Kupafeladatok előtt a DPASE

2020. február 11. (kedd) 15:16 - spigott

A másodosztály listavezetője vár a Dunaújváros PASE labdarúgóira szerdán este a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

Ugyan a harmadosztályú pontvadászat tavaszi nyitányára még közel egy hónapot várni kell, holnap már újra tétmeccset játszik a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata, mely szerdán este hat órától az MTK Budapest vendégeként lép pályára a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Lőrincz Emil gárdája még augusztusban kezdte meg szereplését a sorozatban, s előbb a Viadukt SE Biatorbágy csapatát győzte le 1-0-ra, majd a Nagykanizsa ellen diadalmaskodott 2-1-re, így jutott el a legjobb harminckettő közé, ahol az NB II-es Siófokot is sikerült 2-1-re legyőznie, így a sorozat kilencedik fordulójában már azért küzdhet, hogy legjobb nyolc között folytathassa a küzdelmeket.

A mieink helyzete azonban nem lesz egyszerű, mert a fővárosi kék-fehérek remek csapatot alkotnak, amit az is jelez, hogy huszonkét forduló után hatpontos előnnyel vezetik az NB II-es pontvadászatot, míg a Magyar Kupában a mieinkhez hasonlóan három meccset nyertek úgy, hogy ebbe belefért egy magasabban rangsorolt csapat, az NB I-es DVTK elbúcsúztatása. Éppen ezért a holnap esti találkozó és a párharc esélyesének is a fővárosiak számítanak, ám Lőrincz Emil szakvezető bízik abban, hogy stabil, fegyelmezett védekezést és taktikus, de bátor támadójátékot nyújtva képesek lesznek olyan eredményt elérni, hogy maradjon esélyük a továbbjutásra a párharc február 19-i dunaújvárosi visszavágóján.

Képek: DO-archív

A Magyar Kupa nyolcaddöntőinek beosztása

1. MÉRKŐZÉSEK
Február 11., kedd
19.30: Újpest FC–Mol Fehérvár FC (Tv: M4 Sport)
Február 12., szerda
14.00: Lipót Pékség SE (NB III)–ZTE FC
14.00: Dorogi FC (NB II)–III. Kerületi TVE (NB III)
14.00: Pécsi MFC (NB III)–Paksi FC
18.00: Mezőkövesd–Kaposvári Rákóczi
18.00: Békéscsaba (NB II)–Puskás Akadémia FC
18.00: MTK Budapest (NB II)–Dunaújváros (NB III)
19.30: Budapest Honvéd–Szombathelyi Haladás (NB II) (Tv: M4 Sport)

VISSZAVÁGÓK
Február 19., szerda
13.00: III. Kerületi TVE (NB III)–Dorogi FC (NB II)
18.00: Mol Fehérvár FC–Újpest FC
18.00: ZTE FC–Lipót Pékség SE (NB III)
18.00: Paksi FC–Pécsi MFC (NB III)
18.00: Kaposvári Rákóczi–Mezőkövesd
18.00: Puskás Akadémia FC–Békéscsaba (NB II)
18.00: Dunaújváros (NB III)–MTK Budapest (NB II)
18.00: Szombathelyi Haladás (NB II)–Budapest Honvéd

A rovat további hírei: Sport

Véghajrá előtt az Acélbikák

Véghajrá előtt az Acélbikák

2020. február 16. (vasárnap)

A harmadik helyezett Brassó otthonában szerepelnek hétfőn este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói.

Négy éremmel zártak a tollaslabdázók

Négy éremmel zártak a tollaslabdázók

2020. február 16. (vasárnap)

Szép eredményeknek örülhettek a Danubius KSE tollaslabdázói a Dunaújvárosi Sportcsarnokban megrendezett országos versenyen.

Csúnya pofon a fővárosban

Csúnya pofon a fővárosban

2020. február 15. (szombat)

Hiába vezetett korán, rengeteget hibázva szenvedett súlyos vereséget a Ferencváros otthonában a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Rangadó az első helyért

Rangadó az első helyért

2020. február 15. (szombat)

A Dunaújvárosban aratott 5-4-es győzelem után ezúttal a fővárosban tréfálná meg a címvédő Ferencvárost a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Végül biztos Fradi-siker

Végül biztos Fradi-siker

2020. február 14. (péntek)

Harminc percig remekül tartotta magát az FTC elleni bajnoki találkozón a DKKA csapata, ám a fordulás után pontosabb fővárosiak végül 30-24-es sikert arattak Szekszárdon.

Országos verseny a sportcsarnokban

Országos verseny a sportcsarnokban

2020. február 14. (péntek)

Az ország tizenhét egyesületének tollaslabdázói mérik össze egymással erejüket szombaton a Dunaújvárosi Sportcsarnokban sorra kerülő ranglista versenyen.

A maximum kell mindenkitől

A maximum kell mindenkitől

2020. február 13. (csütörtök)

A bajnoki címért versenyben lévő Ferencváros ellen lép pályára pénteken este Szekszárdon a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.