Búcsú a kupától
Kettős győzelemmel jutott be a Magyar Kupa legjobb négy együttese közé a Haladás gárdája, mely Dunaújvárosban is 4-2-re gyűrte le a Dunaferr futsalosait.
A Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján húztak szerelést ma este hét órától a Dunaferr DUE Dutrade FC csapatának futsalosai, akik kétgólos (2-4) hátrányból várták a Haladás elleni párharc dunaújvárosi mérkőzését. Melynek eleje finoman szólva sem alakult jól a mieink számára, ugyanis Dróth remek előkészítése után Hajmási már 70 másodperc elteltével megszerezte a vezetést a vendégeknek (0-1). A folytatásban próbálkozott a Dunaferr, ám a 12. percben ismét hibázott együttesünk, s egy rosszul hazaadott labda után hat méterről végezhetett el szabadrúgást a Haladás, mely Dróth lapos lövésével megduplázta előnyét (0-2). A vendégek innentől már rendkívül nyugodtan irányíthatták a mérkőzést, hiszen összesítésben négy góllal vezettek, s mikor a 15. percben Simic is kihasznált egy komoly védelmi megingást, gyakorlatilag el is dőlt a továbbjutás kérdése (0-3).
Miklán Klaudia felvételei
Főleg úgy, hogy a második felvonás harmadik percében Hajmási megszerezte második találatát is, így innentől már tényleg csak az lehetett a kérdés, hogy milyen arányban nyeri a meccset a szombathelyi alakulat (0-4). A Dunaferr becsületére váljék, hogy ekkor sem adta fel a küzdelmet, Cseresnyés előbb büntetőt hárított, majd egy percen belül Klacsák és Csányi is bevette a vendégek kapuját (2-4). A hajrában mindent elkövettek a mieink a további felzárkózásért, ám két ajtó-ablak ziccert, valamint egy kisbüntetőt is kihagytak, így a haladás a párharc második mérkőzésén is 4-2-re nyert, s kettős győzelemmel jutott be a Magyar Kupa legjobb négy együttese közé.
Dunaferr DUE Dutrade FC – Haladás VSE 2-4 (0-3)
Gólszerzők: Klacsák, Csányi, illetve: Hajmási 2, Dróth, Simic.
Dunaferr: Rigó - Klacsák, Fridrich, Faragó, Pál. Csere: Cseresnyés (kapus), Kolompár, Németh P., Dorogi, Szeghy, Sáhó, Csányi, Németh L., Horváth B. Vezetőedző: Fehér Zsolt.
Haladás: Alasztics – Hajmási, Dávid, Dróth, Vas. Csere: Gyimesi (kapus), Horváth, Simic, Sipos, Catenao, Gerencsér, Péter, Garcia, Vidák. Vezetőedző: Juan Ramon.
A rovat további hírei: Sport
Újabb álom teljesül a DLSZ Arénában
2025. okt. 20.
A tervek szerint december végéig elkészül a DLSZ Aréna új öltözőblokkja, melynek köszönhetően végre minden igényt kielégítő körülmények között sportolhatnak a városi kispályás labdarúgók.
Átrobogott a PVSK-n a dunaújvárosi gyors
2025. okt. 20.
Végig hatalmas fölényben játszva aratott 10-0-s sikert a PVSK elleni vasárnapi bajnokin a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II-es pontvadászatban.
Kazincbarcikán kezdi a szezont a DKSE
2025. okt. 20.
A tavalyi bronzérmes Kazincbarcika otthonában vág neki a TippmixPro Férfi NBI Extraliga 2025/2026-os kiírásának a DKSE röplabda csapata hétfőn este nyolc órától.
Magabiztos DFC-siker idegenben
2025. okt. 19.
Már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Szekszárd elleni bajnoki találkozón.
Túl van a pódiumedzésen a női tornászválogatott Jakartában
2025. okt. 19.
A női tornászválogatott sikerrel teljesítette pódiumedzését a 2025-ös torna-világbajnokságon Jakartában – számolt be Altorjai Sándor, a Magyar Torna Szövetség főtitkára.
Nem volt esélye Újpesten a DAB-nak
2025. okt. 19.
Az emberelőnyeit remekül kihasználó Újpest ötgólos győzelmet aratott a fáradtabban mozgó Acélbikák ellen a két gárda szombat esti mérkőzésén az Erste Ligában.
Idegenben szerepel a DFC
2025. okt. 18.
A Szekszárd elleni mérkőzéssel folytatja a harmadosztályú bajnokság küzdelemsorozatát a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután.