Rendőrség: első látásra csak egy baleset, de aztán...
Ittasan, ráadásul a rendőrök megállapítása szerint érvényes eltiltás ellenére ült a volán mögé az a férfi, aki anyagi káros balesetet okozott a Dózsa György úton vasárnap. Őrizetbe vették.
Több kihágást is elkövetett egy baleset okozója Dunaújvárosban vasárnap délután, erősítette meg a megyei főkapitányság kommunikációs szolgálata. A szóvivői gyorsjelentés szerint egy „mindennapos” helyszínelés vett váratlan fordulatot a Dózsa György úton, ahová egy anyagi kárral járó közlekedési baleset miatt vonultak ki a rendőrök. Mint kiderült, egy 29 éves budakalászi férfi haladása során gépjárművével nekiütközött egy másik személygépkocsinak – azt viszont már a helyszínen állapították meg a rendőrök, hogy nem csak a véletlen számlájára írható a baleset.
A járőrök ugyanis alkoholszondát alkalmaztak a sofőrrel szemben, amely pozitív értéket jelzett, ráadásul megállapították, hogy a gépkocsi vezetőjét a Dunaújvárosi Járásbíróság, továbbá a Szentendrei Rendőrkapitányság is eltiltotta a járművezetéstől. A rendőrök a helyszínen elfogták a férfit, majd előállítását követően szabálysértési őrizetbe vették.
Az eset miatt járművezetés ittas állapotban vétség, valamit járművezetés az eltiltás hatálya alatt szabálysértés elkövetése miatt kezdtek ellene eljárást, nyomatékosította a szóvivői összegzés.
(Illusztráció: FMRFK)
A rovat további hírei: Sziréna
Teljenek biztonságban az emlékezés napjai is
2025. okt. 31.
Mindenszentek és a halottak napja közeledtével nagy számban indulunk útra, hogy lerójuk kegyeletünket elhunyt szeretteink sírjánál. A nagyobb tömegeket vonzó események alkalmával megnő az esélye az áldozattá válásnak, mert megjelennek az alkalmi, trükkös és zsebtolvajok.
Bemutató a lakástüzek visszaszorításáért
2025. okt. 30.
A Fejér Vármegyei Tűzmegelőzési Bizottság októberben megtörtént tűzeseteket bemutató képekkel is illusztrált, ám a megelőzéshez elengedhetetlen, hasznos információkkal kiegészített tárlatot indított útjára. A kémény-és lakástüzes kiállításnak az MMK aulája ad otthont, amelyet minden korosztálynak érdemes megtekinteni.
Életfogytig lakat alatt maradhat a borzalmas sorozat elkövetője
2025. okt. 28.
Korábban meglopott dunaújvárosi rokonai ellen tervelt ki bestiális bűncseleményt a férfi, aki saját feleségét is bántalmazta, prostitúcióra kényszerítette. Ügyében a Győri Ítélőtábla dönt – a főügyészség súlyosbításra tett indítványt, akár élete végéig börtönbe kerülhet a tettes, értesült a DO. Borzasztó történet, csak erős idegzetűek olvashatják!
Kémény- és lakástüzes kiállítás nyílik az MMK-ban
2025. okt. 28.
Különleges bemutatóval készül a vármegyei katasztrófavédelem: a Munkásművelődési Központ vendégei kémény- és lakástüzes bemutatót láthatnak szerdától. Hírünk mellé bónusz is jár: online leporellók a kiállítás anyagából!
Hamis papírokkal, hamis rendszámokkal próbált bejutni a gyár területére – lebukott!
2025. okt. 27.
Gyanús teherautót és annak vezetőjét vonták intézkedés alá a rendőrök a Hankook üzeménél – a román férfi hamis okmányokkal próbált árut elszállítani. Semmi sem stimmelt, ráadásul drogot is találtak nála, értesült a DO.
Sajnos sikerrel "duplázott" az autótolvaj
2025. okt. 24.
Két autót is elkötött, az egyiket ráadásul meg is rongálta az a férfi, akit a dunaújvárosi rendőrök csíptek el a napokban. Mindkét lopásnál a tulajdonos figyelmetlenségét használta ki az éber tolvaj, értesült a DO.
Mennyi? Harminc! És kicsivel sem több...!
2025. okt. 16.
A városban több helyen is vannak 30 kilométeres sebességkorlátozó táblák kihelyezve. Nyilván okkal. A Vörösmarty, illetve Gábor Áron utcában például azért, mert óvoda, bölcsőde működik a környéken. Mostantól pedig útburkolati felfestés is figyelmezteti az autósokat a megfelelő sebességre.








