Dolgoznak tovább a kenusok

spigott - 2020. március 26. 16:18

Jó döntésnek tartja a tokiói ötkarikás játékok 2021-re halasztását Pető Zsolt, a Dunaferr SE kajak-kenu szakosztályának elnöke.

A tokiói ötkarikás játékok elhalasztása új helyzetet teremtett a Dunaferr SE kajak-kenu szakosztálya számára is, hiszen újra kellett tervezni a válogatott keret tagjainak edzéstervét. Pető Zsolt szakosztály elnök azonban ebben a helyzetben is előre tekint, s amellett, hogy jó ötletnek tartja az olimpia 2021-re tolását, már azon dolgozik, hogy a szakosztály olimpiai kvótáért küzdő versenyzői a lehető legjobban felkészüljenek a rájuk váró feladatokra.

"Nem lepett meg az olimpia elhalasztása, számítottam rá és kifejezetten támogatom ezt a döntést ebben az egész világra jelentősen ható vírushelyzetben. Az anyagi oldalát értem, de az egészségügyi szempontokat figyelve nem értettem ezt a görcsös ragaszkodást ahhoz, hogy idén megrendezzék az olimpiát. Óriási veszélyforrás lett volna, ha elindul a világ minden országából a sok-sok turista, néző és oda-vissza vittük volna a vírust, katasztrofális helyzetet teremtve ezzel, szóval ez volt az egyetlen helyes döntés. A mi szempontunkból, sportszakmailag viszonylag könnyű a helyzet, mert még nem voltunk kihegyezve, most kezdődött volna az a formába hozási időszak, amikor az áprilisi válogatóra, illetve a májusi pótkvalifikációra felkészülünk, szóval még időben jött a hír a halasztásról.

Hajdu Jonatánék folytatják a felkészülést! (Kép: MTI)

Folytatjuk tehát a munkát, most egy még magasabb szintű alapozás vár a versenyzőkre, ami nekünk jó, mert alap állóképességben akadtak hiányosságaink, éppen ezért erőfejlesztés, rengeteg alap és aerob állóképesség fejlesztési munka vár versenyzőinkre a következő időszakban is. Ilyen szempontból jól fogadtuk tehát a NOB és a japán szervezők döntését, bár meg kell, hogy mondjam, Hajdu Jonatán már most olyan jeleket mutatott, amelyek bizonyították, sokat fejlődött tavaly óta, reményteli volt az edzéseken nyújtott teljesítménye, szóval nem féltem volna nekivágni vele a hazai válogatónak, valamint a pótkvalifikációnak sem. Így azonban még jobb, mert neki az 1000 méteres átállásban ez a plusz idő további előnyt, fejődési lehetőséget jelent, de összességében sem jelentett nehézséget számunkra az, hogy változtatni kellett, alkalmazkodunk, ez a túlélés törvénye is.

Még az olimpia elhalasztása előtt az volt a terv, hogy a Dunaferr SE kajak-kenu szakosztályának válogatott versenyzői, Kiss Balázs és Hajdu Jonatán a szövetség által létrehozott szegedi karantén edzőtáborban készültek volna az előttük álló megméretésekre. Mint azt Pető Zsolttól megtudtuk, az edzőtábort a halasztás ellenére sem függesztette fel a sportág honi vezetése, ám a dunaújvárosi versenyzők valószínűleg csak később kapcsolódnak majd be a válogatott keret közös munkájába.

"Pont szerdán hívott a szövetségi kapitány, hogy a kenusoknak, az egész válogatott "A" keretnek szeretnék hosszú távon biztosítani a lehetőséget az edzőtáborozásra, így a szegedi karantén edzőtábor is működik tovább. Nyilván így most több idő jut a felkészülésre, más programmal, s a szövetség elképzelései szerint további páros próbálgatásokkal. Hajdu Jonatán és Kiss Balázs a következő egy-két hétben itthon készül, aztán eldöntjük, hogy mikor csatlakozunk a kerethez. Természetesen együttműködünk a szövetséggel, de most hirtelen nem rohanunk neki a jövő héten a karantén edzőtábornak. Egyeztetni kell a versenyprogramot, hogy mikorra kell az eredményességet megalapozó formába kerülni, s ha ezt tudjuk, akkor onnantól lehet visszaszámolni és szakmai, pontos felkészülési programot írni. Sok még a kérdőjel nagyon, de kapkodni nem érdemes, csináljuk az alapokat és tudásunk legjava szerint haladunk tovább azért, hogy amikorra kell, addigra a lehető legjobb formában legyünk.

A rovat további hírei: Sport

Pontmentés a véghajrában

Pontmentés a véghajrában

2025. nov. 02.

Hatalmas küzdelemben ért el 18-18-as döntetlent a Mosonmagyaróvár elleni hazai bajnokin a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese.

Újabb nagy pofonba néztek bele Acélbikáink

Újabb nagy pofonba néztek bele Acélbikáink

2025. nov. 01.

A véghajrában összeomlott és összesen tíz gólt kapva szenvedett vereséget a DVTK Jegesmedvék ellen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Szép siker a rangadón

Szép siker a rangadón

2025. nov. 01.

Végig vezetve aratott négygólos győzelmet az Eger elleni hazai bajnokin a DFVE női vízilabda csapata pénteken este.

DSTV: az Üstökös Kupáért küzdöttek a fiatalok

DSTV: az Üstökös Kupáért küzdöttek a fiatalok

2025. okt. 31.

A tavalyi jubileumi rendezvényhez hasonló számokat produkált idén is a nagy sikerű és nagy múltú Üstökös Kupa. A fiatal kézilabdázók számára meghirdetett verseny egyik állomáshelye a hagyományokhoz hűen Dunaújváros volt – az ország nagyon sok szegletéből látogattak el ide a lelkes sportolók. Hangkép.

Újra Miskolcon játszanak az Acélbikák

Újra Miskolcon játszanak az Acélbikák

2025. okt. 31.

Idén már harmadik alkalommal méri össze erejét a DAB jégkorong csapata a DVTK Jegesmedvék gárdájával az Erste Liga alapszakaszában.

Rangadó előtt a vízilabdázók

Rangadó előtt a vízilabdázók

2025. okt. 31.

Az Eger elleni mérkőzésen ugrik a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe a DFVE női vízilabda csapata a bajnokság újabb fordulójában ma este hét órától.

DSTV: kiváló eredmények Ősi Tamástól

DSTV: kiváló eredmények Ősi Tamástól

2025. okt. 30.

A tavalyi Világkupa-siker után ezúttal az Európa Kupa lengyelországi állomásán ért el remek eredményt városunk kiváló erőemelője, Ősi Tamás. A napokban ismét ellátogattunk a sportolóhoz. Hangkép.