is részesült. Hangkép.

Látványos, jó meccsre készülnek

2026. már. 27.

A Kecskemét elleni hazai összecsapással folytatja a TippmixPro Férfi NB I Extraliga alsóházi rájátszását a DKSE röplabda csapata ma este hét órától.

Parádéztak Nyárlőrincen a DLSE versenyzői

2026. már. 26.

Tíz aranyéremből hatot hazahoztak a Dunaújvárosi Lábtoll-labda SE sportolói a Nyárlőrincen megrendezett Buzás János Kupáról.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Figyelem, vigyázat, el ne felejtse senki: vasárnap óraátállítás!

  2. Az éllovashoz látogat a DFC

  3. Hazai pályán játszik a Kohász

  4. Idén is megszervezik a nagyszabású Kék Duna Környezetvédelmi Projektet

  5. Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Videók

Embedded thumbnail for Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Embedded thumbnail for DSTV: fúvósok randevúja a zeneiskolában

DSTV: fúvósok randevúja a zeneiskolában

Embedded thumbnail for DSTV: a háló két oldalán

DSTV: a háló két oldalán

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. DSTV: végleges a választási szavazólap

  5. Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő