Dunaújváros Hetilap

Meghalt az első magyar koronavírusos beteg! (FRISSÍTVE!)

Öcaline - 2020. március 15. 8:39

Koronavírus-fertőzés gyanújával és tüdőgyulladással szállítottak a Dél-Pesti Centrumkórházba a járvány első magyar áldozatát, egy 75 éves férfit. Eközben a koronavírus fertőzés elleni küzdelemre fókuszál az egészségügy; az EMMI közleménye fontos lépéseket összegez az egészségügyi alapellátás terén. Mutatom.(FRISSÍTVE!)

 

Több rendelet módosításáról számol be az Emberi Erőforrások Minisztériuma – a cél természetesen a "a fertőzésveszélyes ellátások számának csökkenése, az ellátók adminisztratív terheinek csökkentése annak érdekében, hogy az egészségügyi kapacitások az új koronavírus elleni védekezésre koncentrálódhassanak". Az EMMI-rendeletbe foglalt lépések alapvető változásokat hoznak az alapellátás terén – íme, a legfőbb módosítások.
Visszavonásig felfüggesztik a népegészségügyi szűrővizsgálatokat, hogy kapacitásokat biztosítsanak a védekezésre. A közgyógyellátásra jogosultság a veszélyhelyzet időtartama alatt végig , majd annak megszűntét követő 90 napig fennmarad – a lépésre annak érdeklében került sor, hogy limitálják az orvos-beteg találkozásokat. Ugyanezt a célt szolgálja, hogy a fogorvosi alapellátás keretében csak sürgősségi ellátás nyújtható, valamint az is, hogy a rendelet értelmében a keresőképtelenségről szóló igazolásokat sem kell kéthetenként kiállítani.
Szintén fontos változás, hogy nem kell személyesen bemenni a stabil állapotú krónikus betegek tanácsadásához és a szokásos gyógyszereinek megrendeléséhez sem, továbbá az emelt és kiemelt támogatással rendelhető gyógyszerekre és gyógyászati segédeszközökre kiállított szakorvosi javaslatok is érvényesek maradnak a veszélyhelyzet időtartama alatt, illetve a veszélyhelyzet megszűnését követően még 90 napig.
Az egészségügyben dolgozók találkozásait csökkentő lépés, hogy egészen 2021. december 31-ig (!!!) távoktatásban is megtarthatják az egészségügyi dolgozók szinten tartó továbbképzését. 
Végül, de nem utolsósorban: az EMMI rendeletében foglaltak szerint egészen a veszélyhelyzet végéig el kell halasztani az ütemezett műtéteket – a sürgőssé váló műtétek kivételével. 

UPDATE 9.02 - már 32 fertőzött!

A kormányzati operatív törzs cikkünk élesítésével párhuzamosan arról számolt be, hogy újabb két személynél mutatták ki a koronavírus fertőzést, így az igazolt fertőzöttek száma 32 főre nőtt hazánkban!

UPDATE 14:46 - Meghalt az első magyar beteg

Vasárnap sajnos életét vesztette egy 75 éves férfi, akit koronavírus-fertőzés gyanújával és tüdőgyulladással szállítottak a Dél-Pesti Centrumkórházba - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ az MTI-vel, hozzátéve: a beteg a szállítást követően hunyt el.

(Forrás: koronavirus.gov.hu/EMMI; a kép illusztráció)
 

A rovat további hírei: Közélet

Sok lehetőség rejlik a Generációk Házában

Sok lehetőség rejlik a Generációk Házában

2025. szep. 19.

Középiskolás diákokkal találkozott Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester az Almási Zsolt teremben csütörtökön. A városvezető fontosnak tartja, hogy a fiatalok is megoszthassák gondolataikat a város jelenét és jövőjét illetően.

Hamarosan kezdődik a fűtési szezon városunkban – és már igényelhető a pótfűtés

Hamarosan kezdődik a fűtési szezon városunkban – és már igényelhető a pótfűtés

2025. szep. 19.

A távhőszolgáltató DVG Zrt. tájékoztatja a fogyasztókat, hogy a 157/2005. (VIII. 15.) Kormányrendelet szabályozza a fűtési időszakot, amely szeptember 15-én el is kezdődött, és következő év május 15-én ér véget. Ettől a naptól a távfűtési rendszereknek bekapcsolható állapotban kell lenniük. Tájékoztató.

Továbbra is támogatják az álláskeresőket

Továbbra is támogatják az álláskeresőket

2025. szep. 18.

Már nem az első állásbörzét tartották meg a Városháza „C” szárnyában a napokban. A vasmű válságát követően nagyon sokan kerültek nehéz helyzetbe – a városvezetés ahogy és ahol csak tudja, támogatja az érintetteket.

Ahol mindig van mit csinálni – épül és szépül az arborétum

Ahol mindig van mit csinálni – épül és szépül az arborétum

2025. szep. 18.

A közelmúltban fejlesztésekről és fejlesztési lehetőségekről beszélt Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester – ezúttal a Baracsi úti arborétumba látogatott, ahol Orosz Csaba önkormányzati képviselő ismertette a jelenleg is zajló munkálatokat.

DSTV: segítség az egészségért szombaton

DSTV: segítség az egészségért szombaton

2025. szep. 18.

A beharangozót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy városunkba költözik a Richter Egészségváros nagyszabású programja. Az egészségvédelmet és a segítségnyújtást ötvöző közösségi kezdeményezésre szombaton várják a városlakókat. Bónusz: itt a teljes kínálat!

Önkéntesek tesznek a város biztonságáért

Önkéntesek tesznek a város biztonságáért

2025. szep. 17.

Önkéntes polgárőrökkel találkozott és egyeztetett Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester és Orosz Csaba önkormányzati képviselő, településünk Közbiztonsági és Környezetvédelmi Bizottságának elnöke.

Dolák-Saly Róbert lesz a Dunaújvárosi Estek sorozatának vendége

Dolák-Saly Róbert lesz a Dunaújvárosi Estek sorozatának vendége

2025. szep. 17.

A népszerű előadó, humorista, író műsorszám-illusztrációkkal pettyezett beszélgetésre várja a közönséget a Városháza "C" szárnya emeleti rendezvénytermében csütörtökön délután, a közéleti sorozat évadnyitó eseményén. Boborján rulez! Flyer.