Soha nem látott biztonsági intézkedések a női tornászválogatottnál
Új struktúrában, soha nem látott biztonsági intézkedések mellett folytatja a felkészülést a magyar női tornászválogatott a budapesti Központi Tornacsarnokban.
Kovács Zsófia egyelőre otthon edz! (Kép: DO-archív)
A magyar szövetség pénteki beszámolója emlékeztet, hogy a koronavírus-járvány miatt szerte az országban bezártak a tornatermek, tornacsarnokok, ennek ellenére a felnőtt női tornászok - a biztonságot szem előtt tartva - együtt készülhetnek. Draskóczy Imre szövetségi kapitány elmondása szerint egyszerre maximum az általa engedélyezett öt fő edzhet a csarnokban. Emellett a versenyzők nem használhatják a tömegközlekedési eszközöket, az autóból egyből a szövetség kisbuszával folytatják útjukat a tornacsarnokba, a tréning után pedig ugyanígy jutnak haza. Továbbá megszüntették az asszisztálást, a közvetlen testi kontaktust, illetve szigorúan megtartják a másfél méter távolságot egymástól.
A vidéki válogatott versenyzők jelenleg otthon készülnek, de egyeztetnek velük arról, hogy szükség esetén ők is el tudjanak jutni a fővárosi létesítménybe. "A világversenyek halasztásai miatt kénytelen voltunk újragondolni a felkészülést. Jelenleg egy alapozási időszak, illetve új elemek beépítése zajlik, amely minden versenyző számára komoly motivációt ad. Schermann Bianka például tripla szaltóval próbálkozik a felemáskorláton, de a többiek is szépen dolgoznak" - nyilatkozta Draskóczy Imre. A női Európa-bajnokságot április végén, illetve május elején rendezték volna Párizsban.
(MTI)
A rovat további hírei: Sport
Drámai hajrában úszott el a vb-esély
2025. nov. 16.
A magyar labdarúgó-válogatott utolsó pillanatban kapott góllal 3-2-es vereséget szenvedett vasárnap az ír csapattól a Puskás Arénában rendezett világbajnoki selejtezőmérkőzésen, így harmadik lett a csoportjában és sorozatban tizedszer maradt le a vb-ről.
Mayer Gréta lett az ország legjobbja
2025. nov. 16.
A DKSE kiválósága, Mayer Gréta szerezte meg az összetett aranyérmet a női mesterfokú bajnokságon, melyen Szilágyi Nikolett lett a második, míg a harmadik helyet Schermann Bianka érdemelte ki.
Sokba került a rövidzárlat
2025. nov. 16.
Az első félidőben tetemes hátrányt szedett össze Kisvárdán a DKKA csapata, mely hiába küzdött példamutatóan, végül ötgólos vereséget szenvedett szombat esti bajnokiján.
Harmadszor a DEAC ellen
2025. nov. 15.
A tabellán ötödik DEAC elleni székesfehérvári mérkőzéssel folytatja az Erste Liga csatározásait a DAB jégkorong csapata vasárnap este fél héttől.
Kisvárdán szerepel a Kohász
2025. nov. 15.
A hosszú utazás után egy igen keménynek ígérkező mérkőzés vár a DKKA női kézilabda csapatára a Kisvárda otthonában ma este hat órától.
"A Gebei" – avagy hogyan lesz rablóból pandúr a hoki jeges színpadán
2025. nov. 15.
Pályája egybeesett a magyar jégkorong legújabb aranykorával, ráadásul – sípmesterként – a sportág nemzetközi szinten legmagasabban jegyzett személyisége Gebei Péter. A Gebei – ez a címe annak a megjelenés előtt álló kötetnek, amely egyfelől az életpályát summázza, másrészt saját(os) nézőpontból a honi hoki elmúlt évtizedeinek történetét is összegzi.
Fontos pontokra hajt a DFC
2025. nov. 15.
Az utolsó előtti Pénzügyőr elleni fővárosi mérkőzéssel folytatja az NB III-as pontvadászat küzdelmeit a Dunaújváros FC labdarúgó csapata ma délután egy órától.








