Remek győzelem idegenben

2020. február 10. (hétfő) 18:40 - spigott

Stabil védekezéssel, hatékony támadójátékkal aratott magabiztos, 5-0-s győzelmet a tabella harmadik helyén álló Nyírgyulaj vendégeként a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

Bő háromhetes szünet után folytatta a bajnoki küzdelmeket ma délután öt órától a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata, mely a tabella harmadik helyén álló Nyírgyulaj vendégeként lépett pályára. A találkozó rendkívül fontos volt együttesünk számára, hiszen ahhoz, hogy maradjon esély a felsőházba jutásra, mindenképpen el kellett volna hozni a nyírbátori sportcsarnokból, ám ez egyáltalán nem ígérkezett könnyű feladatnak a rendkívül stabil játékot nyújtó hazaiaktól.

Ahogy az várhat is volt, mindkét gárda alaposan megszervezte védekezését, így a mérkőzés első perceiben csak pár távoli lövéssel tudták veszélyeztetni a másik kapuját a felek, ám ezeket a próbálkozásokat könnyedén hárították a hálóőrök. Az 5. percben viszont Pál Patrik egy remek egyéni megmozdulás végén megszerezte a vezetést a Dunaferrnek, így innentől kezdve még taktikusabb játékra válthattak Fehér Zsolt tanítványai (0-1). A vendéglátók próbálkoztak ugyan becsülettel, ám támadásaikat rendre megszűrte együttesünk, melynek nemcsak egy-egy ellentámadásra jutott ereje, hanem arra is, hogy Fridrich 12. percben szerzett szemfüles találatával megduplázza előnyét (0-2). A folytatásban is kiválóan őrizte előnyét csapatunk, mely nem engedte kapujához közel ellenfelét sőt, ha Horváth, vagy Csányi pontosabban céloz, akár tovább is növelhette volna vezetését. Az eredmény azonban már nem változott a szünetig, így a mieink kétgólos fórból várhatták a folytatást.

Pál Patrik szerzett vezetést a Dunaferrnek! (Képek: DO-archív)

A térfélcserét követően igyekezett még nagyobb erőket mozgósítani a Nyírgyulaj a szépítő találat megszerzéséért, ám a mieink továbbra is kiválóan védekeztek sőt, mikor a 26. percben Horváth lövésébe Vass ért bele öngólt érően, még nyugodtabban figyelhettük a játékot (0-3). Ekkor már muszáj volt kockáztatnia a Nyírgyulajnak, mely kapusa helyett is mezőnyjátékost hozott be, ám egy eladott labda után Siska szabálytalankodott sárga lapot érően, s mivel ez már a második volt neki, így a Dunaferr játszhatott két percig emberelőnyben. Sokáig nem tartott a fór, mert Németh Péter egy nagyon pontos távoli lövéssel megszerezte a mieink negyedik találatát is a 30. percben, s ekkor már tényleg eldőlni látszott a pontok sorsa (0-4). Főleg úgy, hogy a 32. percben egy remekül végigvitt kontra után Dorogi lőtt újabb gólt, így innentől már tényleg csak az lehetett a kérdés, hogy milyen arányban nyeri a meccset a Dunaferr (0-5). A hazaiak időkéréssel próbáltak javítani helyzetükön, ám ezzel csak annyit értek el, hogy tovább már nem nőtt a különbség a két gárda között, ám mivel a kapura továbbra sem voltak veszélyesek, így a Dunaferr végül rendkívül magabiztos játékkal aratott 5-0-s győzelmet, amivel pontszámban beérte az ötödik, de egy meccsel kevesebbet játszó FTC gárdáját.

Nyírgyulaj KSE – Dunaferr DUE Dutrade FC 0-5 (0-2)
Gólszerzők: Pál, Fridrich, Vass (öngól), Németh P., Dorogi.

Dunaferr DUE Dutrade FC: Rigó – Németh, Klacsák, Fridrich, Pál. Csere: Cseresnyés (kapus), Dorogi, Faragó, Sáhó, Csányi, Németh L., Horváth. Vezetőedző: Fehér Zsolt.

Férfi kézilabda-vb - Két játékossal többet lehet nevezni

2020. szeptember 27. (vasárnap)

Két játékossal többet lehet nevezni csapatonként a januári egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokságra.

Átmentenék a javuló formát

A nyolcadik helyezett Monor vendégeként folytatja a harmadosztályú bajnokság küzdelmeit ma délután a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Kajak-kenu vk - Újabb öt magyar egység a döntőben, nyolc érem a paraversenyben

2020. szeptember 26. (szombat)

Újabb öt hazai egység biztosította a helyét a döntőben a szegedi kajak-kenu világkupa szombat délutáni programjában, a paraversenyeket pedig további nyolc éremmel zárták a magyarok.

Könnyed siker a bajnoki nyitányon

Minden negyedet megnyerve aratott 19-6-os győzelmet a Tatabánya elleni bajnoki nyitányon a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata.

Már nem Deli Rita irányítja a megyei riválist

Lemondott az Alba Fehérvár KC női kézilabdacsapatának vezetőedzői posztjáról Deli Rita.

Megosztoztak a pontokon

Nagy küzdelmet, négy gólt hozott a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis osztályának utolsó mérkőzése a sorozat harmadik fordulójában.

Ezúttal egy pont jutott

2020. szeptember 25. (péntek)

Hiába fordított a második félidőben, végül döntetlenre végzett a Kecskemét elleni hazai bajnokin a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.